Mohu brát rodičovský příspěvek i peníze za nevybranou dovolenou n

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 15:32
Jde brát dovolenou i RP současně?

Dobrý den, prosím o radu.
2.5.mi končí mateřská. Teď během měsíce dubna budu psát do práce, že po skončení MD chci čerpat řádnou dovolenou. A zároveň i v dobnu chci jít na ÚP vyřídit si rodičovský příspěvek. Můžu to tak udělat? Znamenalo by to, brát současně (od června) proplacenou dovču a i RP. Nebo mám čekat a vyřídit si to tak, abych vybrala dovolenou a až potom naběhla na RP, aby to navazovalo? Snad jsem to napsala srozumitelně. Děkuju za odpovědi :mavam:

Reakce:
Bubla_Bučková
Kelišová 5944 příspěvků 01.04.19 15:34

Žádala jsem oboje najednou :nevim:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 01.04.19 15:34

Já bych si nejdřív vybrala dovolenou a pak na to navázala RP, ten si můžeš určit od toho datumu kdy ti skončí dovca. Ale myslím že by to měla jít pobírat i současně.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33675 příspěvků 01.04.19 15:38

při pobírání rodičovského příspěvku se příjem nesleduje. Můžeš zároveň s ním být na dovolené, na nemocenské nebo v práci

P4ja
Echt Kelišová 8647 příspěvků 01.04.19 15:48
@Kriss Tina píše:
Já bych si nejdřív vybrala dovolenou a pak na to navázala RP, ten si můžeš určit od toho datumu kdy ti skončí dovca. Ale myslím že by to měla jít pobírat i současně.

No, bere se jako měsíční dávka. Takže urcujes měsíc a ne přesné datum. Alespoň já žádala od prvního dne v měsíci.

ovetru
Povídálka 34 příspěvků 01.04.19 16:07
@P4ja píše:
No, bere se jako měsíční dávka. Takže urcujes měsíc a ne přesné datum. Alespoň já žádala od prvního dne v měsíci.

To neni uplne pravda. Lze zadat od jakehokoli dne v mesici, ale pak se od urcene castky RP odecte denni vymerovaci zaklad x pocet dni, po ktere byl pobiran.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 01.04.19 16:07

@P4ja já asi ne, úplně si to nevybavuji, ale materska mi končila uprostřed měsíce a hned sem na to navazovala rodičák a ten první měsíc mi přišla jenom polovina za tu půlku měsíce.

P4ja
Echt Kelišová 8647 příspěvků 01.04.19 16:20
@ovetru píše:
To neni uplne pravda. Lze zadat od jakehokoli dne v mesici, ale pak se od urcene castky RP odecte denni vymerovaci zaklad x pocet dni, po ktere byl pobiran.

Nvm, já měla za to, že nejde v jednom měsíci žádat o RP a zároveň mít PPM, protože pak člověk dostane jen to jedno. Ale jsem zase o něco chytřejší. ;) Díky :palec:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65611 příspěvků 01.04.19 17:13
@ovetru píše:

Tohle je totální blbost… jediná situace, kdy není rodičák od 1. je ta, když končí PPM v průběhu měsíce, je menší než výše rodičáku a rodičák na ni přesně navazuje. Jindy to nelze, i pokud bude PPM třeba do 15. vyšší než rodičák, tak lze žádat o rodičák až od 1. následujícího měsíce.

ovetru
Povídálka 34 příspěvků 01.04.19 17:40

@j.a.n.i1 hadat se nebudu. Zazila jsem osobne rodicak od 3. v mesici, kde se predchozi dva dny odecetly. Zda je to praxe jen konkretniho uradu, netusim.

Zakladatelce bych poradila pozadat si o rodicak v dostatecnem predstihu, ja cekala na vyrizeni 2,5 mesice a jeste po urgenci z me strany.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 17:47
@ovetru píše:
@j.a.n.i1 hadat se nebudu. Zazila jsem osobne rodicak od 3. v mesici, kde se predchozi dva dny odecetly. Zda je to praxe jen konkretniho uradu, netusim.Zakladatelce bych poradila pozadat si o rodicak v dostatecnem predstihu, ja cekala na vyrizeni 2,5 mesice a jeste po urgenci z me strany.

Dnes jsem volala na pracak, pani mi rekla, ze staci zacatkem kvetnu abych to od cervna pobirala. Ja pujdu jeste ted v dubnu. Vic delat pro to nemuzu.
Zakladatelka

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65611 příspěvků 01.04.19 17:51
@ovetru píše:
@j.a.n.i1 hadat se nebudu. Zazila jsem osobne rodicak od 3. v mesici, kde se predchozi dva dny odecetly. Zda je to praxe jen konkretniho uradu, netusim.Zakladatelce bych poradila pozadat si o rodicak v dostatecnem predstihu, ja cekala na vyrizeni 2,5 mesice a jeste po urgenci z me strany.

Ano a ty první 2 si pobírala PPM a ta byla menší, než rodičák za měsíc… tedy přesně ten případ, který píšu jako jediný možný.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 89 inzerátů 01.04.19 18:17
@P4ja píše:
Nvm, já měla za to, že nejde v jednom měsíci žádat o RP a zároveň mít PPM, protože pak člověk dostane jen to jedno. Ale jsem zase o něco chytřejší. ;) Díky :palec:

Je to takhle, můžeš zadat hned následující den po PPM, ale pokud bude PPM ten měsíc vyšší než RP, tak ti RP vubec nepřijde, pokud je zbývající PPM menší než RP, tak se ta částka odečte od výše měsíční RP, kterou sis určila a RP ti přijde jen v té malé částce aby dorovnalo tu PPM do celkové výše RP

Z toho důvodu třeba já jsem si nechala vyplatit dovolenou zároveň s RP, jsem si aspoň do začátku trochu polepšila ;)

P4ja
Echt Kelišová 8647 příspěvků 01.04.19 21:17
@welovefashion píše:
Je to takhle, můžeš zadat hned následující den po PPM, ale pokud bude PPM ten měsíc vyšší než RP, tak ti RP vubec nepřijde, pokud je zbývající PPM menší než RP, tak se ta částka odečte od výše měsíční RP, kterou sis určila a RP ti přijde jen v té malé částce aby dorovnalo tu PPM do celkové výše RPZ toho důvodu třeba já jsem si nechala vyplatit dovolenou zároveň s RP, jsem si aspoň do začátku trochu polepšila ;)

Jj, to jsem tak nějak pochopila. Už to tady bylo x krát, že si dámy stěžovaly, že jim přišla jen PPM a RP ne. Tak si to myslím dobře. ;)

Váš příspěvek
Reklama