Jde přejít (pozastavit) z nemocenské na OČR ?

27.2.21 09:00

jde přejít (pozastavit) z nemocenské na OČR ?

Ahoj, předem prosím jen o odpověď na mou otázku, ne poučování díky :palec:
Situace je taková že jsem od 10.2. na neschopence kvůli těhotenství ( nevyhovující náplň práce ).
Od pondělí zavírají školky a skrze finance by pro mě bylo výhodnější být na OČR které se nyní vyplácí 70 % plus i víkendy.
Jde mi o to zda je možné to takhle říct doktorovi ( s tím problém nemám, prostě chci jen finančně výhodnější) ale zda mi může neschopenku ukončit ( pozastavit asi nelze ) a následně po otevření školek ( pochybuji že to bude za 3 týdny jak vláda tvrdí) bych přešla opět na PN.
Díky předem za vaše odpovědi.
:nevim: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7463
27.2.21 09:12

No je to asi na doktorovi.

Jinak když máš nevyhovující práci a zaměstnavatel nemá vhodnou, tak jsi na 100% doma. To je nejvýhodnější. To si vybehej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14703
27.2.21 09:15

Při vystavení nové neschopenky by si nejspíš musel vymyslet jinou diagnozu. Ale pro tebe nejvýhodnější postup ti napsal @Cenarius .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7630
27.2.21 09:18

Asi záleží co ti napsal doktor jako důvod neschopenky a mohla jsi se teď jakože uzdravit, nevyhovující práci tam určitě nenapsal. Ale byt ním tak ti teda nevyhovim. To jde vidět že to je účelově. Jinak když ti jde o peníze tak jsi se měla nechat přiřadit na vhodnou práci nebo být na prekazkach za 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 09:23

Nevyhovující práci tím je myšleno nevyhovující pro mě ať mi dá takovou nebo makovou. V práci sedím a musím plnit normy tudíž pro zaměstnavatele vyhovující ale pro mě ne 8 hodin nehnutě sedět na dřevěné židli a trpět na bolest zad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
27.2.21 09:26
@Daniela.Novohradska píše:
Nevyhovující práci tím je myšleno nevyhovující pro mě ať mi dá takovou nebo makovou. V práci sedím a musím plnit normy tudíž pro zaměstnavatele vyhovující ale pro mě ne 8 hodin nehnutě sedět na dřevěné židli a trpět na bolest zad.

No ale práce nevhodná pro těhotnou to není, takže smůla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
27.2.21 09:27

@Daniela.Novohradska tak pokud máš neschopenku vystavenou účelově bez řádného lékařského důvodu, tak bych lékaře moc nedráždila tím, že ji budeš chtít ukončovat a znova obnovovat. na tvém místě bych byla ráda, že mi ji napsal a neriskovala bych, že podruhé mi ji už nenapíše :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
27.2.21 09:27

Jinak být doktora si to nelajznu. Na té sociálce vidí, ze ti to bude navazovat a nějaká ženská se tam v tom může začít šťourat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23375
27.2.21 09:34
@Nicole 1234 píše:
Jinak být doktora si to nelajznu. Na té sociálce vidí, ze ti to bude navazovat a nějaká ženská se tam v tom může začít šťourat.
@sagina píše:
@Daniela.Novohradska tak pokud máš neschopenku vystavenou účelově bez řádného lékařského důvodu, tak bych lékaře moc nedráždila tím, že ji budeš chtít ukončovat a znova obnovovat. na tvém místě bych byla ráda, že mi ji napsal a neriskovala bych, že podruhé mi ji už nenapíše :nevim:

S takovou zadosti bych tehotnou vyrazila. Misto aby sedela doma a drzela pysk, kdyz k neschopence neni duvod, bude jeste vymyslet, jak ze statu vytahnout vic a ja budu riskovat za ni? Nebo naopak, vyhovela bych ji, neopravnenou neschopenku ukoncila a az ji skonci OCR, muze klidne zase do prace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 09:36

@mroe psala jsem ze chci jen odpoved na mou otazku tak nazor si prosim nech ve sve mysli. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 09:37

O neschopenku jsem doktora nezadala, nabidnul mi ji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23375
27.2.21 09:40
O neschopenku jsem doktora nezadala, nabidnul mi ji

Tak pockej, az ti nabidne, ze muzes na OCR, abys mela vic penez. Jinak je to presne tak, jak pisu. Proc by on mel riskovat kvuli tomu, abys ty vytahla ze statu vic? Jiste ti to taky nabidne, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.2.21 09:42

@mroe
A proto se ptám zde. Ať vím zda má cenu se ptat, či ne. Zajímají mě odpovědi ostatních. Ja jsem na PN poprvé v životě, pokaždý jsem pobírala pouze OČR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23375
27.2.21 09:43
@mroe psala jsem ze chci jen odpoved na mou otazku tak nazor si prosim nech ve sve mysli. Dekuji

A to neni odpoved na tvou otazku? Jak bude vysvetlovat, ze ti ukoncil neschopenku, protoze tvoje tehotenstvi se nahle stalo nerizikovym a po skonceni OCR se najednou opet stalo rizikovym? Nahodou a neplanovane?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23375
27.2.21 09:46
@mroe
A proto se ptám zde. Ať vím zda má cenu se ptat, či ne. Zajímají mě odpovědi ostatních. Ja jsem na PN poprvé v životě, pokaždý jsem pobírala pouze OČR

A co sis myslela, ze je neschopenka? Jsi prace neschopna kvuli svemu zdravotnimu stavu ( coz neni pravda), tvoje prace lekare nezajima, to mas resit se zamestnavatelem a zavodnim lekarem. Tvou zadost bych povazovala za drzost, kdyz ti vysel jednou vstric.

Příspěvek upraven 27.02.21 v 09:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat