Jde vyvolat porod?

Anonymní
17.9.20 14:13

Jde vyvolat porod?

Ahoj holky, už jsem 3 dny po termínu a podle doktorky se bude příští týden porod vyvolávat. Já bych upřímně ale raději, kdyby se porod rozběhl sám? Zabralo vám něco? Krom sexu teda? Protože ten u nás očividně nefunguje :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K92
936
17.9.20 14:20

Mám pocit, že mi pomohla bylinná nápařka. Druhý den začala odcházet hlenová zátka, třetí den se pomalu začal rozjíždět porod a za pár hodin se malá narodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
17.9.20 14:21

Mě pomohl Hamilton, ale měla jsem porodní cesty krásně připravené a otevřená jsem už byla na 4 nebo 5cm..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
17.9.20 14:36
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už jsem 3 dny po termínu a podle doktorky se bude příští týden porod vyvolávat. Já bych upřímně ale raději, kdyby se porod rozběhl sám? Zabralo vám něco? Krom sexu teda? Protože ten u nás očividně nefunguje :lol:

proč chceš sama porod vyvolat? Říká se trocha červeného vína s teplou koupelí, malinový čaj, lněné semínko atd. Ale to jsou babské rady. Miminko samo ví nejlépe. A když ne, tak vyvolávaný porod není nic hrozného. Neboj se toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
17.9.20 14:48

“Miminko samo ví nejlépe”, a proto se rodí předčasně a končí v inkubátoru nebo pozdě a matku potrhají až k zádům, že :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
17.9.20 14:54

@Alkata no rozhodně lepší vyvolaný porod pod lékařským dohledem než se nalívat vínem a lehat si do horké vany a skákat ze stromů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1901
17.9.20 14:58

V prvnim těhotenství nezabralo nic, porod vyvolávali. Při druhym těhotenství jsem si po termínu dala večer skleničku červenýho, druhý den mi začaly bolesti. Ale těžko říct jestli to bylo tim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
594
17.9.20 15:08
@roba18 píše:
proč chceš sama porod vyvolat? Říká se trocha červeného vína s teplou koupelí, malinový čaj, lněné semínko atd. Ale to jsou babské rady. Miminko samo ví nejlépe. A když ne, tak vyvolávaný porod není nic hrozného. Neboj se toho.

No já teda nevím, ale i můj doktor říká že je lepší když se porod spustí sám než ho uměle vyvolávat - že je to pomalejší, bolestivější a jsou tam větší rizika :nevim: Tak proč nezkusit babské rady.

Mimochodem jsem na ty rady taky zvědavá 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9083
17.9.20 15:20

Mě pomohl až Hamilton. Ráno v 7 jsem měla mít nástup na vyvolávání, malej se naštěstí pár hodin před rozhodl, že půjde teda sám. Měla jsem 9 dní po termínu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64307
17.9.20 16:56
@Anonymní píše:
Ahoj holky, už jsem 3 dny po termínu a podle doktorky se bude příští týden porod vyvolávat. Já bych upřímně ale raději, kdyby se porod rozběhl sám? Zabralo vám něco? Krom sexu teda? Protože ten u nás očividně nefunguje :lol:

Ne, mohla jsem se postavit na hlavu a malý se držel zuby nehty.. Vyvolavano 41+5, narozen o den později :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
17.9.20 17:08

Ahojky stáhni si Sedm zásahů které naruší přirozený porod je to od Anny Kohutové a Jany Stránské, příručka je zdarma a dobře tam vysvětlují proč se nenechat vmanipulovat do vyvolání porodu a jiných věcí od doktorů pokud to není nutné. Já jsem teď těhotná a bavila jsem se o tom se snachou o vyvolávání ptž si jím jako prvorodička prošla a říkala že kdyby byla lépe informovaná tak by jim to nedovolila ptž to bylo pořád ještě brzo a porod se mohl ještě spustit sám a je to určitě pro mamku i dítě lepší :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
17.9.20 17:20

Jo jinak masáž bradavek 4 minuty prý pomahá na spouštení kontrakcí díky oxytocinu který vypouštíš do těla a pak jsem taky slyšela o masáži hráze :lol: a teplá koupel by mohla taky pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.9.20 17:40

U mě nepomohlo nic - ani vyvolávání. S tím, že nejsem blázen abych do nenarozeného mimina cpala alkohol. Jiné věci jsme zkoušeli, ale malému se prostě nechtělo. Podle studií jediné, co z babských rad zabírá, je masáž bradavek.

• Citovat
  • Nahlásit
1901
17.9.20 18:12
@Meleys píše:
Ahojky stáhni si Sedm zásahů které naruší přirozený porod je to od Anny Kohutové a Jany Stránské, příručka je zdarma a dobře tam vysvětlují proč se nenechat vmanipulovat do vyvolání porodu a jiných věcí od doktorů pokud to není nutné. Já jsem teď těhotná a bavila jsem se o tom se snachou o vyvolávání ptž si jím jako prvorodička prošla a říkala že kdyby byla lépe informovaná tak by jim to nedovolila ptž to bylo pořád ještě brzo a porod se mohl ještě spustit sám a je to určitě pro mamku i dítě lepší :srdce:

Nemůžu souhlasit. Dcera se narodila 10 dní po termínu vyvolávanou cestou. Měla úplně zelenou plodovku. Jsem ráda, že se nečekalo déle. Porod trval 3 hodiny od první bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
17.9.20 18:23
@zuza92 píše:
Nemůžu souhlasit. Dcera se narodila 10 dní po termínu vyvolávanou cestou. Měla úplně zelenou plodovku. Jsem ráda, že se nečekalo déle. Porod trval 3 hodiny od první bolesti.

A můžu se zeptat kolikátý týden těhotenství to bylo? Jasný tak je to individuální…ale myslím když nejsou žádný komplikace tak těch 42+0 je tak akorát s přenášením, ženský rodí některé i déle a i tak je dítě v pořádku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat