Jde se naučit německy za rok na práci recepční?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 14:49
Jde se naučit německy za rok na práci recepční ?

Ahojky všem,

mám takový dotaz na lidičky co žijí v Německu nebo mají zkušenosti z jazyky. Prosím anonym - nechci aby se to dozvěděli příbuzní nebo třeba kolegyně v práci atd.

Mám přítele, bydlíme v mém bytě na hypo a nebýt toho, že by mohlo být víc peněz tak se máme fajn. Máme pejska a dítě zatím na plánu není. Mě je 29 a jemu 32. Jsme spolu dá se říct 3-4 rokem na vážno.

Bydlíme na sídlišti v Praze, ja makám v kanclu a on dělá nějakého online technika nebo co to vlastně je ohledně aut atd.

Ani jeden nemáme špatně placenou práci, ale poplatíme vše co máme, odložíme bokem a zbyde něco málo na dovču nebo nový mobil atd…prostě klasika,

A tedka k věci : přítel dostal nabídku v práce do sesterské firmy nebo dceřiné nebo prostě chápeme se :) do města cca 120 tis obyvatel v Německu - město ULM. Kontrakt by byl od roku 2019 ale ještě není dané zda by jel už v lednu nebo přesně za rok.

Ta práce není nijak extra placená ale čím víc o tom doma mluvíme tím víc vidím jak se mu to líbí a že by chtěl jet. Sám mě to řekl. Že to není nabídka života a už vubec se to nedá udělat kvuli penezum (ano měl by víc než tedka ale taky tam všechno víc stojí)

ale že je to prostě jiná lepší práce a že by si našlápnul karieru. Naučil by se něco jiného a nebyl by jen online řadovým pracovníkem, ale byl by v nějakém vývojářském podpurném týmu či co atd. Smlouva by byla zkušebka na 1 rok za tedy menší mzdu a po té další rok treningový pracovník než by se zaučil na
svoji pozici. Po té by dostal smlouvu na 3 roky už s platem jako ostatní němci a až po těch 3 letech by měl malinko nadstandartní plat i jak ostatní němci. Tedy cca 5 let života za průměrný kancelářský plat od cca 1800 netto po 2200netto. Což je na tu oblast prumer no.

Máme nějakou rezervu, byt tady na hypo bychom pronajali a zálohu a kauci na tu bychom měli a ještě by nám tam zbyla rezerva atd. Ikdybych já tam práci nesehnala, tak si myslím, že by nás při uskromění se uživil, byty v oblasti vycházejí na cca 500e, takže bychom to nějak zvládli třeba rok nebo tak. Ale

ideální to není.

Ale tedka k tomu problému. Já německy neumím ani fň nic prostě a ani mě to nijak nebaví ten jazyka ani extra ta země, ale mám touhu cestovat (s přítelem jsme se poznali když jsme oba bydleli v USA a já pak ještě bydlela chvíli ve Francii a pak asi rok v Aglii). Láká mě bydlet zase pryč, ALE… tady už mám

nějaké zázemí, práci v kanclu za jisté peníze, pondělí až pátek od do…a nechce se mi takové jisté místo opouštět. Prostě se mě dost příčí, že bych třeba zase prvních 3-5 let myla nádobí než bych se naučila pořádně německy. A zase třeba dva roky bez práce anechat ho nás živit se mi nelíbí taky a hlavně

nechci být zavislá.

Přítel na mě netlačí a říkal, že jestli nechci, že zustaneme tady ale že by hodně chtěl a jestli si nechci promyslet tuhle variantu: on by odjel za rok v lednu cca, vše by zařídil a postupně bychom se stěhovali, já bych tedka hnedka tady v praze nastoupila na kurz NJ a denně bych se večer ještě učila a odjela bych

za ním později až třeba začátkem léta a tam bych si zaplatila nějaký intenzivní 3 měsíční kurz ( protože bych už lecos uměla) a pak až se pokusila najít nějakou práci třeba recepční nebo něco takového.

Jako kdybych uměla neměcky tak řeknu jedem, ale takhle přece jen nechi být závsilá ikdyž vím, že ikdybychom se rozešli, že by mě bez penez nenechal atd ale prostě ráda bych odjela soběstačná,

Má týden na rozmyšlenou nebo do konce unora musí bud podepsat závazně nebo závazně odmítnout.

Chci se zeptat:

1. je reálné se třeba za rok a kousek dejme tomu rok a pul naučit nějak obstojně německy třeba B2 + nebo C1?
  1. jaké je to po fin stránce obecně tam? Mnoho lidí ruzně na diskuzích i tady píše, že už to není co bývalo a že zhruba těch 2000e netto co by měl je almužna atd.
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 15:28

Myslím, že se to dá. My jeli do Německa taky, protože manžel chtěl. On nás teda živil oba, já tam nepracovala, chodila jsem na kurzy němčiny. Mívala jsem sice na gymplu němčinu, ale jako nebralo mě to. Po 10 letech jsem už nic moc v hlavě neměla. A navíc jazyky mi moc nejdou. No v DE jsem se na B2 dostala docela rychle, to těžké není, na C2 po dalším 3měsíčním intenzivním kurzu, ale bylo to spíš samostudium, ta učitelka tam za moc nestála. Spíš jen navadela kde si co nastudovat, té gramatiky už moc nebylo, spíš je to o slovní zásobě. Takže telka a hledala jsem slovíčka. Četla jsem dvojjazyčné knížky, levá strana v němčině a pravá v čj. Takže, když začneš pilně tady, myslím, že to zvládneš. My už jsme teda zase nějaký rok zpátky, manžel tu dostal lepší nabídku a hlavně Nemecko nás moc neoslovilo (spíš teda Němci). Finanční stránku vyhodnotit neumím, každému stačí něco jiného a pro někoho peníze nejsou hlavní motivaci. Ale někdo má taky rád svůj standard a horšit si nechce…
 AB

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 15:38

Ještě dodám teda, že my bydleli za 700€ (oblast Dortmundu), manžel měl přes 3000€, ale ještě jiné benefity (příspěvek na bydlení, benzín, na školné pro mně) a žili jsme si krásně, líp než tady. Ale manžel byl ze slibované práce zklamaný. A peníze právě nebylo všechno… Tím chci říct, že pokud tam budete šťastní za min, tak do toho jděte.
 AB

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 19.02.18 16:52

Myslím, že se naučíš. Když budeš chtít, a to je důležité - ta aktivita z tvojí strany, motivace. Pokud budeš mít kurz, tak super, plus k tomu, podle mě se člověk nejlépe naučí jazyk, když do toho skočí po hlavě, takže jak už bylo řečeno číst v němčině, seriály, filmy a nejlépe třeba nějakého penpala, někoho kdo s tebou bude komunikovat německy (Skype) a budeš mluvit za chvilku. Jinak tě chápu, němčina mě taky nikdy moc nebrala, ale kvůli práci, proč ne. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 17:33

Nesouhlasím s první anonymní. Tys mela holka němčinu na gymplu a předpokládám, že jsi z ní zrovna nepropadala, tudíž slusne základy musíš mít, jinak bys těžko postupovala do vyšších ročníků. A na dobrých základech se dá stavět a učíš se pak Samozřejmě rychleji. Němčina je v začátcích těžší než AJ a hodně o paměti a drilu. Za rok kvalitě nanejvýš B1 a to bys musela jo makat
Učím němčinu a přesně vím co všechno musí děcka ovládat, aby se v ní jako druhém cizím jazyku dostali v devítce na A1. Anonym povolání

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 19:40
@Anonymní píše:
Myslím, že se to dá. My jeli do Německa taky, protože manžel chtěl. On nás teda živil oba, já tam nepracovala, chodila jsem na kurzy němčiny. Mívala jsem sice na gymplu němčinu, ale jako nebralo mě to. Po 10 letech jsem už nic moc v hlavě neměla. A navíc jazyky mi moc nejdou. No v DE jsem se na B2 dostala docela rychle, to těžké není, na C2 po dalším 3měsíčním intenzivním kurzu, ale bylo to spíš samostudium, ta učitelka tam za moc nestála. Spíš jen navadela kde si co nastudovat, té gramatiky už moc nebylo, spíš je to o slovní zásobě. Takže telka a hledala jsem slovíčka. Četla jsem dvojjazyčné knížky, levá strana v němčině a pravá v čj. Takže, když začneš pilně tady, myslím, že to zvládneš. My už jsme teda zase nějaký rok zpátky, manžel tu dostal lepší nabídku a hlavně Nemecko nás moc neoslovilo (spíš teda Němci). Finanční stránku vyhodnotit neumím, každému stačí něco jiného a pro někoho peníze nejsou hlavní motivaci. Ale někdo má taky rád svůj standard a horšit si nechce…
AB

Manzel dostal lepsi nabidku v CZ nez nemecku? To snad ne. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 19:40
@Barbucha3 píše:
Myslím, že se naučíš. Když budeš chtít, a to je důležité - ta aktivita z tvojí strany, motivace. Pokud budeš mít kurz, tak super, plus k tomu, podle mě se člověk nejlépe naučí jazyk, když do toho skočí po hlavě, takže jak už bylo řečeno číst v němčině, seriály, filmy a nejlépe třeba nějakého penpala, někoho kdo s tebou bude komunikovat německy (Skype) a budeš mluvit za chvilku. Jinak tě chápu, němčina mě taky nikdy moc nebrala, ale kvůli práci, proč ne. :mavam:

Ja bych se ucila ale tady v CZ :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 19:42
@Anonymní píše:
Nesouhlasím s první anonymní. Tys mela holka němčinu na gymplu a předpokládám, že jsi z ní zrovna nepropadala, tudíž slusne základy musíš mít, jinak bys těžko postupovala do vyšších ročníků. A na dobrých základech se dá stavět a učíš se pak Samozřejmě rychleji. Němčina je v začátcích těžší než AJ a hodně o paměti a drilu. Za rok kvalitě nanejvýš B1 a to bys musela jo makat
Učím němčinu a přesně vím co všechno musí děcka ovládat, aby se v ní jako druhém cizím jazyku dostali v devítce na A1. Anonym povolání

B1 je pry cca 600h… :think:
Jinak B1 bychom mohli nazvat uroven na jake treba se bavime tady tedka na epipinu? Da se s B1 treba delat nejaka kancelarska prace?

Barbucha3
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 19.02.18 20:14
@Anonymní píše:
Ja bych se ucila ale tady v CZ :think:

Já vím, a co se na tom mém příspěvku mění? :) Internet máš, takže najít někoho, kdo si s tebou bude dopisovat německy není problém z Čech. (Myslím ženu, a možná to zní divně, ale naučíš se hrozně rychle). Knihy a filmy taky můžeš koukat v Česku.. :lol:

poopie
Závislačka 3287 příspěvků 19.02.18 21:15

Anonymní
Ano, základy jsem měla, sama jsem se divila jak mi to pak docela naskočilo, měla jsem pár hodin němčiny s lektorem od manžela z práce, který tam je pro tyto účely, kvůli lepší integraci rodinných příslušníků. Nebyla jsem schopná mluvit, ale psát ano. Pak jsem asi po 3 týdnech naskočila do kurzu a měla B1 asi za 2 měsíce. To bylo fakt jednoduché. Byl to integrační kurz a na konci B1 zvládli všichni z naší skupiny. Někdo na horší body, někdo lepší… A ten kurz netrval rok, byly to tuším 3moduly po 180h? Nepamatuji přesně, ale můžu zjistit. Bylo to každý den 4h. A rozhodně jsem se nenadrela jako muslimové, kteří byli rádi, že zvládnou psát na řádek.
A zkouška byla opravdu primitivní, popis obrázku, rozhovor s druhou osobou z kurzu na lehké téma, koupit dárek učitelce, zorganizovat setkání a podobně. Chybu ani moc nevadí.
Myslím, že když zakladatelka začne tady makat, tak to zvládne.
Pro mě je třeba němčina jednodušší než anglina, právě pro tu jasnou gramatiku.

A ano, manžel dostal lepší nabídku v CZ, myslím, že z mého příspěvku je jasné, že pro nás peníze nejsou vše. Pro nás je důležitá spokojenost a to nás v DE nepotkalo. A Abu nás zase nadřízení manžela poslali na další 3 roky do Číny, tak na to jsme se mohli vyprdnout. Takže jsme spokojeni zpátky v ČR, ale my věděli od začátku, že tam nechceme zůstat, manžel tam šel jen kvůli postupu. Nakonec ale změnil firmu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.18 21:32
@poopie píše:
Anonymní
Ano, základy jsem měla, sama jsem se divila jak mi to pak docela naskočilo, měla jsem pár hodin němčiny s lektorem od manžela z práce, který tam je pro tyto účely, kvůli lepší integraci rodinných příslušníků. Nebyla jsem schopná mluvit, ale psát ano. Pak jsem asi po 3 týdnech naskočila do kurzu a měla B1 asi za 2 měsíce. To bylo fakt jednoduché. Byl to integrační kurz a na konci B1 zvládli všichni z naší skupiny. Někdo na horší body, někdo lepší… A ten kurz netrval rok, byly to tuším 3moduly po 180h? Nepamatuji přesně, ale můžu zjistit. Bylo to každý den 4h. A rozhodně jsem se nenadrela jako muslimové, kteří byli rádi, že zvládnou psát na řádek.
A zkouška byla opravdu primitivní, popis obrázku, rozhovor s druhou osobou z kurzu na lehké téma, koupit dárek učitelce, zorganizovat setkání a podobně. Chybu ani moc nevadí.
Myslím, že když zakladatelka začne tady makat, tak to zvládne.
Pro mě je třeba němčina jednodušší než anglina, právě pro tu jasnou gramatiku.A ano, manžel dostal lepší nabídku v CZ, myslím, že z mého příspěvku je jasné, že pro nás peníze nejsou vše. Pro nás je důležitá spokojenost a to nás v DE nepotkalo. A Abu nás zase nadřízení manžela poslali na další 3 roky do Číny, tak na to jsme se mohli vyprdnout. Takže jsme spokojeni zpátky v ČR, ale my věděli od začátku, že tam nechceme zůstat, manžel tam šel jen kvůli postupu. Nakonec ale změnil firmu.

Aha tak ja to beru financne…my nejsme nejaci vlastenci a jak rikam ja amerika, anglie a francie zvazovali jsme jeste singapur nebo australii…takze me spis zajima fin hledisko hlavne…jako uprimne nerada bych si pohorsila…

poopie
Závislačka 3287 příspěvků 19.02.18 21:36

Tak anonym AB jsem já, psala jsem jak jsme se tam měli. Finančně skvěle, uživil nás manžel v pohodě. Bydleli jsme za 700 moc dobře. Nemuseli jsme se vůbec uskrovnit.

iila
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 11 inzerátů 19.02.18 21:47

Za rok z ničeho na B2? Při práci? No nevím nevím. Na A2 v pohodě, pokud to nebudeš flákat. B1 možná, B2 - třeba jo, ale neznám nikoho, kdo by tak rychle pokročil. Já teda ale taky neznám nikoho, kdo by za rok potřeboval vyskočit o tolik úrovní.
Polož si otázku: Kolik času jsem do toho schopná investovat? Nemyslím jen hodiny s lektorem, myslím i samostudium. To by chtělo opravdu vysoké nasazení, v podstatě denně se učit, číst, poslouchat… Jenže on zezačátku je každý nadšený, ale brzy to člověku začne lézt krkem. Musela bys mít opravdu velkou motivaci, abys vydržela. A záleží, jak rychle jazyky chápeš, kolik potřebuješ procvičení.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 12:51
@poopie píše:
Tak anonym AB jsem já, psala jsem jak jsme se tam měli. Finančně skvěle, uživil nás manžel v pohodě. Bydleli jsme za 700 moc dobře. Nemuseli jsme se vůbec uskrovnit.

tak to je super :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.18 12:52
@iila píše:
Za rok z ničeho na B2? Při práci? No nevím nevím. Na A2 v pohodě, pokud to nebudeš flákat. B1 možná, B2 - třeba jo, ale neznám nikoho, kdo by tak rychle pokročil. Já teda ale taky neznám nikoho, kdo by za rok potřeboval vyskočit o tolik úrovní.
Polož si otázku: Kolik času jsem do toho schopná investovat? Nemyslím jen hodiny s lektorem, myslím i samostudium. To by chtělo opravdu vysoké nasazení, v podstatě denně se učit, číst, poslouchat… Jenže on zezačátku je každý nadšený, ale brzy to člověku začne lézt krkem. Musela bys mít opravdu velkou motivaci, abys vydržela. A záleží, jak rychle jazyky chápeš, kolik potřebuješ procvičení.

tak jako je to výzva no… potřebovala bych cca tak B2 do léta 2019 takže rok a kousek no…jako s denním učením počítám, ale někdo říká že není reálná ani B1 při denodenním drillu a někdo zase že zná lidi co se na to mrkli 2× týdně a B1 dali i zkoušku…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >