Jde neplatičům odpojit voda nebo jim nějak škodit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 01:41
Jde neplatičum odpojit voda nebo jim nějak škodit ?

Jde neplatičum v paneláku vypnout voda nebo je nějak jinak „ poškodit „?

Neptám se, protože bych byla zlá a zákéřná, ale už mě stav v našem paneláku štve. Nechci se pochopitelně odtajnovat, ale už mě to vadí, že paraziti žijí na ukor schopných a ferových…
No odhadem jsme panelák cca max 100 bytu a z toho máme 50 bytu neplatičů z čehož cca 25 neplatičů v tom pravém slova smyslu. V těch cca 25 nejsou lidé kde jim neodešla platba za vytah, vodu atd, nebo vyjimečně že neměli, ale lidi co jsou pravidelně v prodlevě.

Platíme zálohy na opravu, vytah, svetla uklid a pak energie jako tepla voda, studena, teplo dle spotřeby…no jako všude.

No a tady ty lidi jsou v prodlevě dost často. Nejedná se tedy o náhodu nebo náhodnou krizi atd… jasně může se stát, ale max 1× za rok o pár dní…a tady těch cca 25 lidi do toho nepatří. Jdou to lidi co permanentně dluží družstvu. Někteří třeba rok jsou po splatnosti třeba s 2 splátkama, někteří třeba dluží i 5 plateb. Pak cca 8 bytu jsou neplatiči, kteří jsou po splatnosti více jak 3 měsíce a více než jedna platba. Což mě přijde dost děsný. Pak cca 3 byty kde se neplatí třeba půl roku…to jest třeba i 20 000kč po splatnosti! Hlavně jeden byt. Jedna slečna či paní cca 30 let. Za rok 2016 má nedoplatek 79 000kč za nedoplatek na studene vodě!!! Nechápu jak je to možné. Nicméně nezaplatila a měla soud a tam napsala nějaký odvolací dopis jak je na tom špatně, to ji uznali a prý to má splácet po 300kč měsíčně tudíž to bude platit asi 10 let! Dál za rok 2017 je po splatnosti k prosinci asi 30 000kč. Neplatí a pokud něco dá tak nepravidelně. Pravidla že do 25 tého v měsíci poplattky družstvu jak za vytah, popelnice ale i to vodu atd pro ni neplatí. Maximálně dá mín či později. Družstvo s ní udajně několikrát jednalo, ale nebylo to k ničemu. Momentálně nám (baraku) visí tech 79 tis plus 10 nedoplatek za rok 2017 plus aktuální 4 platby.

Ve výboru družstva máme 3 lidi – jsou to lidi co normálně v baraku bydlí, Nejsou to právnici jen normální lidi. Tady je asi kámen urazu. Jaktože se třeba s touhle osobou tahnou ty problémy pozdních splátek už 3 rokem, umoznuji se jí nahradní kalendáře či neplatí vůbec bez toho anižby družstvo něco dělalo. Tedka se na popud ostatních rozhodlo vydat za právníkem a ta osoba měla stání u soudu v roce 2018 v lednu. Tedka soud odklepl, že nemá peníže a že má platit těch 300kč měsíčně. Družstvo další kroky nepodnika. Nic neřeší. Chápu, že nemužou vydavat informace.

Ale pak mě seXXXre že buzerovali naší sousedku, kterou v noci zmálitil manžel, opustil jí a ona byla se všema platbama asi týden po splatnosti, ale vždy je uhradila ale jen o týden později.
Stejne tak mě vybuzerovali, že si nemužu udelat malý záhon pod oknem, že prý ne a stejně tak nereagovali na moji stížnost, že platíme x tisíc měsíčně za uklid baraku a dělá to tady jedná oblíbenkyně místních a stojí to za nic…

Co se dá dělat? Můžou těm zm…um odpojit vodu či jak je mohu já osobně poškodit? Už toho mám fakt pokrk.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 13337 příspěvků 29.12.18 02:23
@Anonymní píše:

Neptám se, protože bych byla zlá a zákéřná, ale už mě stav v našem paneláku štve. Nechci se pochopitelně odtajnovat, ale už mě to vadí, že paraziti žijí na ukor schopných a ferových…
No odhadem jsme panelák cca max 100 bytu a z toho máme 50 bytu neplatičů z čehož cca 25 neplatičů v tom pravém slova smyslu. V těch cca 25 nejsou lidé kde jim neodešla platba za vytah, vodu atd, nebo vyjimečně že neměli, ale lidi co jsou pravidelně v prodlevě.

Platíme zálohy na opravu, vytah, svetla uklid a pak energie jako tepla voda, studena, teplo dle spotřeby…no jako všude.

No a tady ty lidi jsou v prodlevě dost často. Nejedná se tedy o náhodu nebo náhodnou krizi atd… jasně může se stát, ale max 1× za rok o pár dní…a tady těch cca 25 lidi do toho nepatří. Jdou to lidi co permanentně dluží družstvu. Někteří třeba rok jsou po splatnosti třeba s 2 splátkama, někteří třeba dluží i 5 plateb. Pak cca 8 bytu jsou neplatiči, kteří jsou po splatnosti více jak 3 měsíce a více než jedna platba. Což mě přijde dost děsný. Pak cca 3 byty kde se neplatí třeba půl roku…to jest třeba i 20 000kč po splatnosti! Hlavně jeden byt. Jedna slečna či paní cca 30 let. Za rok 2016 má nedoplatek 79 000kč za nedoplatek na studene vodě!!! Nechápu jak je to možné. Nicméně nezaplatila a měla soud a tam napsala nějaký odvolací dopis jak je na tom špatně, to ji uznali a prý to má splácet po 300kč měsíčně tudíž to bude platit asi 10 let! Dál za rok 2017 je po splatnosti k prosinci asi 30 000kč. Neplatí a pokud něco dá tak nepravidelně. Pravidla že do 25 tého v měsíci poplattky družstvu jak za vytah, popelnice ale i to vodu atd pro ni neplatí. Maximálně dá mín či později. Družstvo s ní udajně několikrát jednalo, ale nebylo to k ničemu. Momentálně nám (baraku) visí tech 79 tis plus 10 nedoplatek za rok 2017 plus aktuální 4 platby.

Ve výboru družstva máme 3 lidi – jsou to lidi co normálně v baraku bydlí, Nejsou to právnici jen normální lidi. Tady je asi kámen urazu. Jaktože se třeba s touhle osobou tahnou ty problémy pozdních splátek už 3 rokem, umoznuji se jí nahradní kalendáře či neplatí vůbec bez toho anižby družstvo něco dělalo. Tedka se na popud ostatních rozhodlo vydat za právníkem a ta osoba měla stání u soudu v roce 2018 v lednu. Tedka soud odklepl, že nemá peníže a že má platit těch 300kč měsíčně. Družstvo další kroky nepodnika. Nic neřeší. Chápu, že nemužou vydavat informace.

Ale pak mě seXXXre že buzerovali naší sousedku, kterou v noci zmálitil manžel, opustil jí a ona byla se všema platbama asi týden po splatnosti, ale vždy je uhradila ale jen o týden později.
Stejne tak mě vybuzerovali, že si nemužu udelat malý záhon pod oknem, že prý ne a stejně tak nereagovali na moji stížnost, že platíme x tisíc měsíčně za uklid baraku a dělá to tady jedná oblíbenkyně místních a stojí to za nic…

Co se dá dělat? Můžou těm zm…um odpojit vodu či jak je mohu já osobně poškodit? Už toho mám fakt pokrk.

A jak? Voda přece nejde odpojit selektivně. Aspoň myslím.

Řešení je odstěhovat se do vlastního domu. Společné bydlení přináší i nevýhody. Ale i v tom domě můžeš narazit na blba souseda a toho neodpojíš.

flaus
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 29.12.18 03:18

odstěhovat se

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 29.12.18 04:16
@Anonymní píše:

Co se dá dělat? Můžou těm zm…um odpojit vodu či jak je mohu já osobně poškodit? Už toho mám fakt pokrk.

To žijete někde v cikanove ne?
Najmul bych lidi, aby jim to vysvětlili v kuklach ručně..

catchthem
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 29.12.18 06:49

Neuděláš nic. Ani socialka nedělá drasticka řešení, ani policie nic nezmůže kdybys třeba chtěla ahlasit nějaký kravál a pokud nemají prachy tak ani exekutoři. Nedotknutelni jsou tihle. Mluvím z vlastní zkusenosti sociální pracovnice. Odstehuj se.

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 29.12.18 07:24

Odstehovat se. Zit si ve svem, kde nebudes muset resit druhe.
Nebo si najit lokalitu, kde nebudou socialni pripady ve velkem.

Alkata
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 29.12.18 07:51

Odstěhovat se. Včera bylo pozde.

Janli
Kelišová 6871 příspěvků 29.12.18 07:55

Ne, nemůžete nic, kromě podání žaloby. Tohle je důvod, proč nekupovat vlastní byt. Prodat, odstěhovat se.

Uživatel je onlineKonnny
Závislačka 2645 příspěvků 29.12.18 08:08

Pokud vím, ze zákona se voda odpojit nesmí. Jen plyn,elektřina. Pokud máte neschopné vedení družstva, zkuste se domluvit a zvolit příště jiné.Problém je, že to většinou nikdo nechce dělat, možná ani Vy..

Micaella22
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 29.12.18 08:21

Strelila bych to a sla jinam. Tam to musi asi vypadat, kdyz pul panelaku jsou takovy socky. Bych se bala i odjet na 2 dny pryc z bytu. Neschopne je druzstvo, na ty problemove nemaji a obyc lidi buzerujou.

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 29.12.18 08:31

Co si budeme povidat, jestli jde o panelak neplaticu a nemakcenek, tak tam bude levnejsi bydleni, ze tihle paraziti srazi hodnotu nemovitosti.
Kdyby si chtela, tak si davno odstehovana.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64183 příspěvků 3 inzeráty 29.12.18 08:43

No, jeste se muzes prihlasit do vyboru a kazat jim, jak se to ma spravne delat, kdyz mas pocit, ze nedelaji nic.

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 29.12.18 09:32

V mém bývalém paneláku soused dluží nájemníkům 180 tisíc - napojil se na společnou elektriku a roky ji táhl. Družstvo mu dalo splátkový kalendář, který nesplácí. Zaplatili jsme to všichni. Ani nepodali TO :nevim: Ožralci tam pravidelně něco rozbíjejí a ničí na chodbách, všichni vědí, kdo to byl, ale raději budou buzerovat slušné lidi, než je. Za úklid platíme a stejně domovní důvěrnice každý měsíc přinese mé matce klíče, ať jde uklidit společné prostory. Určití lidé neuklízejí vůbec a nikdo jim klíče nenosí.
Typický panelák.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 29.12.18 09:48
@PaníBovaryová píše:
V mém bývalém paneláku soused dluží nájemníkům 180 tisíc - napojil se na společnou elektriku a roky ji táhl. Družstvo mu dalo splátkový kalendář, který nesplácí. Zaplatili jsme to všichni. Ani nepodali TO :nevim: Ožralci tam pravidelně něco rozbíjejí a ničí na chodbách, všichni vědí, kdo to byl, ale raději budou buzerovat slušné lidi, než je. Za úklid platíme a stejně domovní důvěrnice každý měsíc přinese mé matce klíče, ať jde uklidit společné prostory. Určití lidé neuklízejí vůbec a nikdo jim klíče nenosí.
Typický panelák.

Socky jsou všude a v paneláku se koncentrujou. Kazdej se jich boji a nic nedělá, to je mírumilovná demokracie, kdy sebevetsi pytel srač/k má právo na všechno trestat se nesmí.

ritterca
Kecalka 129 příspěvků 29.12.18 12:25

Odstěhuj se, v takovém neschopném družstvu bych bydlet teda nechtěla. Nechápu proč jim družstvo jako neukončí smlouvu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Bílé a Krainové smazali kolena. Je taková retuš ještě etická?

V novém čísle časopisu Harper's Bazaar pro únor 2019 je i několikastránkový... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >