Jazyky a komunikace neslyšících

11
31.5.21 19:06

Jazyky a komunikace neslysicich

Ahoj, ráda bych se poptala zda-li máte někdo zkušenost s oborem Jazyky a komunikace neslyšících (dříve Čeština pro komunikaci neslyšících). Našla jsem, že tento obor se dá studovat pouze na Filosofické fakultě na UK. Studium mě poměrně láká, věřím, že bych jako tlumočník pro neslyšící našla uplatnění a zároveň bych takto lidem pomáhala. I když jsem spíše na angličtinu, tak tento obor zvažuji.
Na jednu stranu si ale říkám, že tato práce není mezinárodní a budu mít v podstatě vystudovaný pouze český znakový jazyk.
Ráda bych se dozvěděla co nejvíce - jak je to s uplatněním, platem, způsobem práce, náročností… cokoli:)
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5850
31.5.21 19:29
@Anonym1892 píše:
Ahoj, ráda bych se poptala zda-li máte někdo zkušenost s oborem Jazyky a komunikace neslyšících (dříve Čeština pro komunikaci neslyšících). Našla jsem, že tento obor se dá studovat pouze na Filosofické fakultě na UK. Studium mě poměrně láká, věřím, že bych jako tlumočník pro neslyšící našla uplatnění a zároveň bych takto lidem pomáhala. I když jsem spíše na angličtinu, tak tento obor zvažuji.
Na jednu stranu si ale říkám, že tato práce není mezinárodní a budu mít v podstatě vystudovaný pouze český znakový jazyk.
Ráda bych se dozvěděla co nejvíce - jak je to s uplatněním, platem, způsobem práce, náročností… cokoli:)
Děkuji.

Toto se dá nově studovat i na MUNI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.21 20:35

@Anonym1892 ahoj, studovala jsem a asi dost záleží, co od toho čekáš. Pokud jsi na angličtinu, můžeš zkusit si dát i AJ tlumočnictví/překladatelství jako dvouobor, aspoň dříve to šlo, studovat to jako jednoobor i dvouobor. Pokud ti jde vyloženě o tlumočnictví, volila bych raději VOŠ v Hradci, která je přímo na to zaměřená. Na FF UK je hodně lingvistiky, teorie apod. Pokud by jsi chtěla pracovat v cizině, pak by ses musela naučit ještě např. ASL.

Jinak náročnost studia podle mě vyšší, plat a podmínky asi záleží, jakou máš představu. Obecně si myslím, že to je něco, na čem se nedá zbohatnout a náročné to samozřejmě je.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat