Je 150 cm pro ženu málo?

14.10.19 17:52

Je 150 cm pro ženu málo?

Ahoj, mám jeden problém. Jsem holka, 16 let, měřící pouze 150 cm. Menstruaci jsem dostala ve 13ti letech, už nerostu. Já bych to ani tak nějak neřešila, ale štve mě, jak mi každý říká jak jsem malinká, že mám malý nožičky, že jsem roztomilá, atd. To je další věc, proč všem připadají malinké holky tak nevinné a roztomilé? Když jsem rozčilená, tak mi hned všichni začnou říkat, jak jsem „cute“. Prostě chci být „sexy“ a ne „cute“. (Já vím, že to zní hloupě, ale já to tak prostě vidím. :( ) a další věc je ta, že mám velikost bot 35, takže většinou nakupuji v dětském oddělení. (To samé i oblečení.) Rodiče mi říkají, že mám být víc sebevědomá, ale jak bych mohla, když mě lidi okolo neberou vážně jenom kvůli tomu, jak jsem malá?! Mám přítele, který mě furt zvedá jako malou holku, protože prý „To je roztomilý, jak se nemůžeš bránit.“

Jsem opravdu zoufalá, proto jsem se dostala na tuhle stránku, že sem něco napíšu. Máte někdo podobný problém?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6952
14.10.19 17:56

Máš přítele blbce, no, ale jste teenageři takže pochopitelně chování některých teenagerů. Na jsem znala holcinu malinkou, a rozhodně netrpěla a partner ji nezvedal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14438
14.10.19 17:57

Co je malé to je hezké ;) i malá holka se může pěkně obliknout, ucesat, být sexy. Navíc máš větší výběr chlapů, vysoké holky pak často koukají aby chlap nebyl menší než ony :lol: až budeš starší, budeš vypadat mladší než vrstevnice, to taky potěší :) má to spíš své plusy být menší, ikdyz v pubertě se ti to zdát nemusí no, to jsou holky na sebe kritické kuli všemu a chtěly by vždycky přesný opak toho co mají :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1508
14.10.19 17:59

S výškou se musíš smířit, jiná už nebudeš. Raději bych volila variantu „cute“ než Napoleon (komplexy) ;) Sama mám necelých 160 cm a moje zkušenost je taková, že když jsem se s malou výškou smířila, jako zázrakem už ji nikdo nekomentoval a neřešil, okolí to prostě vycítí. Když si chci zatancovat, vezmu si podpatky a výšku už neřeším ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
901
14.10.19 18:00

Ano, je to málo. Ano, vždycky budeš spíš cute než sexy, ale brzo přijdou důležitější věci v životě a tohle přestaneš řešit. ;)

Buď ráda, že nejsi chlap. Tak je podle mě výrazná podvýška fakt neštěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23449
14.10.19 18:00

Chlapům se to líbí, připadají si „ochranitelsky“ vedle Tebe, unesou Tě, budeš vypadat vždycky mladší, lepší než být vyšší než všichni kolem… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 18:09

Já mám třeba 157 cm a vůbec mi to nevadí :) A taky mám malou nohu. Běžně nosím 36. Nikdy jsem neměla problém se svoji výškou. Naopak se mi líbí, že jsem mala :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 18:10

Taky si myslím, že je to rozhodně spíš plus, já mám skoro 180 cm a obzvlášť během dospívání to nebylo nic moc - přijde člověk do tanečních a je větší než většina kluků tam, pár si jich neodpustí „Ježiš, ty jsi tak hrozně vysoká…“. Myslím si, že drobná žena bude pro většinu chlapů atraktivnější, než srovnatelně hezká a srovnatelně štíhlá, ale prostě velká. :nevim:

P. S.: A pusť si třeba nějaké povídání od Dominiky Gawliczkové. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7170
14.10.19 18:12

Hele, já mám 170cm a manžel 174cm. Miluju podpatky a jsem tím pádem dost limitovaná. Měla jsem dvě dobré přítelkyně a obě byly takhle maličké. Ta jedna je pohodářka, té druhé to rozhodně na respektu neubralo. Dokázala srovnat do latě celou naši směnu. A rozhodně u toho nevypadala roztomile.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5929
14.10.19 18:13

Buď ráda, ze mas 150 a ne 185. Malá je třeba cute, ale obr zenska je spíš babochlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6145
14.10.19 18:22

V dětském oddělení vybereš boty podle svého gusta?
Ve Svedrupu, kam tedy chodíme pro boty č. 50 pro manžela, mají i „podměrečné“ - není to hanlivé. Jen jsou tam i boty s podpatky i v menších velikostech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.10.19 18:24

Sama jsem prcek, 152 cm a nijak to neresim, co taky s tim..na zs se mi kvuli tomu posmival akorat jeden spoluzak, ktery sam meril 160 cm a vic se nevytahl, takže spis on mel komplex..obcas by se treba 10 cm navic hodilo, nikam nedosahnu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.10.19 18:26
@viktorie234 píše:
Ahoj, mám jeden problém. Jsem holka, 16 let, měřící pouze 150 cm. Menstruaci jsem dostala ve 13ti letech, už nerostu. Já bych to ani tak nějak neřešila, ale štve mě, jak mi každý říká jak jsem malinká, že mám malý nožičky, že jsem roztomilá, atd. To je další věc, proč všem připadají malinké holky tak nevinné a roztomilé? Když jsem rozčilená, tak mi hned všichni začnou říkat, jak jsem „cute“. Prostě chci být „sexy“ a ne „cute“. (Já vím, že to zní hloupě, ale já to tak prostě vidím. :( ) a další věc je ta, že mám velikost bot 35, takže většinou nakupuji v dětském oddělení. (To samé i oblečení.) Rodiče mi říkají, že mám být víc sebevědomá, ale jak bych mohla, když mě lidi okolo neberou vážně jenom kvůli tomu, jak jsem malá?! Mám přítele, který mě furt zvedá jako malou holku, protože prý „To je roztomilý, jak se nemůžeš bránit.“Jsem opravdu zoufalá, proto jsem se dostala na tuhle stránku, že sem něco napíšu. Máte někdo podobný problém?

Ahoj já mám přesně 150 cm a nohu taky vel. 35 takže jako ty, je mi 34 roku a už to neřeším, nikdo nic neříká, sem tam poznámka od rodiny ve srande, jinak nouze o kluky vůbec nebyla spíš naopak a i teď se na mě každý rád podívá, nesmíš to tak brát. Každý je nějaký, děti mě předrůstaji už v první třídě :mrgreen: a navíc mi malý pořád vypadáme mládě, tak to je moc velké plus ;) manžel je navíc spokojený už skoro 19 let a to jsem jako 14 léta měla přítele co měl 2 metry :mrgreen: všechno jde :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní

Já mám 157 cm a můj muž 194 cm. Vypadáme vedle sebe srandovne. Ale já to vůbec neřeším! Taky si mě jako malou dobírali že jsem prcek, roztomilá atd. Někdy mě teda to stvalo, ale teď už to beru jako přednost. Jednak ušetřím na oblečení, páč někdy chodím do dětského a protože mám nohu 36 mám i velký výběr bot. Jediné co mě štve, že občas nedosáhnu kam potřebuju a chybí mi jen mm. Tak si vždycky zazpívám od Zagorky Proč nejsi větší a je zase dobře :grinning: Ber to tak, že žirafy co měří dva metry to mají mnohem horší než my prcci. Tak neřeš svoji výšku a užívej si život :palec: :palec: :palec: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
35461

Je zbytečné se v životě trápit něčím, co nejde změnit jen proto, že to někdo jiný má jinak. Jsi normální holka, každý je nějaký, ty jsi prostě drobná. Rodiče nejspíš taky nejsou žádní basketbalisté, nebo snad ano? A nejspíš žijí a pokud žijí spokojený život, věř, že to o výšce není. Je jasné, že vše má své výhody a nevýhody, občas budeš mít problém se sháněním bot či zkracováním oblečení, ale nemysli si, že vysocí lidé s tím někdy problém nemají. Zkus se tvojí výškou přestat zabývat, je jasné, že pro dospívající holku to může být těžké a považuješ to za problém, ale buď v klidu. Můžeš nosit boty na podpatku (ale žádné super jehly, protože tím si zase kazíš nohy a držení těla), decentní podpatky, které ti pár cenťáků přidají a když se rozhlédneš, uvidíš, že je dost žen, které jsou menšího vzrůstu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama