Jde milovat a vychovat i dítě počaté ze znásilnění?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 23:01
Jde milovat a vychovat i dítě počaté ze znásilnění?

Prosím o anonymitu kvůli citlivosti tématu, ale jde mi o to zda to někdo zažil nebo prožil něco podobného a to - rozhodl si nechat si dítě ze znásilnění?

Stručný příběh - zneužití týpkem, zjištění těhotenství a nakonec přes podporu rodiny rozhodnutí dítě si ponechat s tím, že ono za početí nemůže. Nyní se však i přes přijetí dítěte objevují různé psych. problémy typu sociální fobie - co říct a jak jednat s okolím, dále sklony k sebepoškozování a hlavně ten pocit, že v 25 už má navždy pokřivený pohled na sexualitu a muže a už nikdy nenaváže vztah, nebude mít další děti, nic. Aktuálně pracuje s různými centry, má odbornou pomoc, ale i tak máte nějaká zkušenost s výchovou dítěte ze znásilnění? Po zvážení všech okolností povolanými institucemi i právníky otec v RL uveden nebude a to především v zájmu bezpečí dítěte. Aktuálně je bydlení i příjmy zajištěné, nárok na PPM i rodičák, protože šlo o dívku krátce po Vš, pracovala a žila slušně. O ostatní dávky nemá zatím důvod žádat, má vlastní bydlení i finanční rezervy, nebyla žádné nemachčenku stylu „státe dej“, ale v budoucnu prý v podobném případě by jí pomohli i na hmotné nouzi vzhledem k citlivosti případu.

Prosím o citlivé zacházení, nejde tady o žádnou ženu typu „mám tři děti, každé z jiným atp. ani ždímačku dávek“. Spíš zda tu není někdo s podobnou zkušeností. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 23:15

Ja se omlouvam, zkusenost nemam, ale napada me v pripade, ze laska k diteti nenastoupi, tak adopce? A maminku sverit do rukou odborniku.Je mi to lito, sama jsem zneuzivane dite a predlouho mi trvalo duverovat muzskemu pohlavi. Anomym prosim.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 23:17
@Anonymní píše:
Ja se omlouvam, zkusenost nemam, ale napada me v pripade, ze laska k diteti nenastoupi, tak adopce? A maminku sverit do rukou odborniku.Je mi to lito, sama jsem zneuzivane dite a predlouho mi trvalo duverovat muzskemu pohlavi. Anomym prosim.

Láska k dítěti by tu byla, ono ten človíček za způsob početí nemůže, ale otázka jak se žena může vyrovnat s okolnostmi početí? :(

lilith1
Ukecaná baba ;) 1227 příspěvků 09.03.18 23:28
@Anonymní píše:
Prosím o anonymitu kvůli citlivosti tématu, ale jde mi o to zda to někdo zažil nebo prožil něco podobného a to - rozhodl si nechat si dítě ze znásilnění?

Stručný příběh - zneužití týpkem, zjištění těhotenství a nakonec přes podporu rodiny rozhodnutí dítě si ponechat s tím, že ono za početí nemůže. Nyní se však i přes přijetí dítěte objevují různé psych. problémy typu sociální fobie - co říct a jak jednat s okolím, dále sklony k sebepoškozování a hlavně ten pocit, že v 25 už má navždy pokřivený pohled na sexualitu a muže a už nikdy nenaváže vztah, nebude mít další děti, nic. Aktuálně pracuje s různými centry, má odbornou pomoc, ale i tak máte nějaká zkušenost s výchovou dítěte ze znásilnění? Po zvážení všech okolností povolanými institucemi i právníky otec v RL uveden nebude a to především v zájmu bezpečí dítěte. Aktuálně je bydlení i příjmy zajištěné, nárok na PPM i rodičák, protože šlo o dívku krátce po Vš, pracovala a žila slušně. O ostatní dávky nemá zatím důvod žádat, má vlastní bydlení i finanční rezervy, nebyla žádné nemachčenku stylu „státe dej“, ale v budoucnu prý v podobném případě by jí pomohli i na hmotné nouzi vzhledem k citlivosti případu.

Prosím o citlivé zacházení, nejde tady o žádnou ženu typu „mám tři děti, každé z jiným atp. ani ždímačku dávek“. Spíš zda tu není někdo s podobnou zkušeností. Děkuji.

Ja bych to nedala, dite za to sice nemuze, ale bude mit geneticky i podil otce nasilnika, vlastnosti atd..nasledna vychova ani omylem nezvladne vse to je mytus..

Agrion
Závislačka 2737 příspěvků 09.03.18 23:39

A to to znasilneni nehlasila na policii?

Evulina
Extra třída :D 14728 příspěvků 09.03.18 23:56
@lilith1 píše:
Ja bych to nedala, dite za to sice nemuze, ale bude mit geneticky i podil otce nasilnika, vlastnosti atd..nasledna vychova ani omylem nezvladne vse to je mytus..

Jenže má i geny její..a popravdě, mám zkušenost, že dítě je většinou víc „naladěné“ na matku, v jejím případě zcela jistě. A to dítě za to ale fakt nemůže, je to samostatná osobnost, nikoli „hrouda genů toho násilníka“.

Je ale pravda, že jsem naštěstí nikdy v situaci znásilněné nebyla, musí to být strašné. Pokud by to dotyčné šlo, tak se zaměřit na jednu pozitivní věc, kterou to celé mělo a to je právě to dítě, kór, jestli je v pořádku a zdravé. Myslím, že své mamince jednou bude hodně vděčný/ná, že ho/ji nechala nakonec žít..A ona mamka to pravděpodobně nevidí a má trauma z toho zážitku, ale JE VELMI STATEČNÁ A SILNÁ MÁ SUPER PŘÍSTUP A VŮBEC - MÁ MŮJ OBDIV. Soustředit se na přítomnost a budoucnost, za minulostí udělat tlustou velkou čáru..

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15098 příspěvků 09.03.18 23:58
@lilith1 píše:

no to je tedy povzbuzení :? Vždyt to vůbec nemusí být pravda!
V tomhle si nevybereš, dítě dědí vlastnosti předků X generací pozpátku. A skoro v každé rodině je nějaký vyvrhel, po kterém by děcko mohlo být.
Mě chlastala půlka předků z otcovy strany, část z hich se upila k smrti. Mám se z toho zbláznit? A ano, vychovaná jsme dobře, žiju v rámci sociálních pravidel a jsem totální abstinent.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.03.18 00:06

Začnu takhle: Pro mě není krásnějšího pocitu, než dát dítě člověku, který mě miluje a já jeho!…
Když mi bylo 17 let, byla jsem na párty, kde jsem se strašně opila(do dneška jsem přesvědčena, že mi hodili něco do pití). Ráno jsem se probudila nahá, nic si nepamatovala. Bolel mé celý člověk. Oblékla jsem se a utekla domů. Nebudu popisovat mé pocity potom…
menstruace nepřišla…test ukázal dvě čárky…byla interrupce! Do dneška nevím, od koho…NIKDY JSEM SE PODOBNÝCH “AKCÍ” NEZÚČASTNILA!!!
Dnes je mi 38 let, mám 3 úžasné děti s milujícím člověkem a nikdy jsem nelitovala, že jsem “to” dala pryč!!!

Evulina
Extra třída :D 14728 příspěvků 10.03.18 00:20
@Anonymní píše:
Začnu takhle: Pro mě není krásnějšího pocitu, než dát dítě člověku, který mě miluje a já jeho!…
Když mi bylo 17 let, byla jsem na párty, kde jsem se strašně opila(do dneška jsem přesvědčena, že mi hodili něco do pití). Ráno jsem se probudila nahá, nic si nepamatovala. Bolel mé celý člověk. Oblékla jsem se a utekla domů. Nebudu popisovat mé pocity potom…
menstruace nepřišla…test ukázal dvě čárky…byla interrupce! Do dneška nevím, od koho…NIKDY JSEM SE PODOBNÝCH “AKCÍ” NEZÚČASTNILA!!!
Dnes je mi 38 let, mám 3 úžasné děti s milujícím člověkem a nikdy jsem nelitovala, že jsem “to” dala pryč!!!

To je o přístupu. Samozřejmě, že je nejlepší mít dítě s milujícím partnerem, ale život není vždy peříčko, kdy vše klape tak, jak jsme si vysnily..„to“, jak popisuješ to dítě ze znásilnění, za to fakt nemohlo..ale je jasný, že jsi se rozhodla nejlíp podle svého vědomí a svědomí, každý to máme třeba jinak no..Ono kolikrát když člověk vidí, s jakými despoťáky, primitivy a hrubiány ženy žijí a mají s nimi děti, zůstává rozum stát..to by i tyto musely dávat ty děti pryč, aby neměly ty jejich geny..

Pesimistaa
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 10.03.18 00:45
@Anonymní píše:

hlavne to donekonecna nerozpitvavat,
vybrecet se z toho a zit dal,
rada sice necitliva nebo kruta,
ale jinak vecne vzraceni se ke korenum zla znici zivoty vsem

Evulina
Extra třída :D 14728 příspěvků 10.03.18 01:05
@Pesimistaa píše:
hlavne to donekonecna nerozpitvavat,
vybrecet se z toho a zit dal,
rada sice necitliva nebo kruta,
ale jinak vecne vzraceni se ke korenum zla znici zivoty vsem

Přesně tak. A není to rada necitlivá a krutá, necitlivé a kruté je se v tom nadále pitvat. Čas se vrátit nemůže a tak jediné, co z toho pitvání může být, je ještě větší a větší deprese.
Ať se třeba dotyčná místo sebemrskačství zkusí na toho grázla naštvat, udělat si terč s jeho jménem a střílet do něj šipky třeba? Nějak to vyventilovat navenek a ne ničit sama sebe.
Ale to dítě za to nemůže a je moc dobře, že ho má ráda. Je dobrá, je silná..podle popisu si myslím, že to nakonec zvládne.

Pesimistaa
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 10.03.18 01:16
@Evulina píše: Ať se třeba dotyčná místo sebemrskačství zkusí na toho grázla naštvat, udělat si terč s jeho jménem a střílet do něj šipky třeba? Nějak to vyventilovat navenek a ne ničit sama sebe.

takove woodoo ma neco do sebe, dobry napad, to by mohlo pomoci,
kdysi jsme mel jako terce xichty darebaku (nechtel jsem jit sedet) a na strelnici jsem si je daval pres terc, zasahy byly presnejsi nez do nejakych krouzku s cisilky,
ale nijak tu nasranost nezahnalo, zivy terc je zivy terc, proste taekove konecne reseni ma neco do sebe, :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 10.03.18 01:20
@Anonymní píše:

Vubec nepises, co to bylo za chlapa. Zneuziti „typkem“, jak pises mi nic nereklo :nevim: Ono je totiz rozdil, alespon pro me, jestli to byl treba nejaky znamy, se kterým bych treba nekde byla, vysilala signaly, ktere on treba spatne pochopil a pak si vynutil sex pres muj nesouhlas a znasilnil me. Takto splozene dite bych urcite dokázala milovat a urcite si ho nechala (tedy s nejvetsi pravdepodobnosti :think: ) Ale dite, ktere bylo splozeno z „fakt znasilneni“ ve smyslu, ze me treba nejaky smradlavy, spinavy, ozraly hnusak přepadne v parku, odvlece me do krovi a znasilni mě, tak takové dite bych si urcite nenechala a sla bych na potrat. Takhle bych to mela ja. :nevim:

Therushka
Kecalka 439 příspěvků 10.03.18 06:44

Cetla jsem kdysi pribehy radovych sester, ktere byly znasilnene a dite vychovavaly. Rikaly, ze to braly jako zpusob jak prekonat a porazit to zlo, co se jim stalo.

elibro
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 10.03.18 07:07

Viděla jsem některé zpovědi dětí ze znásilnění, které děkovaly svým matkám, že směly zůstat naživu. Neříkám, že je to univerzální, ale myslím, že by to mohla být vzpruha pro ženu, která se rozhodne si po znásilnění dítě nechat. Jde to najít různě na YouTube.

Jinak mateřská láska je hodně biologická věc, když bude dotyčná terapeuticky pracovat s tím traumatem, které prožila, nezůstane na to sama, myslím, že je velká šance, že vše proběhne dobře. Že to naskočí, jak má, že to dokonce může být léčivé pro ni samotnou.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Co víte o ženském orgasmu?

K Mezinárodnímu dni ženského orgasmu, který připadá na středu 8. srpna, jsme... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama