Jdou poznat první dny těhotenství?

14
26.5.16 15:47

Jdou poznat první dny těhotenství?

Zdravím všechny maminky a snažilky na emiminu :)
Jsem si téměř jistá, že podobné diskuze zde již mnohokrát byly, proto se omlouvám za znovuzaložení. Nenašla jsem však odpověď na svou otázku…
Každý měsíc jsem měla pravidelnou ovulaci 18 den cyklu. Tento měsíc se však nečekaně posunula, a tím pádem jsem měla přerušovaný sex v den ovulace a den po. Je to teprve čtyři dny ale ráda bych věděla, zda máte nějaké zkušenosti s příznaky ještě před vynecháním ms? Měla bych začít preventivně brát femibion? (Mám ho doma, byl jako dárek k ovulačním testům). Těhotenství teď určitě nebylo plánované, ani by nebyla vhodná doba ale zvládlo by se to. Zrovna státnicuji na VOŠ, snažím se udržet co nejvíce vklidu aby případné mimi nedoplácelo na stres ze státnic…
Opakuji otázku, hledám vyloženě babské rady jak poznat těhotenství co nejdříve :-) A zda má cenu brát těhotnské vitamíny když je jen možnost neplánovaného těhu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9340
26.5.16 16:02

Branim vitaminu nic nezkazis, ale priznaky ti nic nereknou. U kazdeho je to jinak, nekomu zacne byt spatne dva dny po sexu, nekdo na sobe nepozna nic ani pri vynechani menstruace. Navic priznaky se casto shoduji (pichani v podbrisku, nafoukla prsa) i s prichazejici MS. Zvlast, pokud se hodne sledujes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
621
26.5.16 16:02

@FairyGirl těch pak dní to do termínu ms vydržíš…maximálně si tak 10DPO dojdi na krev :nevim: víc dělat prostě nemůžeš ;) vitamíny ti neuškodí, nicméně když nebudou, tak je to taky jedno - stačí pestrá strava ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
26.5.16 16:28

Pokud mohu soudit podle sebe, ta bych nepoznala nic. Pokudsoudim podle fyziologie tak vajicko nekolik dni po ovulaci putuje, potka spermii a zase putuje. Az cca deset dni po sexu se usadi anapoji na krev matky. Pak se zacnou uvolnovat hormony. Takze podle mne to ze to nekdo pozna dva dny po je fyziologicky blbost. Spis zbozne prani. Femibion bych nebrala, zbytecne je drahej. Obyc kys listova se naopak doporucuje uz pred otehotnenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9340
26.5.16 16:38

@Alyss1 fyziologicky to je blbost, ale clovek neni jen hromadka svalu, kosti a krve ;-). Takze verim, ze nekdo to poznat muze, ruznymi zpusoby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2882
26.5.16 16:52

Nehrotila bych to tolik, ale já jsem těhotenství poznala před vynecháním. Bolela mě prsa a tak nějak jsem to tušila, ale každá to máme jinak a některá je bez příznaků a jiná je má i když těhotná není :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
26.5.16 17:44

Ahojky, každá jsme jiná.. měla jsem tlak jen levé části podbřiku (a mimi bylo fakt víc vlevo na UZ), ale zbytek byl podobný MS. Nestresuj se, drž se hlavně psychicky v obou případech..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.16 19:33

Ahoj, příznaky jsem měla stejné jako před MS (bolest podbřišku a prsou), jen byla bolest silnější a hlavně už asi 14 dní před očekávanou MS, to už jsem si říkala že něco je jinak. A taky mi podvědomě něco říkalo že jsem určitě těhotná. Pak asi týden před MS jsem byla hrozně unavená, 2 dny jsem vyloženě jen prospala a 3 dny po vynechání už pozitivní test. Snad alespoň trochu pomůže.
(Omlouvám se za anonymitu, ale musela jsem bohužel na potrat a nikdo ze známých o tom neví)

• Nahlásit
  • Citovat
26.5.16 19:33

Ahoj ja.jsem ve 21 tt a na sobe bych to tedy nepoznala kdyby mi nerostlo břicho a vynechání ms…az ted v pulce těhotenství tlaky v podbřišku jinak vse jako kdybych nebyla tehu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
26.5.16 19:34

Já měla skoro dva roky stejné příznaky. A minulý měsíc jeden navíc. Měla jsem jakoby namožená třísla. Od 10 DPO,11 DPO pozitivní test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
27.5.16 14:56

Bazální teplota

Máte prosím někdo zkušenost s měřením bazální teploty a těhotenstvím? Pořád stoupá, každý den o trochu víc…

Konkrétně:
ovu 36,13
1.den 36,38
2.den 36,48
3.den 36,52
4.den 36,55
5.den 36,65…

Co to znamená?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.5.16 07:15

Ahoj, tohle jsem presne taky resila. Ja jsem to poznala snad od 1 dne. V den sexu me pichlo az k pupiku. Dalsi dny probihali nasledovne. Vyrazka na zadech. Bylo mi teplo. Navaly. Vsude samy smrad. A hlavne unava. Menzes se dostavila, ale byla delsi nez obvykle 10 dni coz bylo divne a tak jsem si udelala testik a duch tam byl. Takze to nebyla menzes ale uhnizdovani. Spineni a bolest v podbrisku az do 6tt. A dnes 31tt. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10029
30.5.16 17:54

Myslím, že vnímavější žena to pozná i takhle brzy..já měla takové tušení už asi druhý den po sexu, protože mě v noci vzbudil šílený nával horka a od té noci jsem ty návaly měla pravidelně, každé ráno jsem myslela, že snad půjdu do práce nahatá :mrgreen: A naopak přes den jsem klepala kosu, jaká mi byla zima, byl červen a já byla v práci nabalená jak na Sibiř :D A taky se mi začaly zdát hrozné živé a barevné sny a první sen byl, že se mi narodil syn a že byl hrozně velkej a splnilo se o 9 měsíců později ;) Ale je to hrozně individuální, já jsem hodně vnímavá až přecitlivělá, takže jsem to zkrátka věděla, ale zase musím říct, že takové ty typické příznaky, jako prsa, únava, podbřišek, či chutě, jsem neměla vůbec, jen nevolnost, od zhruba 7 týdne, toť vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
10.6.16 10:28

Tak zase nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
12.6.16 15:15

Ahoj chci se zeptat, můžou to být příznaky těhotenství? Je to pátý den od styku a dnes mi začali bolesti a tlak v podbříšku a jsem často unavená. Na test je ještě brzy.MS mi skončili před sedmi dny. :nevim: Rádi bychom mimi :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama