Je angličtina tak důležitá?

465
12.11.20 13:42

Je angličtina tak důležitá?

Servus ženský,
učíme se s druhým dítětem anglicky a já lituji, že ne němčinu. V angličtině se vše jinak čte a jinak píše. Němčina je lehká a k srozumění. Řekla bych, že s němčinou se v České republice domluvíš víc než s angličtinou. Vždyť sousedíme s Německem a Rakouskem a to jsou nejlepší země pro život. I slavní Češi se proslavili němčinou jako Gott, Vorlíček atd..
Hlavně pak ty nabídky na francouzštinu a španělštinu mi přijdo praštěné! Jaký je váš názor? Ženský pište! :mavam:

Příspěvek upraven 12.11.20 v 17:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5615
12.11.20 13:46

Myslím, že názor, že se u nás s němčinou domluvíš víc než s angličtinou je už dávno překonaný. Tohle tvrdily učitelky, když jsme se někdy v 5. třídě měli rozhodovat jaký jazyk se budeme učit. A pak ještě tvrdily, že ten kdo má za 3 a horší z čj že musí jen na NJ :lol: :lol: :lol: asi nějaká chyba v meteixu. V 5. Třídě jsem sice měla z čj za 3, v 8. za 1 a dnes anglicky mluvím pomalu lépe než česky… :nevim:

Příspěvek upraven 12.11.20 v 13:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2222
12.11.20 13:48

Angličtinu používám denně. V práci, při zábavě (filmy, PC hry, články na netu), vzdělávání, hledání informací… Němčinu jsem měla na gymplu 7 let a nepoužila jsem ji nikdy. Takže za mě je Aj nezbytná a vedu k tomu i děti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9770
12.11.20 13:49

Asi takto, my žijeme v západních Čechách, prakticky za kopcem mám hranice s Německem. Pracovala jsem v oboru lázeňství, takže zrovna já opravdu využívám němčinu a angličtina je mi tak nějak na nic, když už ne němčinu, více se chytnu s ruštinou, ALE to je tím, kde bydlíme.
Jinak zkrátka platí, že dneska už je angličtina základ a je potřeba ji ovládat! Nehledej v tom jěakou logiku, co je jednodušší a nebo není, děti to často vidí jinak a hlavně jsou často od mala na angličtinu zvyklé, potkávají ji…jeden příklad za vše: Merry Christmas…všude a všude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13544
12.11.20 13:50

Dneska je povinná angličtina už od základky. Já si mohla vybrat němčinu, učila jsem se jí od 3.třídy a pak jsem stejně přešla na AJ i z ní maturovala.
Anglicky se domluvíš všude. Zkus jet do Řecka nebo Itálie a mluvit německy, kromě hotelu ti nikdo nerozumí. Možná tak v Egyptě nebo Tunisu..
Já mm ráda němčinu, ale nemysli si, je o dost těžší, má členy, pády, divné skládání vět :D
Dcerka je na jazykovce, má od 1.třídy angličtinu a jako druhý jazyk jí dám španělštinu, ta je nejlehčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
12.11.20 13:50

S anglictinou a spanelstinou by ses mela domluvit vsude na svete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
12.11.20 13:51
@janickaIII píše:
Myslím, že názor, že se u nás s němčinou domluvíš víc než s angličtinou je už dávno překonaný. Tohle tvrdily učitelky, když jsme se někdy v 5. třídě měli rozhodovat jaký jazyk se budeme učit. A pak ještě tvrdily, že ten kdo má za 3 a horší z čj že musí jen na NJ :lol: :lol: :lol:

Já dítě po angličtině dám na němčinu a jestli bude možnost, tak potom ještě na ruštinu. Představ si, že na Karlovarsku se musí učit anglicky, ale až jsou velcí, tak dojíždějí do Německa a tak to je i u dalších pohraničních zemích, kde by jim jako první prospěla němčina :nevim:.

Příspěvek upraven 12.11.20 v 17:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2473
12.11.20 13:53

@lucynka25 take jsem mela anglictinu a spanelstinu na zakladce. Spanelstina byla uzasna. Skoda, ze na stredni jsem s ni uz nepokracovala a sama se nedokopu ted ani k anglictine :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22843
12.11.20 13:54

Záleží, co děláš, kde bydlíš. Mám kolegy, kteří k práci velmi potřebují například španělštinu, francouzštinu nebo ruštinu. :lol:
Pak vím o exportních firmách orientovaných na Německo a angličtina jako dobrý, ale němčina je tam samozřejmě top.

Anglicky se domluvíš jak s Němcem, Rakušákem, Rusem, Italem, Španělem, Japonce. Německy jen s Němcem, Rakušanem a při troše štěstí i Švýcarem nebo Italem či Slovincem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
12.11.20 13:55
@luci.no píše:
S anglictinou a spanelstinou by ses mela domluvit vsude na svete.

Jenže ne každý se do světe dostane a chci vidět dítě, které bude mluvit v České republice fran.nebo špan., které jsou od nás daleko. Cobdáte dítěti po angličtině?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19612
12.11.20 13:56

Me teda aj prijde snazsi, nevim no, nemcinu nemam rada, na me je takova moc tvrdá :D ale aj mu pride, ze ma vetsi využití. Uz jenom treba v informatice nebo kultuře (vic filmu, knih, her atak je v aj) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46124
12.11.20 13:57

Jako dítě jsem měla na základce angličtinu a němčinu. Angličtinu teď v dospělosti používám denně. Němčinu používám výjimečně na dovolené v německy mluvících zemích, ale hlavně na přečtení jídelníčku. Nějakou složitější větu už bych ze sebe nedostala. Ale němčina se mi líbí víc. Žít někde u hranic, tak bych asi preferovala němčinu.
Kluk umí anglicky. Jako druhý jazyk bych pro něj chtěla němčinu. Ale zatím si vybralo vietnamstinu :mrgreen: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13544
12.11.20 13:59

@luci.no no mě mrzí, že já na střední dal pokračovala v němčině a nově měla angličtinu, mohla jsem mít taky španělštinu místo nj :zed:
V prváku jsem ještě myslela, že budu maturovat z NJ, protože mi šla moc dobře. Byla to jistota no, a nakonec jsem stejnak volila aj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18243

Všeobecně hlasuju za angličtinu. Lépe se učí, v nižších úrovních je lehká. Ale ty fráze a frázová slovesa :cert: Němčina je výhodná pro lidi v příhraničí a pro pendlery. Ale oni už i Němci a Rakušáci umí anglicky. Ruština je pro starší ročníky a fajnšmekry. Španělštině fandím, mluví tak skoro celá střední a jižní Amerika. Ale úplně snadná není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3781

Pro budoucí žití dospělého je určitě angličtina na prvním místě, jakožto univerzální jazyk. Pro příhraniční se určitě Němčina hodí, stejně jako Španělština jako druhý nejvíce rozšířený v různých státech. Je to spíše o preferencích. Nicméně vzhledem k tomu, že je dnes AJ součástí podmínek přijetí do práce pomalu i na uklízečku, je to určitě pro dítě lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama