Jakým způsobem se učíte na vysoké škole ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Moncicak22
Nováček 8 příspěvků 28.04.18 09:44
Jakým způsobem se učíte na vysoké škole ?

Ahoj všichni jsem první rok dálkově na vysoké škole a studuji humanitní obor teď bude zkouškové a já se pořád nejsem schopná dokopat k učení tak bych se Vás chtěla zeptat jakým způsobem se vlastně učíte a kolik hodin cca denně. Všechny materiály už mám vytisknuté a je to přibližně 170 wordových stránek vždycky si k tomu sednu ale vždycky jdu udělat stejně něco jiného „důležitějšího“ jak kdybych z toho učení měla strach nevím jak jinak to říct :nevim: na střední škole jsem patřila spíš mezi průměrné studenty.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

PupuP
Kecalka 255 příspěvků 28.04.18 09:48

Na běžnou zkoušku mi většinou stačily 3 dny, celý den v kuse, nejlépe se mi učilo na zahradě. většinou kombinace čtení z papíru, podtrhavani, prezentace na pc… na statnice mesic v kuse, kazdy den 10-12 hodin, ale to me tehda fakt bavilo.
170 stránek jsem se snad nikdy neucila, to je text nebo výpisky? jestli text, tak bych si vypsala důležitý body a ty se ucila. I u otázek na státnice jsem si jednu otázku přepsala do bodu na max 3 a4.

Lucias241
Kecalka 180 příspěvků 28.04.18 09:51

Sedla jsem k tomu a drtila. Dulezite veci podtrhavala. Ja nemam rada stres a ucit se neco na posledni chvili me nebavilo. Taky mam vystudovany dalkove humanitni hovor.

P4ja
Závislačka 3742 příspěvků 28.04.18 09:56

No hlavně jsem se učila výpisky a poznámky z přednášek. Pokud k tomu byly nějaké texty, tak jsem si podtrhala to nejdůležitější a vypsala si to. Dělal si souvilsoti, myšlenkové mapy atd.
Pak si to postupně procházela. Většinou i třeba po přednáškách, když jsem věděla, že je toho moc.

Jinak, co se týká času, to odhadnout neumím. Protože každý předmět byl jiný. Nicméně, čím dřív začneš, tím dřív budeš mít představu, kolik času je potřeb.

debra.morgan
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 28.04.18 09:57

Jak na kterou zkousku, vetsinou den předem pročíst a pak 3-4 hodiny před zkouškou intenzivně učit, proto si rada davam zkoušky odpoledne, mam vic času na učeni…takto mam tak 80% zkoušek, na ten zbytek se musim učit o trochu vic, třeba den dva před zkouškou…a nejlip se učim tam, kde neni přistup na net, apon me nic nerozptyluje… :-)

Malaga
Generální žvanilka 22985 příspěvků 28.04.18 09:58
@Moncicak22 píše:
Ahoj všichni jsem první rok dálkově na vysoké škole a studuji humanitní obor teď bude zkouškové a já se pořád nejsem schopná dokopat k učení tak bych se Vás chtěla zeptat jakým způsobem se vlastně učíte a kolik hodin cca denně. Všechny materiály už mám vytisknuté a je to přibližně 170 wordových stránek vždycky si k tomu sednu ale vždycky jdu udělat stejně něco jiného „důležitějšího“ jak kdybych z toho učení měla strach nevím jak jinak to říct :nevim: na střední škole jsem patřila spíš mezi průměrné studenty.

Nemůže to být spíš prokrastinace než strach?
Učení - pokud nehoří termín ;) - si beru k televizi nebo do MHD a tak si to pročítám, abych to při učení „naostro“ neviděla poprvé. Pořád sebou všude tahám nějaké papíry :mrgreen:.
A jinak pokud jde do tuhého, tak si dělám výpisky a poté výpisky z výpisků až se dostanu k úplnému základu, který mám tímto způsobem prošlý několikrát, ale mám teda přírodovědný obor.

Moncicak22
Nováček 8 příspěvků 28.04.18 09:58
@PupuP píše:
Na běžnou zkoušku mi většinou stačily 3 dny, celý den v kuse, nejlépe se mi učilo na zahradě. většinou kombinace čtení z papíru, podtrhavani, prezentace na pc… na statnice mesic v kuse, kazdy den 10-12 hodin, ale to me tehda fakt bavilo.
170 stránek jsem se snad nikdy neucila, to je text nebo výpisky? jestli text, tak bych si vypsala důležitý body a ty se ucila. I u otázek na státnice jsem si jednu otázku přepsala do bodu na max 3 a4.

Těch 170 stran to mám sečtené všechny předměty dohromady a je to text výpisky mám taky ale tam není vše a z těch se mi špatně učí.

Malaga
Generální žvanilka 22985 příspěvků 28.04.18 09:58
@debra.morgan píše:
Jak na kterou zkousku, vetsinou den předem pročíst a pak 3-4 hodiny před zkouškou intenzivně učit, proto si rada davam zkoušky odpoledne, mam vic času na učeni…takto mam tak 80% zkoušek, na ten zbytek se musim učit o trochu vic, třeba den dva před zkouškou…a nejlip se učim tam, kde neni přistup na net, apon me nic nerozptyluje… :-)

Předpokládám, že tímto způsobem nejspíš nestuduješ medicínu ;) :kytka:

Zdendula82
Ukecaná baba ;) 1079 příspěvků 28.04.18 10:00

Já věnovala zkouškám jeden až tři dny. Podle obtížnosti a počtu pokusů. Ale mám techniku, takže jsem se nikdy neučila tolik stránek nazpaměť. A jsem sova, takže jsem se začínala učit až po oběde. Do té doby jsem nebyla schopna se přinutit. Hodně záleží, jak ti to leze do hlavy. Doporučuji udělat si výcuc, abys neměla tolik stránek na učení. Mně nepomáhalo podtrhávání, protože mě demotivoval počet stran. Lepší bylo si právě udělat výcuc toho důležitého. Už i tím se leccos naučíš.

Moncicak22
Nováček 8 příspěvků 28.04.18 10:02

@Malaga to klidně může být já říkám že ani nevím jak to mám nazvat hlavně nevím jak s tím mám bojovat to je ten můj největší problém :(

Reflex
Ukecaná baba ;) 1732 příspěvků 28.04.18 10:02

170 stran všechny předměty dohromady? To je nějaká hodně „motivační“ škola :D My jsme počítali množství stránek na kila.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 28.04.18 10:03

Snažila jsem se vždy pochopit celou problematiku a naučit se důležité pojmy a pak si zjistit aktuality k oboru a taky je dobré vědět kdo bude v komisi a čím se zabývá. Státnice jsem vždy měla formou diskuse a názoru na danou problematiku a hodne se tocili kolem diplomky a vedecke prace. Pokud ještě pracujes v oboru tak mas velkou výhodu.

welovefashion
Kecalka 467 příspěvků 108 inzerátů 28.04.18 10:06

Řekla bych, že záleží na tom, jak si věci zapamatuješ… já jsem si na Vš na první termín vše vytiskla a jednou pročetla se zvýraznovačem v ruce, podtrhala nejdůležitější, pak jsem to prošla znovu celé den před zkouškou, to z 90 % na udělání zkoušky stačilo, pokud teda nejdeš po jedničkách :-)
u těžších předmětů nebo na druhý pokus jsem si dělala svoje poznámky…já si nejlíp prostě zapamatuji, když si to napíšu…

no a na opravný termín magisterských zkoušek z Ekonomie, jsem se fakt drtila jak blázen, asi poprvý a napoledy ve svém životě :-)dělala jsem si výpisky, kreslila grafy a snažila jsem se to logicky pochopit, v závěrečné fázi poslední den jsem si už jen snažila nacpat do hlavy co nejvíc informací… :mrgreen: toto trvalo asi 3 týdny :-)

Miriana
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 28.04.18 10:07

Ja jsem si podtrhala, udelala si vypisky, a treba i vypisky z vypisku (tahak). A ten pak nebyl potreba, protoze jsem to cetla tolikrat, a napsala, takze jsem to ve finale umela :-)
Ale obecne 50-100 stranek na den bylo asi v pohode na precteni a udelani vypisku, posledni den uz jen vypisky. Takze 3 dny? Ale zalezi na “hutnosti”. Treba 170 stranek definic zpameti nebo vzorcu samo ze nee. Ale nejaky povidaci zalezitosti typu marketing vy stacil klido den jeden.

Moncicak22
Nováček 8 příspěvků 28.04.18 10:09
@Reflex píše:
170 stran všechny předměty dohromady? To je nějaká hodně „motivační“ škola :D My jsme počítali množství stránek na kila.

Já vím že oproti jiným školám toho asi moc není napriklad moje sestra studuje práva a když jsem jí to ukazovala tak mi řekla že to co mám já na všechny předměty má ona na jednu zkoušku :mrgreen: jenže ona je odmalička studijní typ já jsem byla vždycky opak

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama