Problém s játry - co dál?

Anonymní
13.5.20 21:01

Játra co dál?

Zdravím chci se poradit u těch co mají nebo měli podobný problém Již 5 let užívám AD sertralin.
Dělali mi sono břicha protože mě bolí podbřišek :roll: Zjistili že mám jakoby hrubší strukturu jaterJinak žádné jiné patologické změny nejsou krom toho je vše v pořádku :oops: Teď mě čekají ještě jaterky
Bojím se aby to nebylo nic vážného, nevím co teď jestli nějaké bylinky jaká strava atd
Děkuji moc za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1283
13.5.20 21:05

Ostropestrec - tim urcite nic nezkazis…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6427
13.5.20 21:05

U jaterních potíží se doporučuje ostropestřec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15337
13.5.20 21:29

Ostropestřec - ale pouze za předpokladu, že nemáš vysoký krevní tlak, pozor na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17772
13.5.20 22:01
@BohunkaP píše:
Ostropestřec - ale pouze za předpokladu, že nemáš vysoký krevní tlak, pozor na to.

A když je vysoký krevní tlak, tak vadí ostropestřec čemu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15337
13.5.20 22:13

@Klopotkova, ostropestřec má tendenci krevní tlak zvyšovat - proto se nedoporučuje užívat osobám léčícím se s vysokým tlakem (nebo jen velmi opatrně a po poradě s lékařem).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17772
13.5.20 22:21

@BohunkaP Táta ho právě pije, chutná mu a má vysoký krevní tlak. :? A co přímo jaterní čaj? A jo, tam je též ostropestřec, ale nejen ten, nevíš, zda taky vadí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
13.5.20 22:26

Ahoj, mohla bys mi napsat SZ? Taky beru Setralin a mám stejné potíže, ale vůbec jsem si to s ním nespojovala… Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13071
13.5.20 22:55

Vynechat veškerý alkohol a nikotin, jíst stravu bohatou na vlánkinu s minimem jednoduchých škrobů a šetřit s tukem a zvýšit pohyb. Díky tomu játra zregenerují.

Ostropestřec si nech napsat v tabletách, čaj je naprosto k ničemu, účinné látky se nevylouhovávají do vody, tudíž to nemá vůbec žádný efekt. Jako lék- tedy tablety (a můžeš ho mít na předpis bez větších doplatků) to je jen podpůrná léčba -primární je strava s vlákninou a bez věcí co škodí a větší pohyb. Jedno s druhým.

pokud bereš hormonální antikoncepci, tak tu bych vyměnila za něco jiného - klidně nuvaring, ten se játry nemetabolizuje.

Příspěvek upraven 13.05.20 v 22:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15337
13.5.20 22:56

@Klopotkova, no, jestli bere léky na vysoký tlak, tak bych asi radši ostropestřec vynechala, ať samotný nebo ve směsi bylinek :think: Jako, doktorka nejsem… ale třeba u ostropestřce ve formě tablet je to výslovně i v příbalových letácích…

Nebo bych se přinejmenším poradila s doktorem … a kdyby nevěděl, tak bych si třeba udělala aspoň pro sebe zkoušku od jedné kontroly ke druhé (jedno období ostropestřec beru - uvidíme, co to udělá s tlakem - druhé období neberu… změnilo se něco? Když ne, neřeším, čaj piju dál :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
14.5.20 07:32

Velmi účinný co se týče podpory činnosti jater a žlučníku je Cholitip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama