Jde jít na rodičák hned po porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  22.04.18 09:56
Jde jít na rodičák hned po porodu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.. je to sice brzo, ale čekáme s přítelem miminko a mám problém.. na mateřskou nemám nárok kvůli práci a paní na sociálce se to snažila počítat, jestli by mi to vyšlo ze střední školy, prý to jde.. :nevim: ale i tak mi to nevyšlo, protože to nebylo s maturitou.. tak mě nechali naštěstí ještě na nemocenské, ale to jen do konce šestinedělí.. pak ju prý musím ukončit.. takže musím půl roku čekat až mi daji Rodičák? Nebo se dá nějak domluvit, abych mohla hned? Slyšela jsem, že by to jít mělo, měli jste někdo stejný problém? :oops: nebo aspoň někdo kdo o tomto něco ví? :nevim:

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reklama

Reakce:

Karleon
Kelišová 5158 příspěvků 22.04.18 09:57

Ano, je to možné.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 386 inzerátů 22.04.18 10:15

Ano, po porodu pokud není nárok na mateřskou se vyřizuje rodičák. Lze ho vyřídit i zpětně tuším 3 měsíce, pak přijde víc peněz naráz.

e008
Závislačka 3059 příspěvků 91 inzerátů 22.04.18 10:22

Myslim, ze se ti proste rodicak rozpocita na vic mesicu s nizsi mesicni castkou.

Tamtama
Extra třída :D 11469 příspěvků 22.04.18 10:38

Ježíš, já myslela rodičák jako třídní schůzku. :oops: :mrgreen: Jinak ano, samozřejmě jde hned po porodu pobírat rodičovský příspěvek.

medunka23
Kelišová 6690 příspěvků 22.04.18 11:06
@Tamtama píše:
Ježíš, já myslela rodičák jako třídní schůzku. :oops: :mrgreen: Jinak ano, samozřejmě jde hned po porodu pobírat rodičovský příspěvek.
:mrgreen: :mrgreen: pobavilo…
Jinak zakladatelko jde to, zajdi si rovnou na pracak kde se vyřizuje rodičovský příspěvek a zeptej se jak to funguje, nemá smysl abych ti psala svoji zkušenost takřka 2 roky starou, když se od ledna 2018 měnily podmínky.

Uživatel je onlinemrav
Echt Kelišová 8746 příspěvků 22.04.18 13:44
@Tamtama píše:

Teraz už sme združený, v rodičovskom združení, rodičov a priatelov našich šk-O se stříškou l. :lol: :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Neupravená Hanka a příjezd sanitky! Krampol podruhé slavil narozeniny

V řadě druhou oslavu svých osmdesátých narozenin uspořádal v úterý večer... číst dále >

Jaromír Bosák je youtuber! Komentátor nemusí konce fotbalu na ČT litovat

Dlouhé roky byl Jaromír Bosák (53) považován za nejlepšího sportovního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama