Je 94m2 byt malý nebo velký?

Anonymní
27.5.20 10:29

Je 94m2 byt malý nebo velký?

Nemůžu z toho spát, asi taková hloupá otázka, ale je byt 94m2 4kk pro vás malý nebo velký? Pořád mám strach, že je to malé (dětské pokojíčky 10,5 m2), obývák s kuchyní 30m2. Pořád nevím jestli jsme neudělali hloupost, vím, že čím větší lepší, ale na tento byly finance. Máme dvě děti. Sama jsem vyrostla v paneláku, teď máme taky tak velký byt ale jen 3 pokoje. Byt je jen na papíře, není ještě postavený. Vím, že zámek to není, ale garsonka taky ne :jazyk: jen mě to pořád hlodá
Anonym kvůli financím

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3835
27.5.20 10:35

Pro 2 děti uplne v pohode. Za mě je to dost velký byt i pro 3 děti, kdyby byl teda jinak dispozicne řešeny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16275
27.5.20 10:40

Ten je velký dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3026
27.5.20 10:40

Tak podle me je velky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2716
27.5.20 10:41

Normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
27.5.20 10:42
@Anonymní píše:
Nemůžu z toho spát, asi taková hloupá otázka, ale je byt 94m2 4kk pro vás malý nebo velký? Pořád mám strach, že je to malé (dětské pokojíčky 10,5 m2), obývák s kuchyní 30m2. Pořád nevím jestli jsme neudělali hloupost, vím, že čím větší lepší, ale na tento byly finance. Máme dvě děti. Sama jsem vyrostla v paneláku, teď máme taky tak velký byt ale jen 3 pokoje. Byt je jen na papíře, není ještě postavený. Vím, že zámek to není, ale garsonka taky ne :jazyk: jen mě to pořád hlodá
Anonym kvůli financím

Jestli je to jeho čistá velikost (bez sklepů, teras apod.), tak je to fajn :) u takové velikosti si spíš zkontrolujte dispozici a tím spíš když ještě není postavený, tak si s tím zkuste pohrát, většinou jdou udělat nějaké změny (třeba přidat komoru apod.). Nemáš obrázek? :mrgreen:

Kolik má ložnice? Zkontroluj si všechny místnosti jestli mají rozumný rozměr a jestli dispozičně dávají smysl, protože prostě občas se to fakt vymyslí divně. Prostor tam je, ale blbě využitý.

Příspěvek upraven 27.05.20 v 10:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
793
27.5.20 10:43

Kupujete na co máte. Nikde není psáno, že se jednou nastěhujete do většího. Buď ráda za vlastní bydlení. A užívej si to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5501
27.5.20 10:43

Je penis 15 cm velký nebo malý? :jazyk: Snad každý má jiné požadavky, někomu stačí k životu pro rodinu 50 m2, někdo potřebuje 200 m2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23006
27.5.20 10:46
@Anonymní píše:
Anonym kvůli financím

co blbnes, pro dvě děti s rodiči je velký až až. My jsme jeden čas bydleli se čtyřmi dětmi sice v 3+1, ale 62 metrů! To byl teprve mazec, ale když to šikovně rozčleníš a uspořádáš…
Tohle je úplně v pohodě. Ona zas " čím větší tím lepší "neplatí vždy, tak nějak s rozumem. Platíš větší energie, provoz bytu a musíš víc uklízet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5501
27.5.20 10:49
@pe-terka píše:
co blbnes, pro dvě děti s rodiči je velký až až. My jsme jeden čas bydleli se čtyřmi dětmi sice v 3+1, ale 62 metrů! To byl teprve mazec, ale když to šikovně rozčleníš a uspořádáš…
Tohle je úplně v pohodě. Ona zas " čím větší tím lepší "neplatí vždy, tak nějak s rozumem. Platíš větší energie, provoz bytu a musíš víc uklízet.

Já si myslím, že zakladatelka ví, že byt je to velký, že většina bytů je menších, ale potřebuje drbat pod bradou. Jak já nemám tyhle prvoplánové diskuze ráda, ale jasně, nemusím je číst, no nedá mi to :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23006
27.5.20 10:49
@Nimie píše:
Jestli je to jeho čistá velikost (bez sklepů, teras apod.), tak je to fajn :) u takové velikosti si spíš zkontrolujte dispozici a tím spíš když ještě není postavený, tak si s tím zkuste pohrát, většinou jdou udělat nějaké změny (třeba přidat komoru apod.). Nemáš obrázek? :mrgreen:

Kolik má ložnice? Zkontroluj si všechny místnosti jestli mají rozumný rozměr a jestli dispozičně dávají smysl, protože prostě občas se to fakt vymyslí divně. Prostor tam je, ale blbě využitý.

Příspěvek upraven 27.05.20 v 10:44

přesně tak, dispozice a uspořádání bytu hrají velkou roli. Například když jsou pokoje nešikovně průchozí…
Ve fázi projektu se s tím dá částečně pracovat a to je výhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23006
27.5.20 10:52
@Kfětoslava píše:
Já si myslím, že zakladatelka ví, že byt je to velký, že většina bytů je menších, ale potřebuje drbat pod bradou. Jak já nemám tyhle prvoplánové diskuze ráda, ale jasně, nemusím je číst, no nedá mi to :D

taky mě to napadlo..Podobně jako když se další zakl. s více jak stotisícovými příjmy, záložní nemovitostí a dvěma dětmi ptala, jestli utáhnou hypo třicet tisíc měsíčně…
Aktuálně jistě, pokud nejsou rozmařilí, a co bude za deset dvacet let jí něřekne nikdo.

Příspěvek upraven 27.05.20 v 10:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30843
27.5.20 10:52
@pe-terka píše:

To strašně záleží… rozdíl v ceně provozu nemusí být nijak zvlášť velký, na druhou stranu pokud jde o úklid, tak mě se rozhodně mnohem líp a rychleji uklízí větší plocha než menší, prostě protože na příliš malé ploše na nic není místo :nevim: 62m2 je masakr na tolik lidí… chápu že to občas jinak nejde, ale dlouhodobě bych takhle žít fakt nedala přesně kvůli tomu že pak půl dne člověk tráví věčným úklidem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
27.5.20 10:56

Tak akorat, my pred prestehovanim do domu jsme meli v Pze 90 m na dva dospele a batole a prislo mi to akorat, ALE byt to byl prvorepublikovy a blbe reseny bez moznosti uprav - velka vstupni hala a z ni vlez do vsech mistnosti vcetne do minipokojicku s oknem pro sluzku… 8o ale strasne hezky se v nem zilo, neplanovat a nemit druhe dite, tak tam jeste jsme, planujeme tam zit na duchod, je ve fajn lokalite s hodne zeleni okolo a vsechno pesky dostupne :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5501
27.5.20 10:56
@pe-terka píše:
taky mě to napadlo..Podobně jako když se další zakl. s více jak stotisícovými příjmy, záložní nemovitostí a dvěma dětmi ptala, jestli utáhnou hypo třicet tisíc měsíčně…
Aktuálně jistě, pokud nejsou rozmařilí, a co bude za deset dvacet let jí něřekne nikdo.Příspěvek upraven 27.05.20 v 10:53

Jo, poplacávající diskuze o příjmech taky miluju :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama