Řvaní u usínání

mončís
29.5.15 21:47

Jdu si k Vám pro radu-rvani u usinani!

Jak by jste reagovali?
28 mesicni dite davate ve 20:00 spat a v 22:00 jeste nespi, protoze ma hysteraky. Precteme ji pohadku, nemuze udrzet oci, protoze odpoledne chodit uz spat nechce a je fakt unavena. Do toho zacne rvat ze chce kapesnik(aby si mohla utrit oci)kdyz ji ho dam tak zacne rvaz at ji to utru ja. Takze pak nedelam nic jineho nez utiram. Pak ze chce jinej, hodi ho na zem. Kdyz ji ho seberu tak nastupuje kolobeh znova. Nekdy si jde lehnout k nam a pak ji jen prenesu, takze kdyz vylejza tak ji hrozim s tim ze pujde do pokojiku. Dopadne to tak ze ji tam odtahnu a necham vyrvat. Nekdy jde zpet k nam, nekdy usne.

Ma cenu ji davat pres prdel? Vetsinou je to jeste horsi! Zrovna je jeji predstaveni v plnym proudu a jen sedime s manzelem v obyvaku a nechavame ji vyrvat. Do toho si vymsli ze chce kalhoty a boty! :zed: Odpoledne ji zkousim davat spat, ale ve od jedne do tri se jeste marne snazim a pak to vzdavam!!
Moje nervy davaji hodne zabrat, ale snazim se na ni nervat a byt v klidu. Tak premyslim, jestli ma vubec vyznam ji dat na ten zadek nebo ji proste nechat vyrvat, aby si uvedomila ze ji stejne nic jineho nezbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
29.5.15 21:59

Myslim, ze dat ji na zadek je uplne zbytecne, akorat bude rvat jeste vic a cele se to prodlouzi. nam to maly zacal delat jeste pozdeji, tak do 2,5 chodil spat uplne v pohode, pak zacal blbnout, rvat, ze nechce spat, no silene sceny, kdy sebou prastil na podlahu, vzteky mrskal plysakama atd.. priznam, ze parkrat mi ruply nervy a jedna na zadek mu pristala, ovsem fakt ot nic neresilo.
nakonec to zlepsilo (porad trochu bojujem), ze jsme ho zacali dostatecne brzo upozornovat, ze pujde spat, predem mu hodne opakovali, ze je cas na postylku atd. proste zvyknout na tu myslenku, a pak teda casto chce, aby s nim nekdo zustal, tak v tom mu vyhovujem (kdyz to pozaduje v klidu), nastesti staci chvilka a i kdyz neusne hned, tak uz za chvili muzu odejit. jakmile si lehne, urovna plysaky a parkrat se zavrta, tak je ochotny me propustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
29.5.15 22:00

Tak predevsim bych dite nebila. neuznavamto. vyrvat taky ne. myslim, ze by bylo fajn ji davat spat dele, treba v 21 h a vse hezky v klidu, byt s ni, nerikat ji, ze MUSI spat ( to na deti pusobi stejne jako NE:-) ).podle toho co pises, si myslim, ze malicka chce usinat s vama. ja bych ji v tom nebranila.

• Nahlásit
  • Citovat
7016
29.5.15 22:00

Je pretazena. davala bych spat driv a zvazila bych, zda pohadka neni spis rusivy element nez uspavaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mončís
29.5.15 22:04

No, to jste mi moc nepomohli…
taky jsem zkousela u ni lezet, ale to mi zacne rikat pozor, protoze se ji nelibi kde lezim a ja na to proste nemam nervy tak cestovat po posteli a vymyslet jak by se ji to libilo. S tim vypraskem mate pravdu. Taky ji zkousim do predu rikat, ze pujde spat. Je zvykla, ze si vycisti zuby a jde se do postele… zacne vzdycky kricet karkulka, karkulka. Posledni ty dny uspavaci jsou fakt na hlavu!

• Nahlásit
  • Citovat
29.5.15 22:07

Obě děti jsem dosud „oduspávala“ na manželské posteli - v jejich pokojíčku. prostě jsme každý večer lehli s nimi, než usnuli. nebyl nikdy řev :-)).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zrzana2
29.5.15 22:07

Já znovu zavedla spanek přes den. Dopoledne chodíme ven na 2-3hodky, motorka, hřiště, pak oběd, cca 13-14jde spát. Večer usíná později. Cca 21.00, ale usíná vklidku. Dítě je přetažené. Musíš najít způsob jak mu zařídit lepší více vyhovující režim. Toto evidentně nefunguje. Poradila bych, ale sama jsem hledala jak na malou a jsem si jistá, že na jiné dítě to bude fungovat uplne jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
50114
29.5.15 22:10
@mončís píše:
Jak by jste reagovali?
28 mesicni dite davate ve 20:00 spat a v 22:00 jeste nespi, protoze ma hysteraky. Precteme ji pohadku, nemuze udrzet oci, protoze odpoledne chodit uz spat nechce a je fakt unavena. Do toho zacne rvat ze chce kapesnik(aby si mohla utrit oci)kdyz ji ho dam tak zacne rvaz at ji to utru ja. Takze pak nedelam nic jineho nez utiram. Pak ze chce jinej, hodi ho na zem. Kdyz ji ho seberu tak nastupuje kolobeh znova. Nekdy si jde lehnout k nam a pak ji jen prenesu, takze kdyz vylejza tak ji hrozim s tim ze pujde do pokojiku. Dopadne to tak ze ji tam odtahnu a necham vyrvat. Nekdy jde zpet k nam, nekdy usne.Ma cenu ji davat pres prdel? Vetsinou je to jeste horsi! Zrovna je jeji predstaveni v plnym proudu a jen sedime s manzelem v obyvaku a nechavame ji vyrvat. Do toho si vymsli ze chce kalhoty a boty! :zed: Odpoledne ji zkousim davat spat, ale ve od jedne do tri se jeste marne snazim a pak to vzdavam!!
Moje nervy davaji hodne zabrat, ale snazim se na ni nervat a byt v klidu. Tak premyslim, jestli ma vubec vyznam ji dat na ten zadek nebo ji proste nechat vyrvat, aby si uvedomila ze ji stejne nic jineho nezbyde.

No já bych zavedla nekompromisně spaní v jedný posteli, ne jedno tam a jednou tam. Tak si vyberte, jestli s vámi nebo v pokoji. A to její vztekání bych teda zastavila už v začátku. Píšeš, že dvě hodiny se s ní takhle přetahuješ a pak ji stejně zavřeš v pokoji, ať se tam vyvzteká. Už je velká, tak jí to neublíží, ale já bych s ní tuhle hru prostě nehrála. To ji do toho pokoje můžeš dát rovnou a jestli chce, ať k tomu má nějaký připomínky, ale ty jí u toho neasistuj. Spát a čau. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
29.5.15 22:11

Mám o hodně mladší, ale tohle dělala když jí začaly růst zuby… Jinak určitě nedávat na zadek, já mám zkušenost že malou musím nejdřív uklidnit, kolikrát tak řve(ale nyní jí rostou špičáky a je pravda že řve kvůli každé blbosti) a pak už jde všechno líp. Asi bych úplně vyřvat nenechala, zkusila bych večer klidnější režim, žádná televize, rychlá hudba a podobně, třeba pustit už u večeře nějakou klidnější hudbu něco ve stylu ENYA a moc neblbnout, zklidní se už třeba i tímhle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2291
29.5.15 22:12

Ahoj, mám 3 děti, nejmladší necelých 11 měsíců, starší už jsou školáci takže 2× mám toto období za sebou, 1× mě ještě čeká :roll: Podle mě nemá smysl dávat jí na zadek. S největší pravděpodobností je přetažená, když odpoledne nespí. Velmi chápu, že je to pro vás šílené, ale pro ni taky. Mezi 2. a 3. rokem je první období vzdoru, ona chudák taky neví co by chtěla, proto vymýšlí pořád další a další blbosti, nezavděčíte se jí ničím. U nás to bylo krapet lepší, když kluk usnul odpoledne třeba v autě (to ho téměř vždy uspalo). Jednou jsme ho nechali v létě na dovolené jestli prostě „někdy“ usne sám od sebe. Bylo už 11 a on pořád odmítal jít do postele, už se ani neudržel na nohou a stejně musel být násilím uloženej a bylo to ještě horší. Už si ani nepamatuju jak nakonec usnul. Nejstarší holka byla v tomhle věku už v pohodě, akorát občas v noci asi měla noční děsy, to řvala ze spaní třeba půl hodiny a nešlo ji utišit, nakonec vždycky sama přestala.
Asi by to chtělo nějaký večerní rituál, nenechat moc přetáhnout. Chápu, že je to těžké, když prcek odmítá cokoliv. My jsme ze zoufalství nechávali koukat na oblíbené pohádky :nevim: Výchovné to nebylo, ale jediné fungovalo a duševní zdraví rodičů je pro děti taky nezbytné, že jo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19360
29.5.15 22:18

My třeba ukládáme i oblíbené hračky a pak ví, že hračky spinkají a tak musí být tiše, aby je nevzbudila :mrgreen: zatím to funguje a hysteráky nejsou. Třeba i když neusne hned, tak je v postýlce a potichu si povídá nebo zpívá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mončís
29.5.15 22:21

@Katcha souhlasim! Mala uz neudrzi oci ale spat ne a ne!! Ja bych chtela to odpoledni spani znova zavest, ale po dvou hodinach to vzdavam.. zkusim to ale nejak vymyslet, aby zase odpoledne vstala. O nase dusevni zdravi se prave bojim :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
18000
29.5.15 22:23

@mončís asi je přetažená :nevim: můj tří a půl letý když nespí přes den tak jde večer v 19 :nevim: uložit do jedné postele-ať už vaší či její (já teda myslim, že její je samozřejmě lepší) a na tom trvat. Třeba ti dřív usne bez řvaní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mončís
29.5.15 22:23
@weyky píše:
My třeba ukládáme i oblíbené hračky a pak ví, že hračky spinkají a tak musí být tiše, aby je nevzbudila :mrgreen: zatím to funguje a hysteráky nejsou. Třeba i když neusne hned, tak je v postýlce a potichu si povídá nebo zpívá…

To uz jsem taky vyzkousela… a vysledek nic moc :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3221
29.5.15 22:25

Nenechávej ji vyřvat, může to mít neblahé následky. Náš malý to dělá tak jednou týdně, ale většinou má důvod - zuby, něco na něj leze nebo je přetažený - vždycky tedy u něj čekám, až usne. Jestli ti nespí přes den, je přetažená, dávala bych jí dřív než v osm. U nás zabral živý kamarád v pokojíčku - pavouk na stropě - pohádka o něm, jak tam má škvírku s postýkou a chodí spinkat a je rád, že tam není sám, ale s malým chlapečkem a chlapeček nesmí křičet, protože by pavoučka vzbudil a on by se potom bál. Kupodivu to perfektně zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama