Neutírá se po malé potřebě, jak jí to naznačit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 08:58
Jde jí to vůbec nějak naznačit?

Ach jo, jak začít. Mám mamku 70 let.Je hodná a všechno. Dřív se to neučilo nebo neřešilo nevím, prostě se neutírá po malé potřebě. Má ještě téměř 80tileté 2 sestry a ty se taky neutírají. Vím to. Poslední dobou jsem si u mamky, se kterou jsem v kontaktu denně všimla, že to jde trochu cítit :oops: zní to blbě, ale opravdu. Jenže tohle přece nemůžu mamce říct. Já si vzpomínám, že jsem se jako dítě taky neutírala, mamka mě to neučila, holky na základce se taky neutíraly ( chodily jsme jako malé spolu i na záchod že jo :mrgreen: ) teď kdybych se neutřela, měla bych vlhké kalhotky, nesnesla bych to.Ale u mamky mám trochu podezření na inkontinenci, ale to nevím vůbec jistě,,jen ji občas vidím jak si večer pere v umyvadle kalhotky. S tím utíráním nevím, naznačit? jde to vůbec taktně? jak? řekli byste to své mamce? díky za každý komentář

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
carola
Kelišová 7259 příspěvků 12.02.19 09:05

Neměla bych problém to v dobrém mamce říct. Měly jsme velice blízký vztah. :kytka:

karkarka
Závislačka 3188 příspěvků 12.02.19 09:05

Jestli tvoje mamka je citit az ted a neutira se po male (coz si nedokazu predstavit) cely zivot,trpi nejspis inkontinenci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 09:10

Jo ještě jsem si uvědomila,že jsem u ní zahlídla v šuplíku vložky,takže v 70 už na ms opravdu nebudou :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 09:11
@carola píše:
Neměla bych problém to v dobrém mamce říct. Měly jsme velice blízký vztah. :kytka:

Jak bys to řekla?nedovedu si to představit :(

Tichošlápek
Extra třída :D 12106 příspěvků 12.02.19 09:20

To bude spíše inkontinence. Zkus s maminkou vybrat nějaké kvalitní vložky

carola
Kelišová 7259 příspěvků 12.02.19 09:38
@Anonymní píše:
Jak bys to řekla?nedovedu si to představit :(

Já bych jí normálně řekla:„Hele,mam­čo,já si pamatuju,když jsem byla malá,že jsem s tebou chodívala na záchod a ty sis neutírala pipku. Já jak jsem to viděla u tebe,tak jsem si jí taky neutírala,ale pak jsem zjistila,že je mi to hrozně nepříjemný. A ty se pořád neutíráš?“ Vím,že to není úplně příjemný rozhovor a mamča byla citlivá,ale věřím,že by nad tím zapřemýšlela. Věděla by,že to myslím dobře,že jí miluju. Třeba někdo poradí něco lepšího. :kytka:

milktea
Kecalka 195 příspěvků 5 inzerátů 12.02.19 10:07
@Anonymní píše:
Ach jo, jak začít. Mám mamku 70 let.Je hodná a všechno. Dřív se to neučilo nebo neřešilo nevím, prostě se neutírá po malé potřebě. Má ještě téměř 80tileté 2 sestry a ty se taky neutírají. Vím to. Poslední dobou jsem si u mamky, se kterou jsem v kontaktu denně všimla, že to jde trochu cítit :oops: zní to blbě, ale opravdu. Jenže tohle přece nemůžu mamce říct. Já si vzpomínám, že jsem se jako dítě taky neutírala, mamka mě to neučila, holky na základce se taky neutíraly ( chodily jsme jako malé spolu i na záchod že jo :mrgreen: ) teď kdybych se neutřela, měla bych vlhké kalhotky, nesnesla bych to.Ale u mamky mám trochu podezření na inkontinenci, ale to nevím vůbec jistě,,jen ji občas vidím jak si večer pere v umyvadle kalhotky. S tím utíráním nevím, naznačit? jde to vůbec taktně? jak? řekli byste to své mamce? díky za každý komentář

tohle je hodně citlivé téma, samozřejmě záleží, jaký máte spolu vztah, ale i tak - musí to pro ni být krajně nepříjemné a potupné. Tyhle starší generace jsou zvyklé o tom nemluvit a tajit to, přitom to není nic špatného, je to běžné - v televizi jsou reklamy na vložky na inkontinenci…

Osobně bych řekla, že je to spíš inkontinence než neutírání se a pokud používá normální vložky (menstruační), tak to může být cítit (předpokládám, že ty na moč jsou jinak dělané a zabraňují zápachu).
Možná bych jako náhodou ty její vložky našla a rovnou se jí zeptala a řekla jí „ale na to existují jiné vložky, mám ti je sehnat?“ nebo tak něco.

atominnka
Generální žvanilka 21966 příspěvků 12.02.19 10:34

Podle mě to bude spíš inkontinence a mamince bych pomohla vybrat nějaké kvalitní pomůcky (vložky) ;)

Hrnekmleka
Povídálka 47 příspěvků 12.02.19 10:42

Jdi na to pres tu inkontinenci. Zacni neco jako jestli nema potize s mocenim…, pak ze jestli kdyz se utre jestli ji utece par kapek (i kdyz vis ze se neutre), pak ti mozna sama rekne ze se neutira a pak muzes nacit to, ze se ti zda ze je to citit. Muze to byt jak inkontinence, tak chronicka mocova infekce, tak spis to orientuj na to zdravotni hledisko a ze mas o ni starost.

Hrnekmleka
Povídálka 47 příspěvků 12.02.19 10:43

…a taky se ji zeptej kdy byla naposled na gynde, aby tam nebyl jeste jiny problem.

kruel
Kecalka 359 příspěvků 12.02.19 11:52
@carola píše:
Já bych jí normálně řekla:„Hele,mam­čo,já si pamatuju,když jsem byla malá,že jsem s tebou chodívala na záchod a ty sis neutírala pipku. Já jak jsem to viděla u tebe,tak jsem si jí taky neutírala,ale pak jsem zjistila,že je mi to hrozně nepříjemný. A ty se pořád neutíráš?“ Vím,že to není úplně příjemný rozhovor a mamča byla citlivá,ale věřím,že by nad tím zapřemýšlela. Věděla by,že to myslím dobře,že jí miluju. Třeba někdo poradí něco lepšího. :kytka:

Já bych teda nikdy nemohla říct mamce: ty sis neutírala pipku 8o strašné…

Zakladatelko šla bych na to také přes tu inkontinenci, pokud používá menstruační vložky na moč, tak to pak jde cítit :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 22293 příspěvků 12.02.19 11:55
@Anonymní píše:

8o Neumím si představit, neutírat se po malé. To jen na okraj.

Nicméně pokud to máme nedělá celý život a cítit začla být teď, tak to je určitě únikem moči.

Já bych prostě řekla „Mami, chci s tebou něco probrat. Viděla jsem u tebe vložky, ale víš, že dneska se pro ženské v tvém věku další pořídit speciální, bla bla.“ Příjemné téma to není, ale mamce to pomůže.

carola
Kelišová 7259 příspěvků 12.02.19 13:13
@kruel píše:
Já bych teda nikdy nemohla říct mamce: ty sis neutírala pipku 8o strašné…Zakla­datelko šla bych na to také přes tu inkontinenci, pokud používá menstruační vložky na moč, tak to pak jde cítit :nevim:

Pro tebe strašné,za mě úplně v pohodě. Nevidím na tom nic špatného,ale chápu,že každý to má jinak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 14:22

Taky jsem se jako malá po čůrání neutírala, ani jsem si nemyla ruce. Doma mě to nenaučili, bylo to tam tak normální, odkoukala jsem to až ve škole. Je mi zle jen si na to vzpomenu :? Mimochodem já bych se o tom nebavila, prostě bych jí nějak decentně podstrčila ty inkontinenční vložky a víc to neřešila. Na TENA lady se myslím dá objednat vzorek zdarma a ještě to přijde v decentním balení a s nějakýma letáčkama. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >