Jde zrušit trestní oznámení?

Anonymní
3.9.19 15:20

Jde zrusit trestni oznameni ?

Zdravim, stala se mi takova vec zjistil jsem ze mi z uctu bylo odcizena urcita castka, v bance mi bylo řečeno ze to bylo vybrany z me karty tak jsem s tim sel dnes na policii a podal tresrni oznameni. Ale moje sestra se mi přiznala, ze to vybrala ona ze mela nejaky problemy. Tak bych chtel to trestni oznameni zrusit, ale co mam rict? Nebo to jde zrusit bez udani duvodu? Nebo jak mam ted pokracovat? Staci tam zavolat nebo tam musim znovu zajit?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22306
3.9.19 15:21

Budeš tam muset zajít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.19 15:22
@pikola píše:
Budeš tam muset zajít

A udat duvod?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.9.19 15:30

Muzu rict ze jsem To po ni chtel vybrat ale neuvedomil jsem si to? A ona pujde semnou

• Nahlásit
  • Citovat
809
3.9.19 15:36

No stačí říct, že to stahuješ, že už se to vysvětlilo. Dal asi pátrat nebudou, budou rádi, že to nemusí řešit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.19 15:39
@Saarka_O píše:
No stačí říct, že to stahuješ, že už se to vysvětlilo. Dal asi pátrat nebudou, budou rádi, že to nemusí řešit :)

Myslite? A nemusi tam semnou ta sestra?

• Nahlásit
  • Citovat
3193
3.9.19 15:44

Tam asi ne. A do banky zablokovat jí vstup na účet taky ne. Všechno to zvládneš sám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.19 15:49
@LaPaloma píše:
Tam asi ne. A do banky zablokovat jí vstup na účet taky ne. Všechno to zvládneš sám.

Ucet mam zablokovany aji zmeneny pin ale jde mi o to aby z toho neco nemela, co tam mam rict? Jestli to neni polehčující kdyz tam pujde semnou

• Nahlásit
  • Citovat
971
3.9.19 15:56

Nic z toho mít nebude, když stáhneš to oznámení. Řekni, že se to vyřešilo a bylo to nedorozumění. Nikdo po tom pátrat nebude. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4459
3.9.19 15:59

Zajdi tam ze bys chtěl stáhnout trestní oznámení, že se to vyřešilo, pokud si tedy podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1356
3.9.19 16:14

No se"stažením TO" je trochu problém, nejde to tak lehce jak si lidi myslí..
ale lze udělit Nesouhlas se stíháním osoby blízké.. jenže to už byste musel-a přiznat barvu.. záleží, na koho natrefíte, zajděte tam, zkuste si nechat zavolat v prac. době přímo Vašeho zpracovatele a říct, že už se to vysvětlilo a jde o rodinnou věc a o žádný tr. čin nejde.. pokud zahájili úkony tr. řízení a šlo o více jak 5tisíc kč, tak budou muset věc formálně usnesením odložit podle § 159a/1 tř, nejde to jen „hodit do koše“ narozdíl od dob, kdy nebylo celé trestní řízení elektronizováno.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
3.9.19 16:27

Ukrást mi sestra peníze, tak nevím, jestli bych stahoval TO. U sestry zpětvzetí TO možné je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.9.19 16:50
@Lucy75 píše:
No se"stažením TO" je trochu problém, nejde to tak lehce jak si lidi myslí..
ale lze udělit Nesouhlas se stíháním osoby blízké.. jenže to už byste musel-a přiznat barvu.. záleží, na koho natrefíte, zajděte tam, zkuste si nechat zavolat v prac. době přímo Vašeho zpracovatele a říct, že už se to vysvětlilo a jde o rodinnou věc a o žádný tr. čin nejde.. pokud zahájili úkony tr. řízení a šlo o více jak 5tisíc kč, tak budou muset věc formálně usnesením odložit podle § 159a/1 tř, nejde to jen „hodit do koše“ narozdíl od dob, kdy nebylo celé trestní řízení elektronizováno.. ;)

No a jak mam tedy ted pokracovat? Částka byla 9000, jde mi o to aby sestra z toho nic nemela :/ ale nevím jak pokracovat

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.9.19 16:51
@Zumpa píše:
Ukrást mi sestra peníze, tak nevím, jestli bych stahoval TO. U sestry zpětvzetí TO možné je.

Jak u sestry zpetvzeti jde? Co to znamena?

• Nahlásit
  • Citovat
1356
3.9.19 16:54

Prostě tam zajdi.. co nejdřív.. nejlíp zítra ráno.. než se stihnou do toho více administrativně pustit 8) zkus postup co jsem psala výše, prostě že k ničemu nedošlo, že se to vyřešilo v rodině, trvej na doplnění tr. oznámení v tomto smyslu.. proti sestře vypovídat nemusíš (§ 100 trestního řádu), takže stačí, když řekneš, že je to prostě V NEJBLIŽŠÍ RODINĚ a že už jste dohodnutí na náhradě škody..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama