Jde jít na rodičák hned po porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  22.04.18 09:56
Jde jít na rodičák hned po porodu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.. je to sice brzo, ale čekáme s přítelem miminko a mám problém.. na mateřskou nemám nárok kvůli práci a paní na sociálce se to snažila počítat, jestli by mi to vyšlo ze střední školy, prý to jde.. :nevim: ale i tak mi to nevyšlo, protože to nebylo s maturitou.. tak mě nechali naštěstí ještě na nemocenské, ale to jen do konce šestinedělí.. pak ju prý musím ukončit.. takže musím půl roku čekat až mi daji Rodičák? Nebo se dá nějak domluvit, abych mohla hned? Slyšela jsem, že by to jít mělo, měli jste někdo stejný problém? :oops: nebo aspoň někdo kdo o tomto něco ví? :nevim:

Najdete v encyklopedii: Rodičovský příspěvek 2018

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5026 příspěvků 22.04.18 09:57

Ano, je to možné.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2405 příspěvků 395 inzerátů 22.04.18 10:15

Ano, po porodu pokud není nárok na mateřskou se vyřizuje rodičák. Lze ho vyřídit i zpětně tuším 3 měsíce, pak přijde víc peněz naráz.

e008
Závislačka 2793 příspěvků 97 inzerátů 22.04.18 10:22

Myslim, ze se ti proste rodicak rozpocita na vic mesicu s nizsi mesicni castkou.

Tamtama
Extra třída :D 11233 příspěvků 22.04.18 10:38

Ježíš, já myslela rodičák jako třídní schůzku. :oops: :mrgreen: Jinak ano, samozřejmě jde hned po porodu pobírat rodičovský příspěvek.

medunka23
Kelišová 6576 příspěvků 22.04.18 11:06
@Tamtama píše:
Ježíš, já myslela rodičák jako třídní schůzku. :oops: :mrgreen: Jinak ano, samozřejmě jde hned po porodu pobírat rodičovský příspěvek.
:mrgreen: :mrgreen: pobavilo…
Jinak zakladatelko jde to, zajdi si rovnou na pracak kde se vyřizuje rodičovský příspěvek a zeptej se jak to funguje, nemá smysl abych ti psala svoji zkušenost takřka 2 roky starou, když se od ledna 2018 měnily podmínky.

mrav
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 22.04.18 13:44
@Tamtama píše:

Teraz už sme združený, v rodičovskom združení, rodičov a priatelov našich šk-O se stříškou l. :lol: :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Charlotte Štiková: Proč stojím za mámou a s kým dalším spala Ornella?

Reality show Štiky se točí především kolem vztahu Moniky Štikové a Ornelly... číst dále >

Návrat do reality: Matka Meghan je zpět doma, vystavuje dredy a nosí tepláky

Je to týden, co se matka Meghan Markle Doria Ragland jako jediná z rodiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vajíčka k snídani, chia k svačině. Potraviny, které zasytí na dlouho

Hubnete nebo se prostě snažíte udržet si váhu, ale kazí vám to mlsná, která... číst dále >

Podvodní léčitelé teď dostanou strach, řekla v Rozstřelu režisérka

Za podivnými praktikami v institutu Aktip, které odhalil dokument Obchod se... číst dále >

Reklama