Jde někdo na IVF kvůli genetické zátěži v rodině?

283
16.3.16 12:15

Jde někdo na IVF kvůli genetické zátěži v rodině?

Chystáme se na IVF s PGD kvůli tomu, že máme vážně postiženého chlapečka a rádi bychom ještě zdravé miminko :)
Je na tom někdo podobně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15362
16.3.16 12:56

Už to máme za sebou :D a máme krásnou zdravou holčičku. O první dítě jsem přišla ve 21týdnu kvůli genetické vadě a zjistili mi, že mám 90% vajíček poškozených. Netroufla bych si na přirozené těhotenství ani náhodou. Chválím tě za to rozhodnutí podstoupit to. Ten pocit, že od začátku víš, že to miminko je zdravé, je úžasný. Jasně, podělat se vždycky něco může, ale důležitý je ten základ. Tak držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
16.3.16 13:04

Děkuji za tvojí zkušenost…Taky nám samozřejmě říkali, že můžeme normálně otěhotnět a počkat na plodovku. To je pro mě naprosto nemyslitelné. Máme 25% šanci přenosu na další děťátko. Bude to sice anabáze, ale stojí to za to :) Tobě i tvé rodině přeju hodně zdravíčka :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.3.16 23:02

Ahoj Petrusko.

Jsem nyní v podobné situaci jako ty, kvůli těhotenství, kdy jsem čekala miminko s chromozomální vadou (šla jsem na přerušení) a kvůli výsledkům z genetiky, kde mi našli v krvi malou mozaiku monozomie X, se prave chystame podstoupit IVF s PGS…
Nikdy by mě nenapadlo, že se nás bude týkat IVF, protože máme již jedno zdravé dítě a počít nám vždy šlo bez problémů..ale už mám strach zkoušet přirozeně :(
Jak jsi na tom ty? Chystáš se už do nějakého CARu?
Prosím anonymně.
Simona

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.16 23:05

@Janli Janli, jak to probíhalo u vás? Podařilo se Ti otěhotnět napoprvé s IVF+PGD?
Simona

• Nahlásit
  • Citovat
15362
16.3.16 23:45
@Anonymní píše:
@Janli Janli, jak to probíhalo u vás? Podařilo se Ti otěhotnět napoprvé s IVF+PGD?
Simona

Byl to mazec. Dostala jsem dvojnásobné množství hormonů - 300jednotek Gonalu. Měla jsem 9 folikulů a moje lékařka byla nadšená. AMH 0,9 takže úspěch. Odebrali mi 8 vajíček, z toho sedm bylo OK. Po oplodnění se 6 vyvíjelo. Po PGD 1 zdravé embryo. Byla jsem zralá na psychiatra. Věděla jsem jaká je pravděpodobnost, že se to podaří. A můj muž byl naprosto v klidu. Já jsem doma tři dny probrečela a on jen povídá. Co blbneš, jedno stačí, ne? Hele a stačilo! A to jsem ještě týden po zavedení začala krvácet. Naštěstí ta naše malá bublinka chtěla tak moc na svět, že vydržela a teď má 16 měsíců. V dubnu jdu znovu na odběr vajíček a v listopadu se pokusíme o druhé dráče. Po těžkým porodu mám dva roky zakázáno otěhotnět, ale odběr vajíček chceme co nejdřív kvůli nízkému AMH.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15362
16.3.16 23:54

@petruska26
Je to to nejlepší, co můžeš udělat. Ukončení těhotenství v pozdním termínu je příšerný nápor na psychiku. Já tvrďák jsem se po tom sesypala jak domeček z karet. Mám ve svým okolí pár, který je na tom jako ty a stejně šli do přirozeného těhotenství. Modlím se za ně, aby ten prcek byl zdravý. V dubnu jdu znovu na odběr vajíček a zkoušíme sourozence :D. Takže si budeme držet palce vzájemně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
17.3.16 08:30

@Janli Tak to jste si tedy užili. Hlavně že to dobře dopadlo a máte svoje zlatíčko doma :) Možná půjdeme na odběr podobně..My máme za sebou genetiku, spermiogram a embryo-konzultaci a v pondělí jdeme na gynekologickou konzultaci..tak uvidíme, na kdy to vyjde nám :) Držím palečky..určitě si napíšeme :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
17.3.16 08:35

@Anonymní :mrgreen: My právě taky..otěhotnění na první pokus a teď musíme podstupovat takové anabáze :) Vybrali jsme si CAR v Motole, protože nám tam na genetice řešili synka a tak nějak to z toho vyplynulo. Vědí tam o naší problematice všechno, tak mi to docela přišlo fain, že člověk nemusí úplně všechno vyprávět, vysvětlovat a tak :) Zatím jsem tam spokojená, ale jsme zatím na začátku. Kam se chystáš ty? a nějak aktuálně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.16 18:58

Tak jsme na tom holky všechny podobně.. :) My jsme byli už na první konzultaci a odběrech v Brně - Repromeda a v dubnu po stimulaci bych měla na odběr vajíček..
@Janli To je teda mazec…jen jedno embryjko zdravé..ale je krásný, že to jedno bylo to pravé!! :)
@petruska26 Vy začínáte kdy? :)
anonymní Simona

• Nahlásit
  • Citovat
15362
17.3.16 22:57
@Anonymní píše:
Tak jsme na tom holky všechny podobně.. :) My jsme byli už na první konzultaci a odběrech v Brně - Repromeda a v dubnu po stimulaci bych měla na odběr vajíček..
@Janli To je teda mazec…jen jedno embryjko zdravé..ale je krásný, že to jedno bylo to pravé!! :)
@petruska26 Vy začínáte kdy? :)
anonymní Simona

Tak my taky Repromeda Brno. Byla jsem tam moc spokojená a jdu tam zase. Moje gynekoložka s nimi spolupracuje a to je dokonalé. Sice jsou dražší, ale mají lepší výsledky než ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.16 23:15

@Janli To jsi mě potěšila, že máte s Repromedou dobré zkušenosti :) Pamatuješ si prosím, zda dělali PGS(PGD) na 3 denním nebo 5 denním embryu? A stimulaci jsi snášela dobře?

• Nahlásit
  • Citovat
15362
17.3.16 23:26
@Anonymní píše:
@Janli To jsi mě potěšila, že máte s Repromedou dobré zkušenosti :) Pamatuješ si prosím, zda dělali PGS(PGD) na 3 denním nebo 5 denním embryu? A stimulaci jsi snášela dobře?

Dělali je na 5denních embryích. To se rozhodují na místě podle stavu embrya. Stimulace byla v pohodě, ale bylo to asi tím, že jsme zaplatili kvalitnější Gonal. Lékařka nám ho doporučila kvůli výši AMH. Malinko horší byla injekce na blokování ovulace, ale po pár minutách to přešlo. Jen se mi trochu motala hlava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.16 23:35

Taky si zaplatíme raději Gonal..a měla jsi KET v následujícím cyklu? Nebo stihli ještě ET?
Díky moc za informace..:)

• Nahlásit
  • Citovat
15362
17.3.16 23:45
@Anonymní píše:
Taky si zaplatíme raději Gonal..a měla jsi KET v následujícím cyklu? Nebo stihli ještě ET?
Díky moc za informace..:)

Až v následujícím cyklu. Při odběru zjistili, že sliznice dělohy není v pořádku, takže se čekalo na další cyklus a přidávala se stimulace na růst sliznice. Byla jsem ráda, protože na PGD se vyšetřily všechny odchylky. Pokud by dělali ket ihned, měli bychom vyšetření jen tuším na Downa. Zaplatili jsme si i lepší oplodnění vajíčka a vyhledání spermie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama