Je 69 kilo na 170 cm opravdu tak moc?

15
21.5.20 12:14

Je 69 kilo na 170 cm opravdu tak moc?

Dobrý den, je mi 24 let, celý svůj život aktivně cvičím, zdravě se stravuji, měřím 170 cm a vážím necelých 69 kilo. Jsem po dvou porodech, stále ještě kojim. Upozorňuji že stále jsem v procesu hubnutí, už jsem celkem shodila 25 kilo a jsem se sebou celkem spokojená. Problém je totiž okolí. Ne můj partner, rodina ani přátelé, ti mi říkají že mi to sluší, ale spíš internet. Když zadáte do googlu žena 70 kilo, vyjde snad jen jedno heslo: nechutná matrona. Spíš mě trápí fakt, jak se ideál krásy celkové bere. Žena co nemá 50, maximálně 60, je prostě nechutná. Spíš mě trápí to co se na netu píše, děsně mi to sráží sebevědomí, vždyť já se tolik hýbu, pečují o sebe. Máte nějakou radu? Popřípadě nejakou podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15
21.5.20 12:16

Ještě zdůrazňuji, že mám vysoký podíl svalstva vůči tukům, opravdu hodně cvičím, dvě hodiny denně, každý den v týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1771
21.5.20 12:16

Když zadáte do googlu žena 70 kilo, vyjde snad jen jedno heslo: nechutná matrona.

Máš rozbitej google.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
21.5.20 12:22

Tak nečti to co je na internetu a řiď se tím jak se cítíš a jestli si spokojená. Na internetu je takových blábolů hodně :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 12:24

@Anna Ad. Kašli na to, co píšou na internetu. Nauč se mít ráda bez toho, aby tě musel mít rád kdokoliv jiný :) mi to taky trvá a ještě to úplně neumím, ale ted nedávno se mi podařilo dojít do stavu, kdy jsem si řekla, že jsem hezká, nejsem tlustá. A to mám při 175 cm 85 kilo. Jenže když se změřím, mám v pase 69 cm, boky mám 94 cm a přes stehna 56. Jo, mám silnější nohy a nejsem ideál, určitě bych těch 20 kilo dolů dát mohla, ale nebudu se vnímat jako matrona jen proto, že to píšou na netu!

• Nahlásit
  • Citovat
886
21.5.20 12:25

A proč to hledas na internetu, když ty jsi se sebou spokojena a partner taky?
Nejdůležitější je podle mě to, jak se ve svém těle citis ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3961

Proč se zaobíráš tím, co píší anonymní lidé na internetu? Váha a to jak vypadáš, to je tak strašně individuální, že absolutně nemá cenu se tím zabývat. Důležité je, aby ses ty sama cítila dobře a byla zdravá. 70 kilo není nic, kvůli čemu by ses měla trápit. Svalová hmota je těžší než tuk, to víš sama. Rozhodující tak není ani tak číslo na váze jako taková, ale celkový stav těla a reálný vzhled.

Je rozdíl, být pevná a pěkně tvarovaná sedmdesátikilová, a rozkydlá a povolená se stejnými kily, že.

Příspěvek upraven 21.05.20 v 12:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4495

Opravdu hodně záleží na skladbě těla. Já mám 66 kilo a 168 cm a vel 38 aktuálně. při 60 kilo mám vel 36 a můj cíl je cca 57 kilo a to mám vel 34. Taky jak se cítíš. Já se cítím takto tlustá, ale věřím že mnoho žen by se takto cítilo OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
21.5.20 12:26
@Jdani píše:
Tak nečti to co je na internetu a řiď se tím jak se cítíš a jestli si spokojená. Na internetu je takových
@Jdani píše:
Tak nečti to co je na internetu a řiď se tím jak se cítíš a jestli si spokojená. Na internetu je takových blábolů hodně :zed:

Asi máš pravdu, ale kazí mi to radost z toho, kam jsem svoji váhu posunula a kam bych ji ještě posunout mohla, stále hubnu a pak z toho ani nemám radost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3961
21.5.20 12:26
@MrsNorris píše:
Když zadáte do googlu žena 70 kilo, vyjde snad jen jedno heslo: nechutná matrona.Máš rozbitej google.
:mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11861
21.5.20 12:27

@Anna Ad. Na MK se do tebe pustily že vazis moc, tak se ptáš i tady. Nechápu že tě trápí co píše neznámá osoba na netu a raději neposlouchas ty co tě znají a vidi :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4495
21.5.20 12:28

Pro zajímavost všechny ženy na obrázku mají 70 kg

https://www.moveandfood.cz/l/a70-kilo/

pro zajímavost další obrázek

Příspěvek upraven 21.05.20 v 12:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3723
21.5.20 12:29

Já mám 168kg a vážím 69, chtěla bych zhubnout na 65, ale vůbec mi to nejde sundat ty 4kg :-( ale všichni mi říkají, že jsem akorat. I do bmi mám v normálu, i když v horní hranici. Mám tu váhu tak nějak rozložení, větší prsa, zadek, nemam tlusté břicho.

Hidnevtaky záleží na stavbě postavy.. Já bych měla mít jakoby 58kg a to vím, že by dobré nevypadalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13079
21.5.20 12:31

Hlavní problém je v tom že nevěříš sama sobě, že cíleně hledáš negativní inforamce a odmítáš akceptovat to, co ti říkají ti, co tě mají rádi.

Takže přestań na interntu hledat věci okolo hubnutí, přestan sledovvat „fitnes“ část sociálních sítíc- ta část potřebuje prodávat svoje kischyty chce co nejvíc sledující a nejsnáze se to dělá přes sebemanipulaci pocitem viny a strachu, že nejsem dost dobrá.

Začni trénovat sebeúctu postavenou na čemkoiv jiném, než je počet kilogramů a sebepřijetí i té části sebe sama, kterou nemáš moc ráda.

Ostatně -je to způsob, jak pak udržet zdravější životní styl, protože si nebudeš chtít ubližovat, namíst toho abys jen musela hubnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1282
21.5.20 12:33

Mam zkusenost uplne stejnou :mrgreen: Merim a vazim stejne, jenom nemam deti a jsem starsi.

Ono zalezi, s kym se pomerujes. Kdybych se mela pomerovat s kolegynemi v praci, tak z deprese nevyjdu - ty by z fleku mohly na prehlidkove molo, protoze vazi 50 kilo i s posteli. Jenomze jakmile je vytahnes na vyslap, tak nedaji ani pet kilaku vychazkovym tempem. Natoz do kopce, to umiraji.

Pak mam kamaradky, ktere meri stejne jako ja a vazi plus minus stejne, a vsechny sportujeme. Pokud se mezi nama se stejnou vyskou vyskytne nejaka s nizsi vahou (ale porad je to kolem 65), tak ma zpravidla jinou stavu tela nez treba ja, nebo je to atletka s minimem tuku. Kdysi jsem byla na sportovni diagnostice a sla jsem tam v depresi, kolik nebudu mit tuku v tele a nakonec jsem zirala, ze jenom 22 %, zato hromada svalu.

Takze suma sumarum, vykasli se na to a bud rada, ze diky sve fyzicce zvladnes mnohem vic nez kdektera bledule :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama