Reklama

Jde připojit staré video k nové digitální televizi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 21:42
Jde připojit staré video k nové digitální televizi?

Ahoj.

Máte někdo připojené staré video (koupené před mnoha a mnoha lety) k nové digitální TV? Nedaří se mi video k TV připojit tak, abych na něm mohla sledovat staré videokazety (nahrané na analogové televizi), natož abych mohla nahrát něco z televize. Problém je ten, že se mi na videu nedaří nic naladit od té doby, co jsme ho připojili k nové televizi. Máme digitální televizi a set-top-box (UPC). V návodu na TV jsem nic podobného nenašla, a tak si říkám, jestli to vůbec jde :nevim: .

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Brokoli
Kecalka 365 příspěvků 16.04.11 21:45

Já myslím, že to snad ani nejde, my ho máme připojené jen jako zesilovač signálu,snad bude někdo vědět, taky mě to zajímá :think:

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 16.04.11 21:53

Můj manžel říká - jestli máš u TV scart tam by to mělo jít :palec:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 21:57
Monny89 píše:
Můj manžel říká - jestli máš u TV scart tam by to mělo jít :palec:

Mám scart u TV, videa i set top boxu, dokonce i rozdvojku na AV scart, ale nepovedlo se mi to připojit tak, abych něco naladila

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 16.04.11 22:00

u digitální TV není třeba nic ladit, stačí přepnout v - já mám na ovladači tlačítko „Source“ (zdroj) a tam přepnout na Ext. (externí) :think:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:02
Monny89 píše:
u digitální TV není třeba nic ladit, stačí přepnout v - já mám na ovladači tlačítko „Source“ (zdroj) a tam přepnout na Ext. (externí) :think:

Ten zdroj jsem zkoušela, ale nedělá to nic.
A to video má být připojeno AV scartem k TV nebo k set top boxu?

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 16.04.11 22:07

jestli máš digitální TV, tak tam máš tuner a není třeba set top boxu.. :nevim:
Jinak teda to připoj to set top boxu…

vzkazuje manžel :kytka:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:08

A ještě k tomu ladění - když jsem měla video připojen ke staré (analogové) televizi, tak se nejdřív muselo naladit (to video) na stanice, aby na něj šlo něco nahrávat. A teď se mi právě nedaří naladit vůbec nic. Mně to teda připadá, že to zapojit dohromady nejde, ale ráda zjistím, že se pletu :mrgreen: .

lasička1
Echt Kelišová 8026 příspěvků 16.04.11 22:08

Připojím se s dotazem-jak přehráváte vhs kazety na DVD?Video se nám nyní rozbilo a nevím,jak stáhnout staré rodinné památky,co jsou na kazetách?Nechat opravit video a půjde to propojit?Koupili jsme si digitální televizi a docela jsem se zalekla tohoto dotazu-zda to jde.
Viděla jsem i jeden přístroj,kde je dvd i videorekordér-právě na přehrání starých kazet.Ale zase mě přijde zbytečné kupovat nový přístroj,když dvd rekorder doma máme.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:09
Monny89 píše:
jestli máš digitální TV, tak tam máš tuner a není třeba set top boxu.. :nevim:
Jinak teda to připoj to set top boxu…vzkazuje manžel :kytka:

No my máme set top box proto, že na něj chytnem líp než na digitální signál přímo. V set top boxu jsem to připojené měla a nic :nevim:

Jirina
Extra třída :D 14777 příspěvků 16.04.11 22:14

Staré video na digitální příjem naladit nelze. Taky jsem to obrečela. Nicméně připojit lze (přes scart) a v digitální televizi je možno pouštět staré kazety. My jsme si kvůli nahrávání pořídili nahrávací DVD, na digitální televizi je připojeno obojí (má 2× scart) a přepojuje se tam jako anténa 1 a anténa 2.

Jestli máš i starou televizi a k ní set-top-box, tak to nějak zkombinovat taky jde, ale teď nevím který z těch přístrojů musí mít 2 vstupy na scart.

Ještě jeden poznatek - na videu nejde naladit digitální signál, pouze analogový. Takže pokud váš vysílač vysílá jen digitálně, nenaladíte nic.

Lasičko, přehrát z VHS na DVD nejde snadno, ale jde. Dělají to v jakýchsi sběrnách, ale stojí to dost peněz - zhruba minuta záznamu dvě koruny, to by mě jedna kazeta přišla na pětikilo, takže se modlím, ať video ještě nějaký čas funguje a pak … nevím.

Zatracená technika :zed: :zed: :zed:

Jiřina

Příspěvek upraven 16.04.11 v 22:18

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 16.04.11 22:16
Jirina píše:
Staré video na digitální příjem naladit nelze. Taky jsem to obrečela. Nicméně připojit lze (přes scart) a v digitální televizi je možno pouštět staré kazety. My jsme si kvůli nahrávání pořídili nahrávací DVD, na digitální televizi je připojeno obojí (má 2× scart) a přepojuje se tam jako anténa 1 a anténa 2.

Jestli máš i starou televizi a k ní set-top-box, tak to nějak zkombinovat taky jde, ale teď nevím který z těch přístrojů musí mít 2 vstupy na scart.

Jiřina

musím oponovat první věte - lze to.. tchánovci mají 20let staré video připojené k nové digit TV :palec:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:18
Jirina píše:

Jiřina

To, že staré video nepůjde na digitální signál, to jsem si myslela, ale mně jde spíš o to, že máme kabelovku a já tak úplně nerozumím tomu set top boxu. Myslela jsem si, že z něj nejde digitální signála, ale analogový, a proto jsem tak nějak očekávala, že když připojím video přes něj, tak by to mělo fungovat (a počítala jsem i s tím, že nahrávat z TV by šlo jen to, na co bychom se zrovna koukali). Mně by pro začátek stačilo, kdybych mohla přehrávat (tj dívat se na ně) staré videokazety (VHS).

Jirina
Extra třída :D 14777 příspěvků 16.04.11 22:20

Mony, my ho taky připojené máme, ale digitální signál na něj chytit nelze.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:20

Starou televizi nemáme, ta se rozbila (proto jsem kupovali tu novou digitální :zed: ), máme jen jednu digitální :lol: .

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >