Jdete hned po RD na plný úvazek?

30.7.15 21:13

Jdete hned po RD na plný úvazek?

Ahoj,

chci se zeptat, jen tak pro představu, jdete po RD hned na plný úvazek?
Pokud tedy máte možnost si vybrat.. A pokud jste chtěli snížený, jestli Vám zaměstnavatel vyhověl, myslím třeba o hodinu až dvě..
Mám dvě děti o dva roky od sebe, příští rok mě čeká nástup a dětem bude 5 a 3, vůbec nevím, jak to budu zvládat, manžel pomáhá, ale babičky žádné…
Asi nemám moc na výběr, jen se chci zeptat, jak to dáváte?
Díkys

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13781
30.7.15 21:15

Šla jsem hned, zaměstnavatel mi automaticky nabídl možnost zkrácení, nevyužila jsem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 21:16

A dá se to zvládat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13781
30.7.15 21:17

@Magnificata mám tedy dítě 1 a celkem pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.15 21:19

Ahojky, ja musim na plny uvazek kvuli penezum. Jinak ja hlavne nevim, jak to bude fungovat v praxi. :nevim: Chci se osamostatnit a vztah s partnerem ukoncit az neco casem nasetrim, U nas je ten problem, ze partner s ditetem nepomaha, takze pochybuju, ze ho bude pak, az nastoupim do prace hlidat. :think: Mam jeste rok a pul a uz ted se toho desim.

• Nahlásit
  • Citovat
6540
30.7.15 21:19

Já sama se synem, musela jsem na plný úvazek, jinak bych nás neuživila, já v práci syn ve školce, a zvládáme to báječně, sice to chvíli trvalo než si to sedlo a než jsme přišli na nějaký systém co a kdy. Víc plánuju, rozděluju si domácnost, a nic nehrotím už je to pohoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 21:24

@renda81 + Anonymní Koukám, že jste v horší situaci, že jste samy..Klobouk dolů, že to takto zvládáte…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
30.7.15 21:26

Plánuju nastoupit na polovicni úvazek. Babicky nejsou, pritel pracuje od rána do vecera. Jinak by to ani nešlo. Kdybych sla na celý, stejne bych nekomu musela platit za hlídání, takze to takto vyjde líp :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
30.7.15 21:28
@Magnificata píše:
@renda81 + Anonymní Koukám, že jste v horší situaci, že jste samy..Klobouk dolů, že to takto zvládáte…

dá se to zvládat, rodiče pracujou taky, takže žádný hlídání nemám, ty máš manžela a jestli fungující babči tak se ničeho neboj a dáte to určitě taky :hug: :hug: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 21:29

@yasmine5 Proč bys platila za hlídání? Jakože bys pracovala do večera? Já snad budu pracovat 7-15:30, tak snad to tedy zvládat budu, i když kdybych měla o hodinu/dvě míň, tak bych to brala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.7.15 21:29

@renda81 Babči nemáme fungující, jen manžela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.15 21:32
@Magnificata píše:

Ja teprve uvidim, jak to budu zvladat. Zatim si to neumim predstavit.

• Nahlásit
  • Citovat
1371
30.7.15 21:34

@Magnificata Protože prace na plny uvazek je dejme tomu 8hodin, nebo 12. Dcera jde do školky ktera funguje jen 8-12.. Takze jen 4hodiny.. Zbytek času bych musela někoho najit na hlídání jinak by to neslo :( Ale jinak jsou skolky dyl a to je super, to by se mozna i ten cely uvazek dal, taky zalezi jak ma smeny tvuj manzel abyste si rozvrhly cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
30.7.15 21:37

Jinak obdivuju mamky co jsou na to samy, neni to nejlehčí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3044
30.7.15 21:39

Pár měsíců před koncem mateřské jsem hledala práci. Neměla jsem se kam vrátit a hledala jsem cokoliv. Nakonec jsem měla plný na 3 směny, poté se přešlo na nepřetržitý provoz. Ale u nás byla výhoda, že jsem říkala tchýni, co jsem našla. Měla v té době brigádu, tak jsme nastoupily spolu. Rovnou jsme se domluvily na jiné směny, manžel dělal 12-ky, takže jsme se různě střídali, případně dcerka spala u ní. Na 12-ky jsme šly opět spolu - nastoupily jsme na ně dříve, než jiní. Opět domluveno, že jedna byla v práci, druhá měla volno, takže nebyl problém se školkou, víkendy,…

Teď čekáme druhého prcka, tak už tchýně nic řešit nemusí, jsem na PN a za měsíc přecházím na MD. Takže tímhle nebylo co řešit.

Ale kdo má jen partnera a nikoho kolem, věřím, že je to s řešením zkráceného úvazku horší :roll:

Já třeba měla taky představu ideálně ne noční, natož 12-ky. Nakonec jsem byla ráda za 12-ky a hlavně za ty noční, protože to ranní vstávání pro mě bylo utrpení :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama