Jarní, letní, podzimní nebo zimní dítě?

7.12.20 15:35

Jarní, letní, podzimní nebo zimní dítě?

Ahoj,

mám jarní a zimní dítě, ted s mužem zvažujeme třetí. Obě těhotenství jsem měla na první pokus.

Mě nejvíce vyhovovalo jarní dítě - tehotenství v zimě jsem velmi dobře snášela (žádné horko, dobře se skrývalo), porod na jaře byl skvělý, šestinedělní procházky (s návaly) v super počasí, v letě už se dalo i koupat, první Vánoce už dítě nějak registrovalo, učení chodt (cca rok) na jaře a v létě už se běhalo venku, za další rok (cca dva roky dítěte) zase učit na nočník, taky super - běhaly děti nahaté… Do školky šly ve třech a kousek…

To zimní bylo takové - první trimestr v létě, kdy polední horka jsem špatně snášela, pak porod v zimě a cesta domů ve vánici, nevěděla jsem zda s dítětem ven, když venku zima, která slepovala chlupy v nose i dospělákovi, pak dcera později chodila a na nočník se taky naučila docela pozdě,…

Jak to vnímáte vy?

:mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
794
7.12.20 15:46

Mám taky jarní dítě a nemůžu si to vynachválit. Přesně jak říkáš, těhotenství přes zimu super, na jaře s velkým břichem pohoda a nemusela už jsem mít zimní bundu…pak miminko přijelo domů v žádné vedru…přes léto už cca 3 měsíční mimčo v kočárku na zahradě ;) U holčičky jsme nechávali nastřelit naušničky po těch 3 měsících v létě, takže mohla být bez čepičky a krásně se jí hojily a větraly ouška :palec: Vánoce už seděla pod stromečkem…Chodit začala pěkně na jaře v 11 měsících po zahradě, přes léto se učila na nočník po roce. Ve všem jsem viděla výhody 8) A jako bonus beru, že má pěkně narozeniny, svátek i Vánoce rozdělěné pokaždé v jiném období :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2771
7.12.20 15:55

Myslím, že máte luxusní starosti :) Já byla šťastná, že to konečně vyšlo a porod vyšel na konec léta. Ale těhotenství v létě jsem si užívala. Horko mi fakt nevadilo a bavily mě nosit hezké těhotenské šaty, halenky, atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.20 15:57
@Petra Star píše:
Myslím, že máte luxusní starosti :) Já byla šťastná, že to konečně vyšlo a porod vyšel na konec léta. Ale těhotenství v létě jsem si užívala. Horko mi fakt nevadilo a bavily mě nosit hezké těhotenské šaty, halenky, atd.

To nejsou starosti, to je jen diskuze. ;) Tlachání, povídání si… neřešíme teorii velkého třesku a ani jadernou fyziku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
7.12.20 15:59

Rozhodne se vyhnout 3.trimestru v lete. Tedy nemit termin srpen/zari. To je silemy, obvzalst, pokud ke horké leto 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.12.20 16:10

Jako asi jo…

Ale zase na druhou - a s prominutím, hodně iracionální - stranu, děti ve znamení ryb a býka jsou dost smolné povahy (možná žiju v nějaké divné bublině, ale to, se děje těmhle znamením v mém okolí, je nad moje chápání). No, a k beranům nám averzi…

Takže já, vodnářka, jsem ráda za svoje lvíčátko. :lol: Nijak jsme se o to cíleně nesnažili (to ani nevím, jak bychom to plánovali :mrgreen:), ale díky za to. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
24840
7.12.20 16:25

Mám děti leden, březen, květen a přišlo mi to buřt. Úplně bych nechtěla rodit v létě a na podzim. Ale jsou situace kdy je každému jedno kdy porodí, hlavně že v pořádku porodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
7.12.20 16:29

@baal7513 Srpen a září jsem měla u dětí, ty vedra fakt nic moc, ale už je to delší dobu, tudíž to špatné je zapomenuto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9754
7.12.20 16:32

Rodila jsem na začátku října a úplně v pohodě… Teplo mi nevadilo, měla jsem těhotenství bez problému. Přes léto jsem nemusela řešit žádné spec. teplé těhotenské oblečení. Na podzim a v zimě jsme mohli být s dítětem hodně doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
7.12.20 16:37

@toma0105 ja rodila 10 zari a rok 2018, zrovna to extremme horke leto. Bylo to šílené. Nebyla jsem cely cervenec a srpen schopna vubec nic, sedela jsem jen doma se studenym rucnikem okolo krku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.20 16:39

Já mám letní miminko a jsem spokojená. A myslím že malý bude taky spokojenej protože se narodil 30 června takže když přinese špatné vysvědčení tak mu nebudeme ani pořádně moct vynadat :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2575
7.12.20 16:45

@baal7513 Já červenec 2013, čekala jsem až teplota spadne pod 35 stupňů, abych vyrazila do porodnice, tam jsem je poprosila, ať vypnou klimu, byla mi tam zima po tom pařáku. Ale mimčo v pohodě.
Druhé se místo v březnu, narodilo v únoru, zase -8. S tím jsem nepočítala. Z porodnice jsem oblékla vše, co šlo. Doma s ním do postele, nemohl se zahřát. Doma jsme museli topit na 25.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24840
7.12.20 16:51

@baal7513 tak tohle léto taky pamatuju, začátkem července jsem byla v 10 tt. Celý červenec v práci, pak nemocenská, vycházky až odpoledne, ale vyhovovalo nám to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11708
7.12.20 17:01

Mam deti ve všech ročních obdobích a vše ma pro a proti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30607
7.12.20 17:21

V první řadě dvě mám na první pokus a třetí trvalo rok. Tak bacha na to ;)

Mám jednu dceru v listopadu, chodila v roce.
Druhou v červenci, chodit začala v 18 měsících.
Třetí je v červnu. To bylo asi nejvhodnější načasování. No a utajený byl díky koroně maximálně :lol:
Nechtěla bych rodit na Vánoce, kdyby někdy přišlo čtvrté

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat