Jde připojit staré video k nové digitální televizi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 21:42
Jde připojit staré video k nové digitální televizi?

Ahoj.

Máte někdo připojené staré video (koupené před mnoha a mnoha lety) k nové digitální TV? Nedaří se mi video k TV připojit tak, abych na něm mohla sledovat staré videokazety (nahrané na analogové televizi), natož abych mohla nahrát něco z televize. Problém je ten, že se mi na videu nedaří nic naladit od té doby, co jsme ho připojili k nové televizi. Máme digitální televizi a set-top-box (UPC). V návodu na TV jsem nic podobného nenašla, a tak si říkám, jestli to vůbec jde :nevim: .

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Brokoli
Kecalka 381 příspěvků 16.04.11 21:45

Já myslím, že to snad ani nejde, my ho máme připojené jen jako zesilovač signálu,snad bude někdo vědět, taky mě to zajímá :think:

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 16.04.11 21:53

Můj manžel říká - jestli máš u TV scart tam by to mělo jít :palec:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 21:57
Monny89 píše:
Můj manžel říká - jestli máš u TV scart tam by to mělo jít :palec:

Mám scart u TV, videa i set top boxu, dokonce i rozdvojku na AV scart, ale nepovedlo se mi to připojit tak, abych něco naladila

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 16.04.11 22:00

u digitální TV není třeba nic ladit, stačí přepnout v - já mám na ovladači tlačítko „Source“ (zdroj) a tam přepnout na Ext. (externí) :think:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:02
Monny89 píše:
u digitální TV není třeba nic ladit, stačí přepnout v - já mám na ovladači tlačítko „Source“ (zdroj) a tam přepnout na Ext. (externí) :think:

Ten zdroj jsem zkoušela, ale nedělá to nic.
A to video má být připojeno AV scartem k TV nebo k set top boxu?

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 16.04.11 22:07

jestli máš digitální TV, tak tam máš tuner a není třeba set top boxu.. :nevim:
Jinak teda to připoj to set top boxu…

vzkazuje manžel :kytka:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:08

A ještě k tomu ladění - když jsem měla video připojen ke staré (analogové) televizi, tak se nejdřív muselo naladit (to video) na stanice, aby na něj šlo něco nahrávat. A teď se mi právě nedaří naladit vůbec nic. Mně to teda připadá, že to zapojit dohromady nejde, ale ráda zjistím, že se pletu :mrgreen: .

lasička1
Echt Kelišová 8063 příspěvků 16.04.11 22:08

Připojím se s dotazem-jak přehráváte vhs kazety na DVD?Video se nám nyní rozbilo a nevím,jak stáhnout staré rodinné památky,co jsou na kazetách?Nechat opravit video a půjde to propojit?Koupili jsme si digitální televizi a docela jsem se zalekla tohoto dotazu-zda to jde.
Viděla jsem i jeden přístroj,kde je dvd i videorekordér-právě na přehrání starých kazet.Ale zase mě přijde zbytečné kupovat nový přístroj,když dvd rekorder doma máme.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:09
Monny89 píše:
jestli máš digitální TV, tak tam máš tuner a není třeba set top boxu.. :nevim:
Jinak teda to připoj to set top boxu…vzkazuje manžel :kytka:

No my máme set top box proto, že na něj chytnem líp než na digitální signál přímo. V set top boxu jsem to připojené měla a nic :nevim:

Jirina
Neúnavná pisatelka 15058 příspěvků 16.04.11 22:14

Staré video na digitální příjem naladit nelze. Taky jsem to obrečela. Nicméně připojit lze (přes scart) a v digitální televizi je možno pouštět staré kazety. My jsme si kvůli nahrávání pořídili nahrávací DVD, na digitální televizi je připojeno obojí (má 2× scart) a přepojuje se tam jako anténa 1 a anténa 2.

Jestli máš i starou televizi a k ní set-top-box, tak to nějak zkombinovat taky jde, ale teď nevím který z těch přístrojů musí mít 2 vstupy na scart.

Ještě jeden poznatek - na videu nejde naladit digitální signál, pouze analogový. Takže pokud váš vysílač vysílá jen digitálně, nenaladíte nic.

Lasičko, přehrát z VHS na DVD nejde snadno, ale jde. Dělají to v jakýchsi sběrnách, ale stojí to dost peněz - zhruba minuta záznamu dvě koruny, to by mě jedna kazeta přišla na pětikilo, takže se modlím, ať video ještě nějaký čas funguje a pak … nevím.

Zatracená technika :zed: :zed: :zed:

Jiřina

Příspěvek upraven 16.04.11 v 22:18

Monny
Hvězda diskuse 36572 příspěvků 16.04.11 22:16
Jirina píše:
Staré video na digitální příjem naladit nelze. Taky jsem to obrečela. Nicméně připojit lze (přes scart) a v digitální televizi je možno pouštět staré kazety. My jsme si kvůli nahrávání pořídili nahrávací DVD, na digitální televizi je připojeno obojí (má 2× scart) a přepojuje se tam jako anténa 1 a anténa 2.

Jestli máš i starou televizi a k ní set-top-box, tak to nějak zkombinovat taky jde, ale teď nevím který z těch přístrojů musí mít 2 vstupy na scart.

Jiřina

musím oponovat první věte - lze to.. tchánovci mají 20let staré video připojené k nové digit TV :palec:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:18
Jirina píše:

Jiřina

To, že staré video nepůjde na digitální signál, to jsem si myslela, ale mně jde spíš o to, že máme kabelovku a já tak úplně nerozumím tomu set top boxu. Myslela jsem si, že z něj nejde digitální signála, ale analogový, a proto jsem tak nějak očekávala, že když připojím video přes něj, tak by to mělo fungovat (a počítala jsem i s tím, že nahrávat z TV by šlo jen to, na co bychom se zrovna koukali). Mně by pro začátek stačilo, kdybych mohla přehrávat (tj dívat se na ně) staré videokazety (VHS).

Jirina
Neúnavná pisatelka 15058 příspěvků 16.04.11 22:20

Mony, my ho taky připojené máme, ale digitální signál na něj chytit nelze.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.04.11 22:20

Starou televizi nemáme, ta se rozbila (proto jsem kupovali tu novou digitální :zed: ), máme jen jednu digitální :lol: .

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Její dceři hrozí děcák, narkomanka Katka ale zůstává věrná drogám

Je smutnou pravdou, že si za 26 let aktivní feťácké kariéry Katka Bradáčová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >