Jak z toho ven? Můžu si někde půjčit, i když jsem v registru?

84
11.4.17 10:43

Jam z toho ven? Muzu si nekde pujcit i kdyz jsem v registru?

Ahoj už jsem opravdu zoufalá. S manželem máme roční dcerku a ještě před dvěma týdny jsme platili nájem 9500 a jelikož jsme čerstvě po studiích, tak se manžel nemohl dlouho uchytit v žádné práci, ale to by nebyl takový problé kdyby nám před půl rokem kvůli nedorozumění nevzali příspěvek na bydlení na kterém jsme byli celkem dost závislí jako mladá rodina. Stalo se to z nepochopení dopisu co nám z ÚP prišel. Tam jsme neměli ten měsíc na zaplacení nájmu a tak jsme si vzali asi 3 mikro půjčky jako Zaplo, Kalmali atd… Jelikož jsme z danného dopisu pochopili, ze nám nepřijde jedem měsíc onen příspěvek na bydlení a řekli jsme si, že ten další měsíc hold bude težší, ale že to zvládneme. Jenže příspěvek nepřišel žádný do dnes a my si oba napůjčovali hromadu mijro půjček a já na sebe vzala i jednu nebankovní půjčku a dneska už je to celkem i s poplatkama za včesné nesplacení skoro 45 000. Zkoušela jsem jako první možnost Zonky, ale tam mě nepůjčili, protože jsem neměla k mateřské žádný přivýdělek a manželovi, protože je ve zkušební době. Teď když už jsem si našla přivídělek k mateřské a přestěhovali jsme se k tchánovi = máme beznákladové bydleni, tak mi pořád nechtějí ani na Zonky pomoci, protož jsem měla si vzala ještě jednu mikro půjčku, kterou jsem zplatila abych si mohla vzít další, abych mohla prodloužit jiné. Takže jsme se dostali do stavu kdy nemáme nikoho v rodině kdo by si vzal za dás do května půjčku (pak by si jí na sebe vzal manžel po zkušebce) a my se dostali do registrů. Teď nevíme jak z toho ven, aby nepřišla exekuce k tchánovi, který už teď nám strašně moc pomáhá, ale tohle mu říct prostě nemůžeme. Taky i po popovídání si o tom s finančním poradcem je kravina aby jsme šli do insolvence, protože by jsme přeplatili nezkutečný peníze a museli by jsme tam jít oba. Proto by mě zajímalo jestli někdo neví o nějaké půjčce bez registrů a bez ručení nemovitostí, protože tu žádnou nemáme. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

4874
11.4.17 10:48

Tohle ti další půjčky nevyřeší. Preplatis mozna vic, nez kdyby stávající šly do exekuce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
11.4.17 10:49

Zaklad je nepujcovat si další!!! Ani ty, ani chlap. Kontaktovat veritele a posilat jim splatky. Klidně nižší. Budiu videt snahu a nebudou se hrnout do exekuce a soudu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
11.4.17 10:50

Nechápu, jak jsi mohla přijít o příspěvek na bydlení nedopatřením a nepochopením dopisu. I když se stane nějaká chyba nebo se něco nestihne doložit a doloží se to později, pokud nárok pořád trvá, peníze přijdou o měsíc později(dvoje v jednom měsíci).Navíc o příspěvek na bydlení můžeš požádat kdykoliv znovu, i kdyby vám byl odebrán. Můžeš žádat třeba další měsíc.
Další blbost je napůjčovat si tolik lákavých půjček a teď ještě vytloukat klín klínem.
Co je důvodem, že vám nepřiznali příspěvek na bydlení? Myslím, že pro Tebe bude lepší, když napíšeš pravdu, potom Ti tu bude třeba schopen někdo poradit, ale nepochopením to opravdu není, pokud nárok trvá, vše se dá zpětně doložit, domluvit se. Peníze by když tak přišly později.

Kde bydlíte, v jakém bytě, kdo tam má trvalé bydliště, kdo je uveden ve smlouvě? Jaké má partner příjmy?
Nevím, proč byste nemohli jít do insolvence, to je ta nejlepší možnost. Zdá se mi ale blbost, pokud máte dluh jen 45 tis.,do insolvence chodí lidi s dluhy o hodně většími. A pokud jim to soud schválí, umí si toho vážit. Poplatek za vyřízení insolvence je kolem dvaceti tisíc a je v pořádku, do dluhů jste se dostali vy vlastní blbostí a nemůžete očekávat, že vás z toho někdo vyškrábe zadarmo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
11.4.17 10:53

Pokud jsi něco nestihla doložit do 8 dnů(na základě jejich výzvy) a následně byl příspěvek odebrán, klidně jsi mohla žádat další měsíc znovu, jen by bylo víc papírování. Tu lhůtu jde i na požádání prodloužit, ale pokud jste se o to nezajímali a neozvali se, je normální postup, že příspěvek bude odebrán.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4874
11.4.17 10:54

@Jana206 ano, je to divny. Ted, když neplatí najem, tak jsou v podstatě plusu 9500kc.. z toho bez problémů zaplatí pujcky v tak směšné výši

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1309
11.4.17 10:56

Proboha, je to 45 tisíc…zatím. Rozhodně už si nikde nepůjčůte, nebo se dostanete do opravdového průse. u. Další půjčka vám v tomhle případě pomůže leda tak ke dnu. Řešení vidím v tom, že první věc, kterou uděláte, je kontaktování věřitelů. Zkuste jim naférovku říct, jak na tom jste. Třeba ses nimi bude dát mluvit a vyjdou vám alespoň trochu vstříc.
Možná se můžete i pokusit o sloučení půjček, ale nevím, jak je to v případě, kdy jste neplatili tak, jak jste měli. :nevim:
A další věc, nevím, kolik vydělává manžel, řešením by byla alespoň průměrně placená práce, klidně u pásu ve fabrice, kdy prostě bude 2-3 měsíce makat jak mourovatý, aby dluhy co nejdříve umořil a vy jste zas mohli žít jako normální lidé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:57

Bože bože bože…holka, kams dala rozum? A co že na insolvenci strašně přeplatíte, co je to za nesmysl? Naopak, insolvence je pro vás ideální, řekla bych. Zbavíte se dluhů, nebudou naskakovat úroky, budete mít klid od exekutorů a vzhledem k „beznákladovému bydlení“ to jistě na minimu zvládnete. Navíc, jen co budete mít dluhy zaplacené, máte pokoj, což pokud to nejsou velké částky, bude možná dřív, než vám prcek půjde do školky.
A nebo jo, vezmi si další půjčku, pak ještě jednu, a až vás tchán vyhodí na chodník, protože se bude bát o střechu nad hlavou, tak odnes dítě do kojeňáku…

Vem rozum do hrsti a neblbni!! Já si myslím, že finanční poradce by byl víc než nutný ve vašem případě, ale trochu se obávám, že s vaším přístupem by jeho rady byly jen házení hrachu na zeď :think:

EDIT: já to prvně pochopila tak, že jen ta bankovní půjčka se vyšplhala na 45, né že je to dohromady 45.
Tak jak už tu někdo napsal, pokud má chlap práci, ty mateřskou a bydlíte u tchána zadarmo, tak mi neříkej, že to neuplatíte 8o Jde jen o to se s věřiteli domluvit a nenechat to dojít k exekuci, protože to už je fakt drahá sranda, cifra k zaplacení se ti vyšplná na násobky pomálu.

Příspěvek upraven 11.04.17 v 11:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
11.4.17 10:57

@Moniňoň Celkově je to divný, něco mi na tom smrdí, jakože zakladatelka neříká všechno.
Teď bydlí u tchána, skoro beznákladové bydlení, tak přítel snad něco vydělá a byli by se schopni domluvit na nějakých splátkách. Vždy je nutné kontaktovat věřitele. Upřímně, částka 45 000 i s poplatky mi přijde pořád malá na to, aby se to nedalo nějak vyřešit, domluvit se na nějakých rozumných splátkách. Do insolvence chodí lidi, kteří mají dluhy o hodně větší. Musí to ale řešit, jinak dluhy budou pořád narůstat.

Teď už zpětně o příspěvek na bydlení požádat nemůže, bydlí u tchána, musela by mít pořád platnou smlouvu.Ale dokud bydleli v tom bytě a zapomněli něco doložit, tak je normální úřední postup odebrání a den na to klidně mohli žádat znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 10:58

@Aduš97 takže chceš další půjčku? Si najeď na google a klikni na první 3 odkazy, dycky ti někdo půjčí, třeba tady . Ale splácet půjčku další půjčkou je taky blbost. Co takhle více vydělat v práci? Nebo si najít přivýdělek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
11.4.17 11:00

@Mar__tanka1983 Dluhy jsou jen 45 000,poplatek za to, že ti nějaký právník dá dohromady podklady k insolvenci, je kolem dvacítky. Chápu, že při tak malém dluhu se jim do toho nechce. Rozhodnutí je na nich, pokud má chlap práci s vyhlídkou, že ho za měsíc, dva nevyhodí, tak by se snad dalo dohodnout na splátkách toho zatím poměrně malého dluhu, prostě pár měsíců budou třít bídu z nouzí a potom mohou začít nanovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:00
@Moniňoň píše:
Zaklad je nepujcovat si další!!! Ani ty, ani chlap. Kontaktovat veritele a posilat jim splatky. Klidně nižší. Budiu videt snahu a nebudou se hrnout do exekuce a soudu

Jenomže dnešní mládež je zvyklá nato, aby si šli půjčit - je to jednodušší, než jít do práce a vydělat peníze, případně si najít přivýdělek a dostat se z finančních sra. ček. Takhle mají zatím 45 tisíc, což můžou splatit během půlroku, když se budou trochu snažit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3302
11.4.17 11:01

Vytloukat klín klínem je strašně špatné řešení, každá další půjčka vás jen bude stát další peníze na poplatcích a úrocích, dostanete se leda do dluhové spirály.
Pokud něco má smysl, tak možná konsolidace všech půjček do jedné, to se asi poraďte s tím finančním poradcem, jestli vám něco najde.
A jinak - komunikujte s věřiteli! Žádejte o splátkové kalendáře, o odklad splátek, dejte najevo vůli splácet, ať se vyhnete exekuxi. 45 000 ještě není tak moc, aby se to nedalo splatit, když bydlíte zadarmo a uskromníte se, tak to nenechte nabobtnat zbytečnými pokutami za prodlení a dalšími poplatky.
A hlavně - koukejte překonat strach a stud, zachovat se zodpovědně a říct to tchánovi! Má právo to vědět, když u něj bydlíte. Myslíte, že bude skákat radostí, až u něj zazvoní exekutor a zabaví mu jeho majetek? Když mu to řeknete včas, může vám třeba pomoct nebo aspoň podniknout nějaké kroky k ochraně svého majetku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28853
11.4.17 11:03
@hudečice píše:
Jenomže dnešní mládež je zvyklá nato, aby si šli půjčit - je to jednodušší, než jít do práce a vydělat peníze, případně si najít přivýdělek a dostat se z finančních sra. ček. Takhle mají zatím 45 tisíc, což můžou splatit během půlroku, když se budou trochu snažit.

Já si myslím, že problém je ještě trošku jinde. Dnešní mladí chtějí žít od začátku „nad poměry“.Neuvědomí si, že pečení holuby nepadají do pusy hned. Chtějí od začátku vysoký plat a vysoký životní standart, na který zatím nemohou dosáhnout. Bohužel, na tom má zásluhu i dnešní doba, nastavení dnešní společnosti, touha jet za každou cenu každý rok na dovolenou, jakoby bez toho ani život neexistoval. A některé diskuze tady na emiminu to taky stvrzují.
TAky nechápu, jak se mohli dostat do problémů dva mladí po studiích, s jedním dítětem, kteří žili v bytě a nájem hradili s pomocí příspěvku na bydlení. Jedině tím, že chtěli dosáhnout na to, na co zatím nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.4.17 11:05
@Jana206 píše:
@Mar__tanka1983 Dluhy jsou jen 45 000,poplatek za to, že ti nějaký právník dá dohromady podklady k insolvenci, je kolem dvacítky. Chápu, že při tak malém dluhu se jim do toho nechce. Rozhodnutí je na nich, pokud má chlap práci s vyhlídkou, že ho za měsíc, dva nevyhodí, tak by se snad dalo dohodnout na splátkách toho zatím poměrně malého dluhu, prostě pár měsíců budou třít bídu z nouzí a potom mohou začít nanovo.

jojo, však jsem pak editovala, že jsem si myslela, že těch 45 tisíc je největší půjčka, né že jsou všechny dohromady. Pak jsem právě v editu psala, že pokud nemají žádné náklady na bydlení, tak takové peníze se dají zaplatit i normálně, za dva tři měsíce pomálu, když se hodně uskromní. Ale je potřeba jednat s věřiteli (na nějaké úrovni!!), aby to nedali na exekuci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama