Jdu do druháku na hotelovce. Lze přestoupit během roka jinam?

Anonymní
16.8.21 15:28

Jdu do druháku na hotelovce. Lze přestoupit během roka jinam?

Dobrý den, teď nastupuji do druhého ročníku na hotelovce. Škola mě nebaví..
Nebaví mě předměty nic. Pak ještě uplatnění po škole bude o ničem..
Kamarádka se mě zeptala kde se vidím za 10 let a v tuto chvíli jsem si uvědomila že já o hotelovku nemám zájem. Nechci být někde na recepci, v cestovce ani letuška prostě nic takového. Je dobrý nápad přistupovat jinam? Chtěla bych na veterinární nebo zdravotnickou školu. Známky na zš byli v 8. průměr 2,1 a 9. průměr 1,4 (významenání) až teď jsem si uvědomila že mám navíc než soukromou hotelovku kam sem tenkrát šla kvůli kamarádce kterou to baví.. Mamka mi řekla ať si to pořádně promyslím, ale bránit mi nebude. Zůstali by jste nebo ne? Při přestupu na jinou školu budu dělat přijímačky nebo budou chtit vidět vysvědčení ze střední nebo základky?
V prváku jsem měla na konci roku pět trojek.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22796
16.8.21 15:37

Jestli tě to nebaví, tak už jsi měla na jaře dělat přijímačky jinam. Teď se můžeš pokusit přestoupit na jinou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 15:38
@divine woman píše:
Jestli tě to nebaví, tak už jsi měla na jaře dělat přijímačky jinam. Teď se můžeš pokusit přestoupit na jinou školu.

Nebaví absolutně vůbec. Podstatě tu školu už od prváku nesnáším. Šla jsem tam s kamarádkou a myslela si že mě to třeba bavit bude.

• Citovat
  • Nahlásit
24388
16.8.21 15:40

S veterinou nebo zdravkou budeš muset začínat od prvaku, tam jsou předměty, co nedozenes. Jestli bude někde místo těžko říct, ale na takovych oborech těžko, to bývá naplno. Melas na jaře normálně podat přihlášku a začít odeznova no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8216
16.8.21 15:42

Myslím, že tě jiném vezmou jen, pokud budou mít volno a budeš muset znovu do prváku. Lepší bylo to doma probrat s vašíma a na jaře zkusit dělat přijímačky na jinou školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 15:43
@Kriss Tina píše:
S veterinou nebo zdravkou budeš muset začínat od prvaku, tam jsou předměty, co nedozenes. Jestli bude někde místo těžko říct, ale na takovych oborech těžko, to bývá naplno. Melas na jaře normálně podat přihlášku a začít odeznova no.

Zkusíme z mamkou obvolávat zdrávky a veterinární školy v okolí. Měla jsem už na jaře jsem lholt blbá… Vůbec jsem na hotelovku lézt neměla.. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
22796
16.8.21 15:44
@Anonymní píše:
Zkusíme z mamkou obvolávat zdrávky a veterinární školy v okolí. Měla jsem už na jaře jsem lholt blbá… Vůbec jsem na hotelovku lézt neměla.. :zed:

Pořád je lepší řešit to teď než třeba ve třeťáku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24388
16.8.21 15:45
@Anonymní píše:
Zkusíme z mamkou obvolávat zdrávky a veterinární školy v okolí. Měla jsem už na jaře jsem lholt blbá… Vůbec jsem na hotelovku lézt neměla.. :zed:

Vyzkoušej, za to nic nedáš. Známky ze ZŠ máš v pohodě, ale otázka jestli bude volné místo no. Leda s tím na rok seknout, jít na brigádu a pak na jaře podat přihlášku, platit soukromou hotelovku je blbost, když to nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21300
16.8.21 15:45
@Anonymní píše:

no těch veterinárních škol moc není tam bych si moc šancí nedávala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 15:48
@ka2ka píše:
no těch veterinárních škol moc není tam bych si moc šancí nedávala

Zkusíme a uvidíme. Kdy mají školy přípravný týden? Tuten nebo až příští?

• Citovat
  • Nahlásit
19565
16.8.21 15:50

Vydržela bych tento rok na hotelovce a připravovala se na přijímačky na jaře na školu, jakou si přeješ. Bude to mnohem náročnější a neuškodí možná i nějaké doučko z předmětů, které tam budeš potřebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 15:52
@unuděná píše:
Vydržela bych tento rok na hotelovce a připravovala se na přijímačky na jaře na školu, jakou si přeješ. Bude to mnohem náročnější a neuškodí možná i nějaké doučko z předmětů, které tam budeš potřebovat.

Chápu jak to myslíte. Ale, rodiče každý měsíc platí 3000 za školu kam nechci chodit. Aby platily 30k za další školní rok.. Já klidně začnu od prváku teď hledám kdy mají školy přípravný týden.

• Citovat
  • Nahlásit
19565
16.8.21 15:54
@Anonymní píše:
Chápu jak to myslíte. Ale, rodiče každý měsíc platí 3000 za školu kam nechci chodit. Aby platily 30k za další školní rok.. Já klidně začnu od prváku teď hledám kdy mají školy přípravný týden.

Aha, to jsem přehlédla, to školné.. To je v pytli no. Zkuste volat, ale myslím, že obejít přijímačky není tak jednoduché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8216
16.8.21 15:59

Ředitele a zástupci bývají ve školách i mimo přípravný týden. Zkus volat a uvidíš. Pokud chceš na veterinu, ne na zemědělku, tak tam je obrovský přetlak, těch škol je pár, tam se asi přijímačky jen tak nepřehlednou. Možná nějaká soukromá zdravka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.8.21 16:02

Bydlím v Jihomoravský kraji. Vím o jedné veterinární škole. Zdrávek je tu víc. Tak snad nějaké místo ještě zbylo. Chci budto na sestru nebo maséra.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat