Jde darovat moje zmrazená embrya?

Anonymní
10.3.17 19:23

Jde darovat moje zmrazená embrya?

Mám(e) v IVF centru zmrazená embrya, jsou to „ale“ moje vajíčka a spermie dárce. Se spermiemi skoro-bývalého to nešlo. A nám to pak spolu bohužel nevyšlo. Než to budu řešit s IVF centrem, máte s tímhle někdo zkušenost, jde takhle „zpětně“ darovat? Já jsem podle vyšetřeních naprosto v pořádku…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1248
10.3.17 19:26

Ty brďo 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 19:27

Heh. A to ten příběh je ještě zamotanější, to už sem ale plést nebudu, je to šílená story.

Takže, zkušenosti pls?

• Nahlásit
  • Citovat
1149
10.3.17 19:29

Zkušenosti nemám, ale příběh bych si ráda přečetla ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49134
10.3.17 19:42

Zeptla bych se primo centra, je to hodne zajimava otazka. Laicky bych rekla, ze k otcovstvi se darce-nedarce jednou upsal partner, tudiz jsou to embrya vas obou a meli byste mit souhlas vas obou, ale… fakt nevim, jeste jsem se s tim nesetkala.
Taky mam pocit, ze se pred nejakou dobou menila legislativa a k tomu, by se dalo darovat, musely byt v okamziku odberu u obou provedeny nejake krevni testy (pro vlastni pouziti to nutne nebylo), takze je otazka, zda z tve strany byly provedeny. No opravdu bych si zavolala do centra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.3.17 19:46

Chtela jsem take darovat, mame uz dve deti a jedno embryo zbylo. Chtela jsem pomoct dalsim lidem. Nechtela jsem ho jen tak „splachnout“. Z centra jsem ale dostala odpoved, ze to mozne neni. Ze bychom museli na detailnejsi vysetreni pred celym procesem. Nevim co by chteli vic, kor kdyz mame 2 zdrave deti z predchozich embrii. Takze tak. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 19:47

Jo to by asi nebyl problém, souhlas obou, jen aby to vůbec šlo, já si říkám jestli nevyšetřují třeba jinak když je to za účelem darování, než když je to „jen“ za účelem snahy o těhotenství. Právě ty krevní testy jak např. píšeš. Jo jo budu tam volat no. Super starost na řešení…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.3.17 19:48

Hmmm to by bylo blbý teda. To by mě dost mrzelo. Ale zase jsem fakt byla ohledně toho konce manželství v stiuaci kdy jsem pochopila že nemůžu chtít zachránit všechny, že bude stačit když se zvládnu postarat sama o malou… to by byla škoda no

• Nahlásit
  • Citovat
49134
10.3.17 19:56

My absolvovali prvni IVF pred mnoha lety a delali standardni testy. O par let pozdeji nam rekli, ze se zmenila legislativa a ze uz predem berou v den odberu dalsi krev navic obema partnerum, prave pro pripad, ze by se ciste teoreticky v budoucnu uvazovlo o darovani, zpetne uz by to dodelat neslo. Takze nektera centra to urcite delala automaticky. Problem samozrejme mohl nastat, jak pise Mischellka, pokud by ten prvni odber byl proveden jeste pred platnosti toho zakona, tudiz testy by nebyly provedeny, ale darovat by se chtelo az po zacatku jeho platnosti, kdy by bez tech testu darovat neslo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 20:04

Aha, tak uvidíme co mi řeknou. Díky za info

• Nahlásit
  • Citovat
1111
10.3.17 20:22

Hele, sice to neni odpoved na Tvoji otazku, ale kdyz to jsou Tvoje vajicka a darce, nestalo by za zvazeni je nechat, kdyby nahodou prisel jiny partner s podobnym problemem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.17 21:06

@Celina jaaaaj taky dobrý. Realita.

• Nahlásit
  • Citovat
17590
10.3.17 21:48
@ngauruhoe píše:
Hele, sice to neni odpoved na Tvoji otazku, ale kdyz to jsou Tvoje vajicka a darce, nestalo by za zvazeni je nechat, kdyby nahodou prisel jiny partner s podobnym problemem?

Pokud by nebylo mozne je darovat, nenechala bych je znicit a nechala si je v zaloze. Nakonec se muze stat, ze budes mit problem treba casem ty… nebo novy partner…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
11.3.17 00:32

Ahoj milá zakladatelko, můžeš se mi prosím ozvat do SZ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24867
11.3.17 08:04

Zeptej se v centru a uvidíš. Já bych řekla, že je můžeš darovat na výzkum, ale ne dalším případným rodičům :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama