Je 10 m2 pro dětský pokojíček málo?

2
6.3.21 19:28

Je 10 m2 pro dětský pokojíček málo?

Ahoj holky, s partnerem se poohlížíme po domečkách ke koupi. Dětské pokoje jsou většinou o rozloze cca 10 m2. Zatím děti nemáme, ale rozhodně plánujeme. Je to pro dítě dost? Není to moc malé, resp. až bude starší, vejde se tam? :) díky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25092
6.3.21 19:31

@violaneta Naši kluci mají asi 18m2 a i to je málo. Dokud byl syn sám, měl pokoj 12m2. Pro jedno dítě s hromadou hraček to stačilo. Pro dva už to bylo dost tristní a to ještě ani nepotřebovali každý svůj psací stůl. Tak jsme je přestěhovali do většího. Pro puberťáka, který potřebuje stůl, postel a skříň je 10m2 akorát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244
6.3.21 19:33

@violaneta syn má teď 2,5×2,5 stačí mu to. Holky mají 12 m a je jim to málo. Teď dostanou 15m a syn i s mimčem těch jejich12. Záleží na dětech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
6.3.21 19:33

Ahoj, my máme dětské pokoje 12m2, takže podobné a za mě je to pro jedno dítko dostačující 🙂 my zatím máme batole, ale máme to rozměřené tak, že tam v budoucnu v pohodě budou skříně, stůl, postel… Prostě vše potřebné 🙂 A to mají oba naše dětské pokoje dvoje dveře (jedny do místnosti a pak jedny mezi dětskými pokoji, jinak by to k sobě musely děti zdlouhavě obcházet 🙂), což nám možnosti na rozestavění nábytku docela ubírá 🙂 takže já myslím že 10m2 je pro jedno dítě ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2549
6.3.21 19:35

Ahoj, máme cca 12 a myslím že to stačí úplně, ale je zase fakt, že má malou komurku, kde má i další hračky apod @violaneta

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
6.3.21 19:37

Podle mě je to malé dost. My máme nějakých 16m a není to nic velkýho. Ono když tam dáš nějaký nábytek, tak ti toho prostoru moc nezbyde. Pro jednoho by to asi ještě šlo, ale pro 2 fakt ne. Moc nechápu tuhle dnešní módu v těch nových domech stavět takový mini kukaně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5013
6.3.21 19:40

10m je tak na sklep na uskladnění okurek. Ne na obytnou místnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4329
6.3.21 19:42

Je to malé dost.. pro JEDNO ok
jako dá se to, ale budeš počítat každý centimetr ohledně nábytku..

Naše (2) holky mají v bytě (společný) 4,2×3,2m tj. necelých 14m2 a žerou se tam, jedna chodí často do ložnice (tam přes den nikdo není, tak si tam mobiluje a tak)
na chalupě mají taky společný pokojík ještě horší - taková úzká nudle 2.5mx5,5m, což je de facto stejná plocha, ale mnohem hůř se tam rozmístí nábytek…

takže kolem 10m2 je fakt ABSOLUTNÍ MINIMUM a hlavně jen pro jedno..
radši bych to ubrala na ložnici, beztak tam jdete jen spát, takže ložnici bych klidně dala jen těch 10m2 (letiště, dva stolečky a šatní skříň) a radši dala dítku aspoň 14m2 pokojík..
můj názor ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
6.3.21 19:45

Holky díky moc :) pro upřesnění se jedná o baráček kde by mělo každé dítě svuj vlastní pokoj o rozloze 10m2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
6.3.21 19:47

My budeme mít pro jedno dítě cca 9 m2. Ideální to není, ale rekonstrujeme a možnost udělat je větší nemáme :nevim: Ale lidí žijí v bytech i v menším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
312
6.3.21 19:47

Syn má 11m2, je tam šikmina a stačí 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46765
6.3.21 19:48

Kluci maji pokoje neco pres 10 m, kazdy svuj. Jak jde cas, uplne jim to staci. Teda nekolik let jsem mela lego v obyvaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
6.3.21 19:48

Vůbec si neumím představit, jak by se tam vešla postel, stůl a skříň. Je tam alespoň nějaká velká vestavěná skříň, že by to bylo trošku lepší? Nechápu, kdo projektuje takové nesmysly. Korunu tomu pak nasazují domky bez úložných prostorů a technické místnosti. To si fakt člověk přestavuje jako ideál, mít barák a pračku v koupelně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10655
6.3.21 19:49

Naše děti ( 17 a 13 let) mají každý svůj pokoj necelých 15 m2 a teda nijak závratně velké mi to nepřipadá. Takźe těch 10m2 bych považovala za úplný minimum a fakt jen pro jedno dítě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1899
6.3.21 19:49

Starší syn má 12 a mladší miminko má 6. Tam bude muset ještě vydržet do doby než doděláme dům a budeme moct udelat nějaké další čachry. Teď stejně spi s námi v ložnici a pro batole/predskolaka taky dobry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat