Jde majitel vyloučit z okruhu spol. posuzovaných osob?

75
18.7.13 07:25

Jde majitel vyloučit z okruhu spol.posuzovaných osob

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat zařízuji si nový podnájem a chci si zažádat o příspěvek na bydlení. V bytě budu mít s dcerou trvalé bydliště, ale zjístila jsem, že ho tam má (a bude mít majitel bytu)… jde o to, že příspěvky na bydlení se posuzují kdo tam má trvalé bydliště ne? Jde nějak zažádat o vyloučení majitele z okruhu společně posuzovaných osob, že na domáctnost nedává peníze atd? Děkuji moc za rady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17009
18.7.13 07:30

@Teruska63 ano, jde to. Taky pronajímáme byt a manžel tam měl do 30.6.2013 trvalé bydliště. Nájemnici napsal česné prohlášení, že tam nebydlí a ona příspěvek na bydlení dostává.
Teď od 1.7. už tam trvalé bydliště nemá, takže pak jsme jen dodali kopii nové občanky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
18.7.13 07:38
@Janik101 píše:
@Teruska63 ano, jde to. Taky pronajímáme byt a manžel tam měl do 30.6.2013 trvalé bydliště. Nájemnici napsal česné prohlášení, že tam nebydlí a ona příspěvek na bydlení dostává.
Teď od 1.7. už tam trvalé bydliště nemá, takže pak jsme jen dodali kopii nové občanky.

Jéé, děkuji moc :potlesk: :palec: Jde, o to, že on ho tam bude mít pořád.. tak zda to nevadí? A to prohlášení se vypisuje jak? Byla byste tak hodná a poslala mi kopii té Vaši (samozdřejmě bez iniciálu - pokud v tom máte problém) :)? Abychom věděli jak to napsat? Děkuji moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17009
18.7.13 07:49

Nemělo by. Manžel se přehlašovat, protože jsme koupili byt. Do té doby jsme byli v podnájmu, takže tak 4 roky jsme jí dávali to potvrzení.

Normálně jsme na bílý papír napsali:

Já, pan XY, rodné číslo:, čestně prohlašuji, že na adrese…, nebydlím od 1.1.2005. V současné době bydlím na adrese…, což dokládá nájemní smlouva.

A přiložili jsme k tomu kopii nájemní smlouvy.

Tak snad budete mít kliku na úřednici. Někde jsem tady ale četla, že ne všechny úřednice jsou vstřícné. Možná nejlíp, než se přestěhujete, tak zajdi na příslušnou sociálku a domluv se tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
18.7.13 07:50
@Janik101 píše:
Nemělo by. Manžel se přehlašovat, protože jsme koupili byt. Do té doby jsme byli v podnájmu, takže tak 4 roky jsme jí dávali to potvrzení.

Normálně jsme na bílý papír napsali:

Já, pan XY, rodné číslo:, čestně prohlašuji, že na adrese…, nebydlím od 1.1.2005. V současné době bydlím na adrese…, což dokládá nájemní smlouva.

A přiložili jsme k tomu kopii nájemní smlouvy.

Tak snad budete mít kliku na úřednici. Někde jsem tady ale četla, že ne všechny úřednice jsou vstřícné. Možná nejlíp, než se přestěhujete, tak zajdi na příslušnou sociálku a domluv se tam.

Děkuji moc ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
75
18.7.13 12:30

@Janik101

Takže asi další problém, majitel bydlí u družky, která ten byt vlastní, takže nemá žádnou smlouvu ani přechodné bydlíště, ale všechna pošta mu chodí na ten bys k té družce. Co mám tedy doložit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17009
18.7.13 15:32

@Teruska63 tak to nevím, možná bude stačit to čestné prohlášení, že žije u ní, ale radši bych zašla na ten úřad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.1.16 12:02

Oživuji, máte další zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.1.16 12:23

Muzete pozadat urad prace, aby vyloucil osobu z okruhu spolecne posuzovanych osob, pokud prokazete, ze:

tato osoba s Vami neuziva byt, jiny nez obytny prostor ci ubytovaci zarizeni (muzete napriklad dolozit jeji najemni smlouvu k jinému bytu),
ackoliv s Vami uziva byt, jiny nez obytny prostor ci ubytovaci zarizeni, nevedete spolecnou domacnost, tj. nepodilite se na uhrade nakladu spolecnych potreb (uzivate oddelené mistnosti, mate oddelené potraviny apod., urad prace muze tyto skutecnosti overit v ramci setreni v miste bydliste), urad prace nemuze takto postupovat, pokud maji osoby k sobe vyzivovaci povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
86
11.1.16 21:01

Jen dodám, že čestné prohlášení není důkazní prostředek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama