Jde o předčasný porod 27+2 ?

31.1.21 21:51

Jde o Předčasný porod 27+2 ?

Ahoj holky, dneska ráno jsem zvedla těžkou bednu.. cca 13 kg, od 21 hod mi malý v brisku šíleně kope a mám bolesti v podbrisku jako při ms a pichani jakoby dole a vystřeluje to do zad. Když ležím není to tak hrozné ale když stojím nebo jdu je to hodně nepříjemné. Myslíte že jde o poslicky nebo by se mi mohl rozjíždět porod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
741
31.1.21 21:56

A proč si zvedala tal těžkou bednu když si těhotná? Zkus si chvíli sprchovat břicho teplou vodou, jestli to jsou posličky bolesti přejdou, pokud ne volala bych zítra gynekologovi. Promiň ale opravdu nechápu proč si zvedala tak těžkou bednu. To nevíš že když si těhotná tak nemáš zvedat nic těžkého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
31.1.21 21:59
@Kaktusanda píše:
A proč si zvedala tal těžkou bednu když si těhotná? Zkus si chvíli sprchovat břicho teplou vodou, jestli to jsou posličky bolesti přejdou, pokud ne volala bych zítra gynekologovi. Promiň ale opravdu nechápu proč si zvedala tak těžkou bednu. To nevíš že když si těhotná tak nemáš zvedat nic těžkého?

Blaznis? Syn ma 12 kilo a denne ho zvednu stokrat, delam s nim blbosti. Kdyby se z jednoho zvednuti 13 kg melo rodit, nikdo nedonosi dve deti blízko po sobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4048
31.1.21 21:59

14kg má můj starší syn a nosila jsem ho cele těhotenství s druhým synem naprosto běžně. Do schodů nebo když plakal… na delší procházce i chvíli na ramenou a to jsem byla ve 34. týdnu.

Lehni si, zaspi to a bude dobre ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19560
31.1.21 22:02

@Verunka1369 @Kaktusanda tak teplou sprchu na břicho v 27 tt bych rozhodně nedávala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
31.1.21 22:07
@Villanelle píše:
Blaznis? Syn ma 12 kilo a denne ho zvednu stokrat, delam s nim blbosti. Kdyby se z jednoho zvednuti 13 kg melo rodit, nikdo nedonosi dve deti blízko po sobe.

Ano já mám 14 kilovou dceru taky jí zvedám a nosím ale tady záleží taky na tom jestli se pro tu bednu ohýbala úplně k zemi nebo jí zvedala z vyššího místa, jestli jí zvedala opatrně a nějak u toho blbě necukla atd. sousedka dokonce pomáhala stěhovat svýmu příteli pračku když byla těhotná, ikdyž jí můj přítel několikrát řekl, že mu radši pomůže sám a taky se jí nic nestalo. Ale jde o jednou, já se tady s tebou nebudu dohadovat, napsala jsem svůj názor. Zvedat a chovat dítě se mi zdá důležitější než zvedat bednu, kterou by určitě později zvednul i někdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
31.1.21 22:08
@stinga píše:
@Verunka1369 @Kaktusanda tak teplou sprchu na břicho v 27 tt bych rozhodně nedávala

Mě to dr pro posličkách radil i když jsem byla chvíli v nemocnici tak mi to sestry z gyndy poradili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19560
31.1.21 22:11
@Kaktusanda píše:
Mě to dr pro posličkách radil i když jsem byla chvíli v nemocnici tak mi to sestry z gyndy poradili.

já bych se bála, že to může porod opravdu rozjet, v 27 tt.je to hrozně brzy, tam by se mělo spíš dělat vše pro to, aby se porod nerozjel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1043
31.1.21 22:14

Já bych osobně jela tedy na pohotovost. Buď to bude plány poplach a nebo porod zastaví, mnohem lepší než si ho ještě nastartovat horkou sprchou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
31.1.21 22:14
@stinga píše:
já bych se bála, že to může porod opravdu rozjet, v 27 tt.je to hrozně brzy, tam by se mělo spíš dělat vše pro to, aby se porod nerozjel

Jo to jo, ale když si nedá úplně vařící vodu a jen vlažnou tak by to mohlo trochu zklidnit. Já se u prvního těhotenství normálně koupala i sprchovala teplou vodou i břicho a nic se nestalo ale dávala jsem si teda studenejší než jsem zvyklá. Tak já nevim, poradila jsem pouze to co radili mě a v domnění že když to řekl dr i v nemocnici tak by to nemělo nějak ublížit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19560
31.1.21 22:17

@Verunka1369 asi bych sjela na pohotovost, kdyby se opravdu rozjížděl porod - je to hrozně brzy, pravděpodobně to nic nebude, ale

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
31.1.21 22:32

Já teda vždycky nechápu, proč se někdo na takovou věc ptá tady. Buď mě to bolí hodně a jedu okamžitě na pohotovost, nebo to jde, zkusím to vydržet do rána a zavolám má svoji gyndu, jestli by mě doktor raději neprohlédl. Pokud to v noci nevydržím, jedu na pohotovost. Pokud to ráno bude lepší, budu drepet doma a pokud se nemusím starat o další dítě, budu se válet den na gauči. Takže asi tak. :nevim: to není myšlené nijak zle, ale my nevíme, co ty cítíš, jak moc tě to bolí, tak ti tady asi těžko někdo poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19560
31.1.21 22:35

@Verunka1369 já se teď koukala, a vidím, že už jedno dítě máš, a určitě ho musíš také zdvíhat
ale zas jestli se cítíš divně, tak se nechej raději prohlédnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.1.21 22:39

@Kaktusanda prominte, ale vyčítat, ze paní zvedla 13kg krabici mi přijde teda v téhle situaci dost hloupé a zbytecne. Ja mám dvě děti (17kg a 13kg), jsem v šestém týdnu těhotenství a stejně je zvedam. Tomu se přece nejde ani vyhnout. Hlavně ta vaše výčitka už teď nikomu nepomuze. Nebuďte naštvaná, ze vám to píší, ale třeba u příštího příspěvku budete opatrnější. Stres a výčitky svědomi nepomuzou na 100%

A tu teplou sprchu bych teda taky nedoporučovala. Mě ji doporucovali na rozjeti porodu.

Anonymita, protože těhotenství zatím tajime :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
1296
31.1.21 22:54

Jestli je v bolestech nějaká pravidelnost, tak na pohotovost. Jinak odpočívat, když rano nebude lépe, tak ke gyn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat