Jané Slalom - problémy s brzdou, poradíte?

461
20.7.05 13:04

Jané Slalom - problémy s brzdou, poradíte?

Ahoj holky,

obracím se na ty, které máte také Jané Slalom. Jedná se o to, že po nějaké době se nám začala brzda (ta hlavní vzadu) trochu vracet do polohy při brždění a když jedu neustále trochu brzdí. Je to hrozně nepříjemné, musím ji vždycky uplně odbrzdit, někdy i silou ručně a při první nerovnosti je to tam zpět :cry: . Také nám trochu vibruje přední kolečko a dost se plácá ze strany na stranu i při jízdě po rovině. Chci se zeptat, jestli se vám to také stává :?:

Sendy

PS: Jinak je teda v pohodě, nevím, jestli to reklamovat, nebo ne??? Zdá se mi totiž, ze trochu povolila konstrukce a bude to čím dál tím horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.7.05 13:13

odpoved na problem s Jane slalom

cau, mam Jane 360,–starsi typ trikolky.Rika se tomu syndrom proslapnute brzdy.Opravuji to ,ale za dobu cekani na opravu tam bylo se stejnym problemem 5lidi.Navic se to opakuje, uz jsem tam byla dvakrat.Chce to po oprave brzdit casteji horni, rucni brzdou a tu dolni setrit.Jinak nevim.Ahoj Aja Syska

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
20.7.05 13:40

S brzdou neporadim (mam jiny kocar), ale to otocne predni kolecko je asi problem vsech trojkolek. Kocar pouzivam 7 mesicu a podle meho tatky (ktery se na to amatersky koukl) mam uplne vymlaceny venecek (nevim co to je) a pri prochazkach musim denne utahovat srouby. Ale tohle je asi moje chyba, dost jsem zanedbavala udrzbu a technicky stav naseho kocaru vubec nekontrolovala. Terik

• Nahlásit
  • Citovat
1308
21.7.05 09:18

Ahoj Sendy,

máme Powertrack 360° a to přední kolečko mi také občas vibruje. Ale zjistila jsem, že se to děje hlavně, když jedu rychle z kopce. Vždycky mi pomůže se zastavit a jet pak pomaleji. Jindy ale jedu rychle a nic, tak nevím :-(
Brzda hlavní nám zatím neblbne vůbec a jen trochu chrčí, když to málo odbrzdím. Jak to ale dám nahoru pořádně, tak je klid. Doufám, že se to teda nezhorší…
Akorát mi musel manžel štelovat tu přední brzdu, nějak se nám zasekla, teď je zase celkem povolená..
Jinak ale maximální spokojenost :-)

Asi bych s tím na tvém místě zkusila zajít do krámu, bay s tím něco udělali. Tou ruční brzdou bych ale rozhodně nebrzdila místo té hlavní. Není tolik spolehlivá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
22.7.05 12:44

Díky za tipy. Zkusím se zeptat v tom krámu, teda spíš zavolat. Kupovali jsme ho přes internet. Jak mám zabrzdit kočárek ruční brzdou, když chci od něj odejít? To je totiž jediná situace, kdy tu brzdu používám. Moc jsem ji tedy nepoužívala, jakmile jsem zjistila, že se tohle stává. Byli jsme na dovolený ve Španělsku a viděla jsem tam tenhle kočárek u domorodců a měli úplně prohnutou brzdu a zřejmě se jim hla i osa kol. Tak to asi bude špatnou konstrukcí. Zřejmě je lehký na úkor pevnosti konstrukce, no co se dá dělat.

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1308
22.7.05 21:51

Sendy, jak jsem psala, tak tu ruční brzdu používám jen doplňkově.. Jak ji stiskneš k rukojeti, tak zamačkni takový ten jakoby knoflík na ní a povol. Ona by se neměla vrátit zpátky do původní polohy, jen trochu. Člověk to musí párkrát vyzkoušet.. Ale nezapomeň i zaaretovat přední kolo, jinak by byl ten efekt mnohem menší..

Hodně štěstí s případnou reklamačkou.. A máš pravdu ta lehkost je asi trochu na úkor pevnosti té konstrukce, ale já s ním drandím děsné terény a zatím drží, tak uvidíme za rok.

Prosím tě a jak dlouho s ním jezdíš? Jen kdy mám čekat případné chyby :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
23.7.05 09:12

Ahojky,

taky jezdíme terény a moc ho v těch terénech nešetříme, ale s rozumem. Jezdíme s ním 4 měsíce, malý váží teď 10,5kg, takže zase tolik ne. Tak uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.05 11:01

KOčárek bude buď lehký nebo pevný. Pokud by měl splnit obě podmínky, tak pak bude nesmyslně drahý. S tím se prostě musíte smířit. Nebojte se reklamovat v internetových obchodech, ale uvědomte si, že to nikdy nebude tak rychlé a snadné jako v obchodech klasických.
Jen info: věneček je obvykle kuličkové ložisko, pokud je to běžná velikost, výměna by měla být za pár korun, pokud si výrobce vymyslel vlastní velkost, bude to dražší.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama