Všechny rodí, já potrácím. Je mi smutno.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 08:33
Jdu si "postěžovat" - všechny těhotní, já potrácím

Kvůli zdravotnímu stavu prosím anonymně. Dneska na mě spadl takový splín, asi závist možná, i když to nemám úplně v repertoáru. Jsme pět nejlepších kamarádek a přijde mi, že jsem si snad za všechny vylosovala Černého Petra. Zatímco mě zjistili lékaři translokaci 5. a 10. chromozomu s tím, že ať se co nejdéle pokoušíme přirozeně, co to půjde, tak za těch 5 let co se snažíme, všechny moje kamarádky otěhotněly na první dobrou, což pro mě ani není takový zásadní problém. Až do včerejška, kdy otěhotněla manželova expřítelkyně a hned to všem rozhlásila, samozřejmě i nám s tím, že se taky jednou dočkáme (nevím jestli ví, jaké máme problémy, ale asi tuší dle té zprávy). S ní jsem si nikdy nesedla (nebo spíš ona se mnou, než já s ní), ale její těhotenství s ultz už mě po všech těch peripetiích dostalo. Zatímco já mám na kontě 5 SP, 4 ZT s revizí a páté na mě teď čeká, všichni si těhotní lusknutím prstu. Kamarádkám to přeju, jsem spokojená za ně, ale těhotenství výše zmíněných „bytostí“ (viz. ex) mě vytáčí. Jsou to hnusný pocitity. Asi spíš než závist pořádnej vztek.

Teď jdeme do 3. IVF s darovaným vajíčkem, ty dvě předchozí neklapla. Teď už ale nevím so si sama se sebou počít, známej jen tak mezi řečí řekl, že když mám takovej problém, že bych děti mít asi neměla, že to příroda nechce, a takoví lidi se nemají množit (zahrnul do toho i manžela, kterej by beze mě měla dětí kupu). Už nevím, do čeho bych vzteky kousla po těchle kecech.

Teď už i po těch IVF a vyhozených krutě našetřených sto tisících (kdy jsem k obědu byla schopná jíst nškolik dní i chleba s máslem, jen abych ušetřila ten měsíc tisícovku navíc) nevím co se sebou, navíc 40 klepe na dveře, takže přemýšlím o tom, že v tomhle věku budu prostě bezdětná (a budu muset počítat s tím, že manžel si nade takovou, která může být „dětná“).

Ufff, asi jsem se potřebovala jen vypsat. :,(

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lynette
Echt Kelišová 8619 příspěvků 07.05.19 08:38

Máš darovaná vajíčka, takže dítě nemá tvé geny - to partner neskousne, že by dítě nebylo z jeho spermie? Proč si miminko neadoptujete nebo nevezmete do pěstounské péče?

kve-tinka
Kelišová 5026 příspěvků 3 inzeráty 07.05.19 08:41

:hug: co adopce?

Alkata
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 07.05.19 08:41

Ale vždyť je to pravda. Ne každý musí mít potomky a umělé oplodnění je ocuravani přírody. Asi je nějaký důvod proč to někomu js hned a někomu ani za pět let :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 08:47

To mi je moc moc líto :( ale ještě bych to nevzdávala.

warita
Extra třída :D 10402 příspěvků 07.05.19 08:48
@Alkata píše:
Ale vždyť je to pravda. Ne každý musí mít potomky a umělé oplodnění je ocuravani přírody. Asi je nějaký důvod proč to někomu js hned a někomu ani za pět let :nevim:

je tohle nutne?

Ano, kdyby se slo ciste podle prirody, tak hodne zen by zemrelo pri porodu. Asi to priroda nechtela, kdyz se ji odloucila placenta, dite se sprajclo v porodnich cestach, mela tehotenskou cukrovku, prekelampsii a pod.

Co jsou tohle za vykrivy do tmy a jeste k tomu nasmerovane na nekoho, kdo zcela evidentne trpi a ma depresi. Empatie ti neco rika, ty hvezdo?

Je prirozene chtit mit potomka s vlastnimi geny. O tom cela ta vec s detma je. Touha se chtit rozmnozovat a predat dal sve geny se jenom tezko potlacuje a adopce je jenom takova naplast na tuhle bolistku. Je sice krasne nechtenemu diteti doprat stastne detstvi a klobou dolu pred vsemi, kteri jsou ochotni do toho jit, ale zaroven chapu ty, kteri nejdrive vycerpaji vsechny moznosti mit sve vlastni dite. A vubec nemam problem to pochopit. Ja bych do adopce asi nesla.

bobda
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 07.05.19 08:49

Ahoj, možná te trochu povzbudim. S manželem jsme se snažili o miminko 10let. Musím podotknout, ze ja i manžel dle všech možných dostupných vyšetření v pořádku. Což je podle mě horší, protože nebyl žádný pochopitelný důvod proč to nejde, takže všichni jen lamaly rukama, že neví, proč se nedaří. Mám za sebou 3 IVF+ plno KET, takže finančně zahul taky slušněj. A nakonec se nahoře někdo nad námi slitoval a v lednu se mi po 10letech narodila zdravá holčička. Uz jsem ani nedoufala. Držím palce, at se zadari. :hug: Možná by to chtělo si s nějakým odborníkem o tom popovídat. Já před posledním KET šla. Nevím jestli to mělo vliv na to, ze se povedlo, ale možná…kdo ví :hug: :hug:

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 07.05.19 08:52

Já bych třeba neřekla, že každá tvá známá a kamarádka otehotni na první dobrou. Jenom se o tom moc nemluvi, ale nějakým nezdarem si projde spousta maminek. Tvůj věk už tomu asi taky moc nepomůže, někomu prostě není dáno. Svagrovo sestra to zkoušela taky dlouho, neúspěšně a po 40 už to vzdala, ani už nemá sílu na to zklamání, marně pokusy a i energie celkově s věkem dochází. Vy byste mohli uvažovat spíš nad adopci, tam je větší šance :nevim:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 07.05.19 08:53

@Alkata ty jsi hloupa, jak daleko vidis.prej a bude ti prano madam :roll:

warita
Extra třída :D 10402 příspěvků 07.05.19 08:53

Tak ja myslim, ze s darovanym vajickem to pujde. A bude alespon z poloviny jejich.

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 07.05.19 08:55
@Alkata píše:
Ale vždyť je to pravda. Ne každý musí mít potomky a umělé oplodnění je ocuravani přírody. Asi je nějaký důvod proč to někomu js hned a někomu ani za pět let :nevim:
:poblion:
Moni0101
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 07.05.19 08:57

Je mi moc lito, ze to takhle mas. Zvazila bych adopci nebo zivot bez deti. Ted to treba vypada, ze byste byli jedini, ale verim, ze postupem casu budete mit vic a vic kamaradu, kteri to maji stejne, pokud se pro neco z toho rozhodnete. Ja nez jsem se rozvedla jsem si myslela, jaky budu „exot“ a hned pote jsem zjistila, ze polovina kamaradu deti ma rozvedene rodice (pretim me to nezajimalo, asi jsme se vic „drzeli“ tech zenatych/vdanych a na ty jine koukali jako na „exoty“ :mrgreen: ) Clovek se tim otvira uplne jinym cestam a pratelstvim, treba i novym konickum a urcite novym lidem… U me to samozrejme nebyl jen rozvod, ale sposta jinych dalsich rozhodnuti, ktera mi otevrela oci a dnes vubec nemam problem vybirat si svou cestu sama za sebe a uplne jinak, nez vybiraji ostatni, pokud citim, ze je to pro me spravne. Nejdriv si treba uvedom, jestli tak opravdu tam nekde hluboko po diteti touzis, nebo je to spis ocekavani/natlak okoli. A pak zvazte moznosti. Hodne stesti, a ver mi, s timhle trapenim rozhodne nejsi sama, jen o tech druhych nevis. Existuji i knizky o tom jak zit plnohodnotny zivot bez deti. Ale tady na e-miminu to asi nenajdes ;) :hug:

Mimis2017
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 07.05.19 08:58

Co zkusit adopci? Přestanes se tolik trápit, když bude vidina byť „jen“adoptovaneho dítka a třeba se vam v průběhu ještě podaří otěhotnět. :hug:

karkarka
Závislačka 3676 příspěvků 07.05.19 08:59

@Alkata doufam,ze kdyz dostanes rakovinu, nebudes se lecit.to je totiz taky ocuravani prirody.

Moni0101
Ukecaná baba ;) 1179 příspěvků 07.05.19 09:02
@bobda píše:
Ahoj, možná te trochu povzbudim. S manželem jsme se snažili o miminko 10let. Musím podotknout, ze ja i manžel dle všech možných dostupných vyšetření v pořádku. Což je podle mě horší, protože nebyl žádný pochopitelný důvod proč to nejde, takže všichni jen lamaly rukama, že neví, proč se nedaří. Mám za sebou 3 IVF+ plno KET, takže finančně zahul taky slušněj. A nakonec se nahoře někdo nad námi slitoval a v lednu se mi po 10letech narodila zdravá holčička. Uz jsem ani nedoufala. Držím palce, at se zadari. :hug: Možná by to chtělo si s nějakým odborníkem o tom popovídat. Já před posledním KET šla. Nevím jestli to mělo vliv na to, ze se povedlo, ale možná…kdo ví :hug: :hug:

Moc vam to preju. Ja znam par, oba v poradku a snazili se 25! let, snad 9 IVF a i tak jsou bezdetni. Je dulezite si uvedomit, ze i tak to muze byt. Ona nestastna neni, on ano, ale nemyslim si, ze v jeho pripade to ma co delat s detmi. Ona si nechala pomoct od odborniku i alternativou, on odmita. Takze ta hlava asi bude delat svoje.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama