Jde sehnat opravdu dobre placena prace jen se SS ci vyucenim?

1091
14.6.15 11:50

Jde sehnat opravdu dobre placena prace jen se SS ci vyucenim?

Na nedeli zvlastni dotaz ;)

Da se sehna opravdu hodne dobre placena prace aniz byste studovali VS nebo meli odborne treba technicke vzdelani atd? Napr jen se ss s maturitou nebo i horsim vzdelanim? Bez toho aby jste treba ve firme byli 30 let atd…a tim dobre placenym myslim treba aby mzda po roce byla treba okolo 30t v hrubem a vys…

Mate zkusenost Vy a mate super vyplatu a nebo nekdo znami atd-prosim jen osobni zkusenosti=dukazy nikoliv nazory a spekulace.
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1482
14.6.15 11:52

Dá, jeden můj známý dělá rekvizitáře pro filmovou produkci, když ho vezmou třeba američani když se tu natáčí, tak má i 50 čistýho/měsíc. Ale tohle dělá fakt pár lidí v republice. je šikovnej a umí anglicky ale žádný vzdělání na to nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 11:58

@Grey Sky situace na trhu je ted dost hrozna, mam zname ve meste (100k obyvatel) a lidi s maturitou pracuji za 13k cisteho (recepcni), 15k cisteho (prodavac), 14k (recepcni a telefonistka na soukrome klinice), bez maturity - 11k (prodavacka v prodejne tabaku), 9k (s maturitou, ale kancelarska prace ve firme na pujcky), 14k (plavcik s maturitou), 15k (s maturitou, administrativni pracovnice, pozadovany 2 cizi jazyky)…takze asi tak :nevim:
Vyssi platy (nad 20k) tu maji lide s VS, napr programator (28k), programator a majitel firmy bez zamestnancu (35k). A pak samozrejme za predpokladu ze mam ve firme zname / vlastni ji rodina, pak jsou vydelky vyssi :nevim:
Co jsem slysela z mistni tovarny, na dobre penize si prijdou svareci, obrabeci, technici vyroby apod, ti mohou mit 25-30 bez problemu. Bez maturity :nevim:

Příspěvek upraven 14.06.15 v 12:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
14.6.15 12:01
@Ostružka píše:
Dá, jeden můj známý dělá rekvizitáře pro filmovou produkci, když ho vezmou třeba američani když se tu natáčí, tak má i 50 čistýho/měsíc. Ale tohle dělá fakt pár lidí v republice. je šikovnej a umí anglicky ale žádný vzdělání na to nemá.

Myslim radovyho zamestnance

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1482
14.6.15 12:01
@Meluzinecka píše:
@Grey Sky situace na trhu je ted dost hrozna, mam zname ve meste (100k obyvatel) a lidi s maturitou pracuji za 13k cisteho (recepcni), 15k cisteho (prodavac), 14k (recepcni a telefonistka na soukrome klinice), bez maturity - 11k (prodavacka v prodejne tabaku), 9k (s maturitou, ale kancelarska prace ve firme na pujcky), 14k (plavcik s maturitou), 15k (s maturitou, administrativni pracovnice, pozadovany 2 cizi jazyky)…takze asi tak :nevim:
Vyssi platy (nad 20k) tu maji lide s VS, napr programator (28k), programator a majitel firmy bez zamestnancu (35k). A pak samozrejme za predpokladu ze mam ve firme zname / vlastni ji rodina, pak jsou vydelky vyssi :nevim:

to je fakt, já mluvila specifiky o Praze

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
14.6.15 12:02

Dá, pokud k tomu SŠ vzdělání máš dobrou praxi v nějakém oboru a umíš jazyky, prostě musíš mít co nabídnout.
Např. moje kamarádka je účetní, má obchodní akademii, umí dobře anglicky a německy, nastoupila nedávno do zahraniční firmy a základní mzdu má 38 tis+ odměny.
Praxi v oboru má 8 let.
A co se týká vyučených - kamarád, který dělá šéfa výroby, mi říkal, že hledají nástrojaře, nabízí mzdu kolem 30 tis.

Edit: není to v Praze.

Příspěvek upraven 14.06.15 v 12:07

• Nahlásit
  • Citovat
Meha
14.6.15 12:04
@Meluzinecka píše:
Co jsem slysela z mistni tovarny, na dobre penize si prijdou svareci, obrabeci, technici vyroby apod, ti mohou mit 25-30 bez problemu. Bez maturity :nevim:Příspěvek upraven 14.06.15 v 12:03

Tak to tedy v naší firmě lidi dost přeplácíme :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
1482
14.6.15 12:04
@Grey Sky píše:
Myslim radovyho zamestnance

no, podle mě v Praze jo jinak ne. Já pracovala před MD v bance a spousta středoškoláků tam měla kolem 25-30. ale jako furt ta Praha no…Pak možná ve velkých městech u velikých firem typu banky, škodovka, ČEZ a tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 12:06

@Meha asi zalezi na velikosti firmy taky…co slychavam hodne od znamych apod tak to je ze kdyz hledaji praci, spousta firem nabizi papirove minimalku a na ruku zbytek, pripadne volna mista jsou hodne spatne placena :roll:
Jeste se zeptam - pozadujete od tech zamestnancu neco? protoze ti moji vyse zmineni znami maj rekneme vseobecnou stredni a jinak nemaji zadny znalosti, az na dva z nich mala znalost jazyku a nebo se jazyky nedaji pri te praci vyuzit vubec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
14.6.15 12:09
@Meluzinecka píše:
@Meha asi zalezi na velikosti firmy taky…co slychavam hodne od znamych apod tak to je ze kdyz hledaji praci, spousta firem nabizi papirove minimalku a na ruku zbytek, pripadne volna mista jsou hodne spatne placena :roll:

Tak do takové firmy bych nešla, naštěstí jsem vždy pracovala pro větší, slušné firmy.
Pokud toto státne nebude důsledně postihovat a lidi na to budou přistupovat, tak toho asi některé firmy budou zneužívat.

• Nahlásit
  • Citovat
44
14.6.15 12:10

Ono asi nijak zvlášť nezáleží na vzdělání, ale na tom co umíš. Třeba to programování se můžeš naučit úplně sama a pak si na těch 30k a víš klidně přijdeš… Ale bez specifičtějších znalostí technického rázu fakt pochybuju že ti někde dají 30k+…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
14.6.15 12:12
@Meluzinecka píše:
@Meha
Jeste se zeptam - pozadujete od tech zamestnancu neco? protoze ti moji vyse zmineni znami maj rekneme vseobecnou stredni a jinak nemaji zadny znalosti, az na dva z nich mala znalost jazyku a nebo se jazyky nedaji pri te praci vyuzit vubec

Ano, požadujeme jazyky, bez nich se u nás člověk nechytá. A je pravda, že většina lidí u nás má VŠ, ale třeba zrovna ta recepční má SŠ a mzda kolem 19 čistého.

• Nahlásit
  • Citovat
8598
14.6.15 12:15

@Grey Sky legálně ano, jako obcodák když bude člověk šikovný. Řemeslníci, šikovní, mají klidně 40, 50 hjrubého, ale jako zaměstanec těžko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.6.15 12:18

Na dráze taky dobře platí - já mám 20t čistýho a přítel 25t

• Nahlásit
  • Citovat
19411
14.6.15 12:19
@Grey Sky píše:
Na nedeli zvlastni dotaz ;)

Da se sehna opravdu hodne dobre placena prace aniz byste studovali VS nebo meli odborne treba technicke vzdelani atd? Napr jen se ss s maturitou nebo i horsim vzdelanim? Bez toho aby jste treba ve firme byli 30 let atd…a tim dobre placenym myslim treba aby mzda po roce byla treba okolo 30t v hrubem a vys…

Mate zkusenost Vy a mate super vyplatu a nebo nekdo znami atd-prosim jen osobni zkusenosti=dukazy nikoliv nazory a spekulace.
Diky

Dá, ale musíš mít praxi a schopnosti. Pokud vylezeš ze školy a čekáš, že si někam sedneš na zadek bez zájmu o obor na 8 hodin, přesně na čas ti vypadne všechno z rukou a jdeš domů a po roce dostaneš rozumné dolare, tak asi se špatnou pochodíš.
Bohužel jsou obory, kde to takhle (zatím) chodí a to poněkud neformuje trh.
Ale můžeš začít poměrně snadno - jeď na rok do zahraničí a nauč se perfektně jazyk a postarat se sama o sebe. Pak ta šance je větší. Když se potom přestěhuješ do nějakého města, kde nechcípl pes, tak je ta šance už poměrně vysoká.
Další cesta je začít na malém platu a makat, makat a makat. Bez toho to nepůjde tak ani tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama