Jde přeskočit ročník na základní škole?

1
27.1.21 21:33

Jde nastoupit na střední z 8 třídy?

Ahoj/ Dobrý den, jsem v 8 třídě mám dobré známky atd. Nebyla jsem nikdy problémoví žák vždy jsem byla tichá max problém byl s neděláním úkolů ale to se také vyřídilo ale nevyhovuje mi moje škola přestoupit nemohu není dobrý kolektiv a podobně tak se chci zeptat či by šlo přejít na střední školu na obor s maturitou z 8 třídy neboli přeskočit třídu předem děkuji za odpověď.
:D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20549
27.1.21 21:37

Ne 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
27.1.21 21:37

@Ellie1536 ne
Nemáš ukončené základní vzdělání 9 let povinnou sk docházku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23875
27.1.21 21:39
@Ellie1536 píše:
Ahoj/ Dobrý den, jsem v 8 třídě mám dobré známky atd. Nebyla jsem nikdy problémoví žák vždy jsem byla tichá max problém byl s neděláním úkolů ale to se také vyřídilo ale nevyhovuje mi moje škola přestoupit nemohu není dobrý kolektiv a podobně tak se chci zeptat či by šlo přejít na střední školu na obor s maturitou z 8 třídy neboli přeskočit třídu předem děkuji za odpověď. :D

Ne, ty rozhodně nic nepřeskakuj. O dobrých známkách minimálně z českého jazyka dost pochybuji. Máš rozhodně na čem pracovat a na nějaké přeskakování ročníků opravdu nepomýšlej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
27.1.21 21:39

Ne, nemůžeš. Jedině změnit ZŠ nebo aspoň třídu v rámci jedné školy (stejný ročník).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1337
27.1.21 21:40

Doufám, že nešlo. A zas tam skvely zak nejspis nebudes, učení minimálně češtiny ti určitě neublíží. Proč by nebyl možný přestup? Buď jen do vedlejší třídy nebo do úplně jiné školy. Nebo domácí vzdělávání. A nechapu výmluvu na špatný kolektiv, když letos v té škole vlastně vůbec nejsi. Máš špatný online kolektiv? Tak po skončení online výuky vypni počítač a je to. Pokud se kvůli škole z jakéhokoliv důvodu trápíš, obrat se na nějakého dospělého, kterému věříš. Nebo klidně na linku důvěry či podobné věci zřízené pro tyto účely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6418
27.1.21 21:44

Ne, nejde to. A máš tedy co zlepšovat minimálně z češtiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21035
27.1.21 21:44

To nejde, musíš mít 9 let základní školy a s tvým pravopisem bych se ani neodvažovala nějaké přeskakování ročníku zkoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16426
27.1.21 21:51

Ne a zapracuj na té češtině

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10792
27.1.21 21:56
@Ellie1536 píše:
Ahoj/ Dobrý den, jsem v 8 třídě mám dobré známky atd. Nebyla jsem nikdy problémoví žák vždy jsem byla tichá max problém byl s neděláním úkolů ale to se také vyřídilo ale nevyhovuje mi moje škola přestoupit nemohu není dobrý kolektiv a podobně tak se chci zeptat či by šlo přejít na střední školu na obor s maturitou z 8 třídy neboli přeskočit třídu předem děkuji za odpověď. :D

Ne. Musis mit 9 let povinné školní docházky. Chtělo by to vrátit se tak o dva stupně níž. Docvicit CJ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4864
27.1.21 22:02

Můžeš jít z 8 třídy. Pokud bys propadla. Možné to je, jelikož zas takový génius jak píšeš nebudeš… Alespoň ne v češtině. Pokud jsi nepropadla (tedy neopakovala jeden ročník 2×), tak z 8 třídy nemůžeš jít. Musíš mít povinnou školní docházku 9 let.
A nevím na co si stěžuješ. Na to že jsi několik měsíců pořádně nebyla ve škole?! :mrgreen: Nebo jak… Sedni si k pravidlům českého pravopisu a až pak vymýšlej nějaké blbosti. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
27.1.21 22:07

Ne. A myslím, že opakování ČJ v devítce ti jenom prospěje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10690
27.1.21 22:14

No, holky, nevím, jaká je přesně legislativa, ale znám dítě, které na osmiletý gympl nastoupilo ze čtvrté třídy. poté, co udělalo přijímačky, tak ještě muselo udělat na základce rozdílové zkoušky za pátý ročník (nebo jak se tomu říká… prostě si ho prázdninách přezkoušeli z učiva páté třídy), a protože to zvládlo, oficiálně tak přeskočilo ročník a mohlo nastoupit na gympl. myslím, že stejný postup by se dal aplikovat i u přihlášky na školy z osmičky? předpokládám tedy, že k přeskočení ročníku bylo potřeba doporučení z PPP, po tom jsem se nepídila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23875
27.1.21 22:20
@sagina píše:
No, holky, nevím, jaká je přesně legislativa, ale znám dítě, které na osmiletý gympl nastoupilo ze čtvrté třídy. poté, co udělalo přijímačky, tak ještě muselo udělat na základce rozdílové zkoušky za pátý ročník (nebo jak se tomu říká… prostě si ho prázdninách přezkoušeli z učiva páté třídy), a protože to zvládlo, oficiálně tak přeskočilo ročník a mohlo nastoupit na gympl. myslím, že stejný postup by se dal aplikovat i u přihlášky na školy z osmičky? předpokládám tedy, že k přeskočení ročníku bylo potřeba doporučení z PPP, po tom jsem se nepídila.

To se ale jedná o děti mimořádně nadané a tam je doporučení PPP nutné. Což ale není případ tazatelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
29.1.21 16:46

Holky a jak je to s tou “devítiletou” povinnou docházkou v případě, kdy je dítě génius? Není pak už kontraproduktivní?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat