Je anovulační cyklus nebezpečný?

Anonymní
14.7.20 14:03

Je anovulační cyklus nebezpečný?

Ahoj.
Už 50 dní nemám MS, na začátku března jsem vysadila antikoncepci, tt jsou negativní, takže to na těhotenství nevypadá.
Spíše mě zaráží anovulační cyklus, jestli je to můj případ.. Velmi se bojím, abych mohla mít v budoucnu děti.. Je tato diagnóza nějak závažná?
K dr půjdu tak za 14 dní.. Tak se chci případně připravit na různé věci.
Děkuji, hezký den ☺️

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
528
14.7.20 14:08

Po vysazení antikoncepce je to bohužel dost běžný. Měla jsem s tím problémy rok. Musela jsem měsíc co měsíc chodit na injekce, jinak bych menzes vůbec nedostala. Pak jsem zkusila bylinky na ty ženské orgány a hodně mi to pomohlo. Vlastně úplně srovnalo. A neee, neměla jsem žádný problém s otěhotněním. S oběma dětmi jsem otěhotněla hned první měsíc. Tak se neboj ;)

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1629
14.7.20 14:09

Závažná určitě není, jen je při anovulaci problém s otěhotněním. Jinak si vysadila MS je normální, že máš rozhozený cyklus.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52526
14.7.20 14:09

Nebezpečný jako zdraví a život ohrožující není.
Nebezpečný ve smyslu, že dokud neovuluješ, tak nemůžeš otěhotnět, je.
Ale jakmile ovulovat začneš, tak otěhotnět samozřejmě normálně můžeš. Ať už tělo nastartuje samo, trochu mu pomůžeš nějakýma bylinkama nebo cvičením nebo ti na to dá doktor léky.
Ale po vysazení HA je celkem běžné, že se tělo dává dohromady i měsíce až rok, než se zase srovná.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.20 14:10

@Baruunečka
Jaké bylinky jsi zkoušela?
Antikoncepci jsem vysadila, protože mi nedelala dobře a nechtěla jsem do sebe rvat prášky a tak bych asi nebyla nadšená z injekcí.. :/

  • Citovat
  • Nahlásit
20580
14.7.20 14:11

Mas rozhozeny hormony, to je po vysazeni ha celkem bezne. Dej telu cas se vzpamatovat, nebezpecne to neni.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.20 14:12

@ugluk
Někde jsem právě četla, že to může způsobit až neplodnost, tak jsem se hned zdesila.. Doufám, že do budoucna bude vše v pořádku…

  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.20 14:13

@Kriss Tina
To jsem si taky říkala, že je to tím vysazením. Ale překvapilo mě, že se to ozvalo až teď, po vysazení mi to dvakrát přišlo úplně normálně.

  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.20 14:14

Moc dekuju, holky, jsem klidnější 8) :srdce:

  • Citovat
  • Nahlásit
52526
14.7.20 14:29

Definuj neplodnost. Protože neplodnost je neschopnost otěhotnět, což holt při anovulaci je. Ale naprostá většina neplodností je v pohodě léčitelných. Co se týče anovulačních cyklů, čas od času to potká 99 % žen. ty po vysazení HA výrazně častěji. Ale i dlouhodobá anovulace je normálně odstranitelný problém.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.20 14:31

@ugluk
Uf. Díky moc, to se mi ulevilo :)

  • Citovat
  • Nahlásit
88
14.7.20 14:47

A jak poznate anovulacni cyklus..? Jake bylinky vam pomohly? :hug:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1629
14.7.20 14:56
@Kyticka1407 píše:
A jak poznate anovulacni cyklus..? Jake bylinky vam pomohly? :hug:

Já chodila na ultrazvuk a taky podle ovulačního testu.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
14.7.20 15:03
@Anonymní píše:
@Kriss Tina
To jsem si taky říkala, že je to tím vysazením. Ale překvapilo mě, že se to ozvalo až teď, po vysazení mi to dvakrát přišlo úplně normálně.

To se stává často, já taky teď vysazovala a doktorka mi říkala, že následky vysazení antikoncepce se můžou projevit až tak za 2-3 měsíce, což u tebe sedí. Na srovnání cyklu mi poradila gynex.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat