Jarní čtenářské bingo 2020

5368
18.3.20 12:14

Jarní čtenářské bingo 2020

Ahojte,

Zakládám další bingo, tentokrát jarní, které začíná 20. 3. 2010 a končí 20. 6. 2020 o půl­noci.

Pro zopakování: do binga se lze zapojit kdykoliv během jara a počítají se knihy přečtené v tomto období. Tato diskuze slouží k jejich nahlašování, sdělování dojmů z přečtených knih, apod. Já budu evidovat vaše „úlovky“ do tabulky .
Tentokrát bingo pojmeme odlehčeně, aby nás četba potěšila na duchu v této těžké době, takže témata jsou hodně univerzální, aby se dalo vybrat i z knížek, co máme doma či si číst jen tak pro radost něco, co nám zrovna padne do oka…

Navrhuji tedy tato témata:

• Kniha od autora muže
  • Kniha od autorky ženy
  • Krimi, thriller, dobrodružná, skutečný příběh, historická
  • Humoristická kniha (veselá, pro potěšení, pozitivní, opitimistická)
  • Kniha, jejíž obálka se mi moc líbí:-)
  • Kniha do 300 stran
  • Kniha, která byla zfilmována či podle ní byl natočen seriál (těch je podle mě hrozně moc:-))
  • Kniha vydaná v posledních pěti letech (2016 - 2020)
  • Kniha o epidemii, pandemii, apokalypse, postapokalypse, katastrofická atd… (volitelná kategorie pro silné povahy :lol: - lze nahradit jinou knihou, která ale nenahrazuje žolíka)

Snad se kategorie líbí a zvládneme to.

Žolík - jednu kategorii můžeme vynechat a nahradit ji knihou jinou.

Příspěvek upraven 22.03.20 v 10:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41195
18.3.20 12:36

Super, zimního jsem se nezúčastnila, ale do tohohle jdu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
18.3.20 12:38

Pěkná témata :) Myslím, že pár knih určitě najdu doma nebo u manžela ve čtečce :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20803
18.3.20 12:55

Témata jsou opravdu na prohrábani vlastní hnihovny. :palec: Super. Hlásím se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
18.3.20 14:30

Taky se hlásím a díky za univerzální témata :potlesk:, k tomu určitě každý něco najde :palec:
Já ještě dočítám poslední knížku do zimního binga, pandemii viru, který lidi mění na zombíky, velmi vhodné do naší situace :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4091
18.3.20 17:36

Ahojky, ráda bych se připojila, ale nikde jsem nenašla „pravidla“. Prosím o podrobnější info, např. čtu knihu z každé kategorie, komu posílám info o přečtené knize, atd. Díky! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5368
18.3.20 18:04
@Saffiraa píše:
Ahojky, ráda bych se připojila, ale nikde jsem nenašla „pravidla“. Prosím o podrobnější info, např. čtu knihu z každé kategorie, komu posílám info o přečtené knize, atd. Díky! :mavam:

Ahojky, čteš knihu z každé kategorie a sem do komentářů hlásíš, co jsi přečetla do které kategorie. Můžeš přidat stručné info o knize, jak se ti líbila atd. Já to píšu do tabulky, kterou později zpřístupním, ještě ji nemám nachystanou. Toť vše :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4091
18.3.20 18:17

@Fazulina Bezva, díky za info. Tak se hlásím! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12218
18.3.20 19:52

Super už je to tady :dance:
Tak na poslední kategorii se extra těším :mrgreen:

Tohle bych měla dát dohromady bez problémů. A tentokrát asi nebudu ani potřebovat žolika :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
531
18.3.20 21:56

Ahoj, taky se hlásím. Témata se zdají v pohodě, tak jen, aby byla ta správná chuť na čtení, když času je celkem dost :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
743
18.3.20 22:18

Super! Už se těším! Ještě dokončuji posledni knihu ze zimního a začínám znovu. :palec: :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
18.3.20 22:42

Díky, těším se! :) Mohou být i dětské knížky? Udělali jsme nájezd do knihovny, než nám ji zavřeli, a děti si toho nabraly tolik, že jsme to skoro neunesli, na mě už nezbyly kapacity. Mám nějaké audioknihy a e-knihy, ale asi se nakonec v krizi vrhnu staršímu dítěti na zásoby… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
18.3.20 22:43

@Fazulina Díky za hezká krizová témata.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 22:58

Super! Hlásím se :)

• Nahlásit