Tělísko Jaydess-jakékoliv zkušenosti

49
15.11.20 17:50

Jaydess-jakékoliv zkušenosti

Hezký večer ženy, ráda bych se optala na zkušenosti s teliskem jaydesss? Nyní žádnou antikoncepci neužívám. Před rokem a půl jsem měla nehormonální tělisko gynefix. Menstruace byla v pohodě, ale skoro pořád jsem špinila. Takže pořád užívat intimní vložky apod. Hormonální antikoncepci nesmim (myslím tabletky), ale tahle působí jen v děloze, tak bych snad ji mohla mít. Přibral po ní někdo? Nebo nějaké jiné účinky? Děkuji za jakýkoliv poznatek. Je mi 27 let a jsem bezdetna. Hezky večer :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
114
15.11.20 19:10

Zdravím, já měla Jaydess dva a půl roku. Po zavedení mě pár dní bolelo břicho, ale to se dalo čekat. Zmizela mi menstruace, což bylo plus. Nevýhoda byla, že se mi občas v podbřišku objevila „teplá“ bolest, která mě vždycky zahnala do postele. Ke konci se to stupňovalo, udělal se mi nějaký útvar na čípku a cítila jsem v podbřišku nepohodu w výkyvy hormonů… První rok a půl teda v pohodě, až na ty občasné bolesti, pak to bylo horší. Nechala jsem si to vyndat půl roku před expirací. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.11.20 19:41

Podobná jako Jaydess je Kyleena, tu mám já. Doktorka mi jí doporučila, protože stojí stejně, ale je na 5 let, ne na tři roky. Hormonu má o něco víc, ale pořád to je sakra míň než prášky. Říká se, že působí jen lokálně, ale ve všech letácích a tak máš napsáno „převážně lokálně“. Nemyslím si, že je možný, aby se to do zbytku těla nedostalo. Já hormony brát nechtěla z několika důvodů, ale přímo zakázaný je nemám. Když jsem si ale spočítala to množství hormonu, který se uvolňuje z tohohle (a když nevyšel pokus s nehormonálním tělískem), tak jsem do toho šla. Mám to zatím asi měsíc a zatím dobrý. Špinění někdy dost silný, jiný dny vůbec, ale to je stejný jako s nehormonální IUB. Menzes ale byla tak slabá, že jsem si po tom špinění nebyla jistá, jestli jí mam. Vedlejší účinky nepociťuju.
Asi záleží, jak moc ti hormony vadí, nejsem doktor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama