Jde převést neschopenka od obvod.lékaře ke gynekologovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pjetaaa
Nováček 6 příspěvků 16.01.18 15:27
Jde převést neschopenka od obvod.lékaře ke gynekologovi ?

Ahoj kolem 6 tt jsem chtěla neschopenku od gynekologa z důvodu nevolnosti a únavy…pracuji ve fabrice kde tahám těžké bedny a pracuji na tři směny dotoho stojím 8 hodin ale nevyhověl mi :? Tak jsem už měsíc na neschopence u obvodního lékaře který měl pochopení…lze neschopenku převést k novému gynekologovi? Nebo ji musím ukončit a žádat o novou?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Katynka88
Kecalka 129 příspěvků 16.01.18 15:35

@Pjetaaa
Ahojky :-) v listopadu 2016 jsem nastoupila u sveho obvodniho lekare na neschopenku se streptokokem a v prosinci jsem volne s neschopenkou presla na gynekologii (ve 2.mesici tehu). Neni potreba neschopenku ukoncovat :-) :hug:

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 16.01.18 15:35

Proc by ti mel nekdo psat neschopenku, kdyz jsi v poradku.
Tahani tezkych veci nebo tri smenny provoz ma resit zamestnavatel prerazenim na jinou pracovni pozici. Na to mas narok.
Pochopeni obvodaka je nepochopitelne..

Katynka88
Kecalka 129 příspěvků 16.01.18 15:37

@Pjetaaa
Btw na neschopenku ke gynekolozce jsem sla se silnymi nevolnostmi (zvracela jsem 10× denne nekolik mesicu). :mavam:

Pjetaaa
Nováček 6 příspěvků 16.01.18 15:47

@Katynka88 děkuji :potlesk: já právě taky zvracela a ono to moc nešlo s tim pracovat ani kdyby mě dali na lehčí práci :?

Pjetaaa
Nováček 6 příspěvků 16.01.18 15:50

@Halamka ty jsi nepochopitelná…ne­odpovídaj na nic na co jsem se neptala…já sama vim jak se cítím a jestli zvládnu pracovat nebo ne!!

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 16.01.18 15:58
@Pjetaaa píše:
@Halamka ty jsi nepochopitelná…ne­odpovídaj na nic na co jsem se neptala…já sama vim jak se cítím a jestli zvládnu pracovat nebo ne!!

Napsala jen pravdu, je to vec zamestnavatele, ma povinnost preradit na jinou praci za stejne penize. Unava neni duvod k neschopence :zed:.

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 16.01.18 16:03

Doktor ti ji nenapsal nejspíš proto že neshledal důvod ti ji napsat. Ale abych odpověděla tak ano jde to přejít z dpn na dpn od jednoho lékaře k druhému. Ale měnit kvůli tomu doktora :zed:

Pjetaaa
Nováček 6 příspěvků 16.01.18 16:04
@Lucmína píše:
Napsala jen pravdu, je to vec zamestnavatele, ma povinnost preradit na jinou praci za stejne penize. Unava neni duvod k neschopence :zed:.

Ale já nezvládnou ani jinou práci :D vy jste jak natvrdlý :D Nejde jen o únavu..když sedim pul dne u wc tak to mic nejde pracovat na jakékoliv práci????

Karleon
Kelišová 5376 příspěvků 16.01.18 16:06

Převzít to může, pokud k tomu shledá důvod.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 16.01.18 16:08
@Pjetaaa píše:
Ale já nezvládnou ani jinou práci :D vy jste jak natvrdlý :D Nejde jen o únavu..když sedim pul dne u wc tak to mic nejde pracovat na jakékoliv práci????

Tak jestli jsi jednala se svym gynekologem tak, jak jednas tady s nami, tak se ani nedivim, ze ti ji nenapsal. Asi na tobe zadny duvod k neschopence neshledal no :pankac:.

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 16.01.18 16:32

@Pjetaaa to jsi dost troufala takhke psat. Napsala jsem ti fakt, ze to nechces slyset je jina.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.01.18 16:40
@Halamka píše:
Proc by ti mel nekdo psat neschopenku, kdyz jsi v poradku.
Tahani tezkych veci nebo tri smenny provoz ma resit zamestnavatel prerazenim na jinou pracovni pozici. Na to mas narok.
Pochopeni obvodaka je nepochopitelne..

Až bude v ČR alespoň základní vymahatelnost práva, tak taky nebudu chápat. Ale sama jsem šla z podobného důvodu v těhu na neschopenku - ono ten provoz opravdu není pro těhotnou nic moc (já pracovala s kyselinami a radioaktivními vzorky, zaměstnavatele to nebralo).

zumzum
Závislačka 2599 příspěvků 2 inzeráty 16.01.18 18:00
@Vlaďka 83 píše:
Až bude v ČR alespoň základní vymahatelnost práva, tak taky nebudu chápat. Ale sama jsem šla z podobného důvodu v těhu na neschopenku - ono ten provoz opravdu není pro těhotnou nic moc (já pracovala s kyselinami a radioaktivními vzorky, zaměstnavatele to nebralo).

No ono je to spis o tom ze zenske za sebe nebojuji. Kdyby si to nenechavali libit tak by zamestnavatele prerazovat museli. Jenze u nas sa to radeji obejde dlouhodobou neschopnosti a kdo ji nechce napsat je haj. l a kdo to nechce pochopit je dle slov zakladatelky natvrdly.

Jinak teda novacek zadajici o radu a uz v druhem prispevku urazejici ostatni-no nic moc. Ja treba v tehotenstvi slouzila v nemocnici i nocni do 34.tt. Taky to slo…

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 16.01.18 21:37
@zumzum píše:
No ono je to spis o tom ze zenske za sebe nebojuji. Kdyby si to nenechavali libit tak by zamestnavatele prerazovat museli. Jenze u nas sa to radeji obejde dlouhodobou neschopnosti a kdo ji nechce napsat je haj. l a kdo to nechce pochopit je dle slov zakladatelky natvrdly.Jinak teda novacek zadajici o radu a uz v druhem prispevku urazejici ostatni-no nic moc. Ja treba v tehotenstvi slouzila v nemocnici i nocni do 34.tt. Taky to slo…

Mě ty kolotoče teda na začátku těhotenství pěkně likvidovali. Šéf argumentoval, že jiné ženské to v provozu na nočních taky zvládaly, tak nevidí důvod stahovat mě na ranní-odpolední. A navíc v té době se rozběhla výroba pro jaderné reaktory a ty vzorky opravdu zářily. Ve dne to šlo šoupnout kolegyni, ale v noci měla každá svoje pracoviště a muselo se to prostě nějak ozkoušet. No a bojovat za to, že mám na něco nárok, na začátku těhotenství :roll: Nebyla síla, u kolegyň jsem byla potvora, co se chce zbavit zodpovědnosti, odbory řešily jen případy pro dobu neurčitou (ač jsem tam byla 3.rokem, měla jsem 2. smlouvu na DU), tak jsem poprosila gynekologa o neschopenku. Takže nikdy nebudu odsuzovat nikoho za žádost o neschopenku, zvlášť když dělá v provozu. Tam jsou práva jen na papíře. :(

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >