Jde nějak poznat, zda jsem opravdu chráněna antikoncepcí?

Anonymní
22.10.20 09:26

Jde nějak poznat, zda jsem opravdu chráněna antikoncepcí?

Ahoj, omlouvám se za blbý dotaz :think: beru antikoncepci Aidee od března. Přítel by se semnou chtěl poprvé vyspat a chce to i bez kondomu, což dává smysl když beru HA že.. zpočátku jsem ji brala pravidelně okolo 9 ráno ale pak jsem začala chodit do práce a začla jsem to brát trochu nepravidelně (když mám ranní tak si ji třeba vezmu v 5 ráno, další den třeba ve 3 odpoledne), když noční tak třeba kolem té 7 ráno.. a mám celkem strach jestli to nesnižuje účinnost té antikoncepce… co myslíte? Jak to tady čtu tak většina žen otěhotnila právě na uživatelskou chybu a toho se já hrozím..MS mám pravidelnou tak nevím, co myslíte vy? Sice v letáku píšou že ta hranice je 12 hodin ale i tak mám strach, je mi 19 tak bych nerada nějaké ditě :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17500
22.10.20 09:36

Pokud to bereš takhle chaoticky, tak bych na to opravdu stoprocentně nespoléhala. Začni to brát v jednu a tu samou hodinu každý den a pak teprve realizujte nechráněný sex.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
22.10.20 09:42

Jj, tohle je přesně ten případ, kdy někdo pak píše, že otěhotněl přes antikoncepci. Máš ji brát každý den ve stejnou dobu, kvůli hladině hormonů v krvi. Tech 12 hod je tam výjimečně, když zapomeneš, ne že to budeš brát každý den, jak se ti zlíbí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19692
22.10.20 09:45

Je velky problem si nastavit budik, mit platicko u sebe a brat to kazdy den stejne? Jestli to beres jeden den v 5 rano a dalsi ve 3 odpoledne, tak jsi ten pripad, co to zobe jako lentilky a pak ta ochrana neni spolehliva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5534
22.10.20 09:53

Ber ji pravidelně ve stejný čas. Menší odchylka obcas nevadí, ale ne tak jak to děláš ty. Nebo si porid treba krouzek co se meni 1× za 3 týdny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.20 12:20

Dobře, děkuji všem za upozornění, radši si vezmem kondom:)

• Citovat
  • Nahlásit
470
22.10.20 18:43
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za blbý dotaz :think: beru antikoncepci Aidee od března. Přítel by se semnou chtěl poprvé vyspat a chce to i bez kondomu, což dává smysl když beru HA že.. zpočátku jsem ji brala pravidelně okolo 9 ráno ale pak jsem začala chodit do práce a začla jsem to brát trochu nepravidelně (když mám ranní tak si ji třeba vezmu v 5 ráno, další den třeba ve 3 odpoledne), když noční tak třeba kolem té 7 ráno.. a mám celkem strach jestli to nesnižuje účinnost té antikoncepce… co myslíte? Jak to tady čtu tak většina žen otěhotnila právě na uživatelskou chybu a toho se já hrozím..MS mám pravidelnou tak nevím, co myslíte vy? Sice v letáku píšou že ta hranice je 12 hodin ale i tak mám strach, je mi 19 tak bych nerada nějaké ditě :D

Tak rychle hladina hormonů neopadá a ochrana drží, vždyť přeci pokud je pauza 7 dní tak také ochrana funguje a krvácení z vysazení se dostaví za několik dní. Spíše toto braní by mohlo způsobovat krvácení. Otěhotnět není tak jednoduché a navíc s antikoncepcí. Byla bych v klidu. Také jsem nebyla schopná ji brát přesně. Také mám nepravidelnou práci. No raději jsem vysadila a i z jiných důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
22.10.20 22:39

Dovolila bych si tvrdit, že pokud se antikoncepce bere takhle hala bala, tak je vlastně docela zbytečná. Cpát do sebe chemii a ještě špatně? Na co? Když už, tak se zkuste lékařky přeptat na podkožní implantát. Na severu Evropy je to velmi oblíbená metoda antikoncepce. Tři roky nehlídáte vůbec nic. Všechnu práci to odvede za vás. Akorát je třeba jednorázově investovat větší částku (asi 5 tisíc). Ale spolehlivost je prý srovnatelná se sterilizací. Tedy se vám nestane, že otěhotníte i přes antikoncepci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
23.10.20 09:13

Dle mého gynekologa by odchylka co se deje pravidelně by neměla delší než 2 hodiny. Těch 12 je prý jen extrém kdyby jsi fakt zapomněla ale nd něco, v můžeš dělat každý den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama