Je běžná platba předem při koupi novostavby?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlinezoidberg
Extra třída :D 13023 příspěvků 12.06.19 12:33
Je běžná platba předem při koupi novostavby?

Je to jednoduché, Developer a byt před dokončením. Stavebník chce složit postupně 90% ceny jednotky ještě před kolaudací, na účet společnosti. Nikoliv přes jakoukoli úschovu. Jak moc je to u těchto staveb běžné? Zatím jsem vždy buď stavěl sám nebo kupoval již hotovou stavbu přes úschovu. Děkuji za Vaše názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Zumpa
Kecalka 172 příspěvků 12.06.19 12:35

Vzhledem k tomu, jak se dnes staví, bych na to nepřistoupil.

Pedrrita
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 12.06.19 12:46

90% ještě před kolaudací a rovnou na účet společnosti…do toho bych rozhodně nešla, nechci nikomu křivdit, ale to smrdí podvodem

Ufinka87
Kecalka 395 příspěvků 12.06.19 12:52

Jedině do ůschovy…Nikomu bych nic před dokončením neposlala.My například dělali rekonstrukci bytu…dopředu ikdo nic nechtěl… Jakmile byla např půlha hotová…tzn rozvody, podlahy koupelna…poslali jsme nějakou část…a až po převzetí zbytek…jinak při stavbě bych dala peníze do ůschovy…a poslala až při převzetí a s kupní smlouvou a zápisem do katastru

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15134 příspěvků 12.06.19 12:53

Tak to bych nedala ani náhodou

neila
Extra třída :D 12459 příspěvků 12.06.19 12:53

U seriózní firmy se s tím nesetkáš. Asi tak.

Extra třída :D 13023 příspěvků 12.06.19 12:58

Jedná se o předposlední byt a hromada lidí přede mnou s tím neměla problém :think:
Zase ať nejsem přehnaně zpátečnický :(

Pedrrita
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 12.06.19 13:03

@zoidberg a to Ti potvrdili přímo ty lidi, nebo to říká ta firma?

Extra třída :D 13023 příspěvků 12.06.19 13:07
@Pedrrita píše:
@zoidberg a to Ti potvrdili přímo ty lidi, nebo to říká ta firma?

Nemám to od nich potvrzené, ale je to buď ber nebo nech bejt. Předpokládám, že oni to „brali“

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14694 příspěvků 12.06.19 13:09

@zoidberg běžné to určitě není, na účet firmy jsme posílali pouze zálohu po podepsání smlouvy. Jinak vše přes úschovu u právníka

Pedrrita
Ukecaná baba ;) 1342 příspěvků 12.06.19 13:12

@zoidberg tak to bych do toho nešla. Jestli o ten byt hodně stojíš, tak bych si asi pokusila sehnat kontakt na ty lidi, co to podle nich brali a zeptala bych se jich, problém je na to, sehnat ty kontakty, protože pokud bys je chtěl od té firmy, tak to taky nemusí být věrohodný…možná jsem moc nedůvěřivá, ale za byt to nebude malá částka. Nějaký „nezávislý“ recenze na ně jsi našel? nebo doporučení?

Extra třída :D 13023 příspěvků 12.06.19 13:14
@Tichošlápek píše:
@zoidberg běžné to určitě není, na účet firmy jsme posílali pouze zálohu po podepsání smlouvy. Jinak vše přes úschovu u právníka

Jako že tam ty peníze budou třeba rok hnít? A z čeho jinak developeři financují výstavbu? Vždyť i běžný stavebník RD chce uvolňovat zálohy za prostavěnost :think:

Kolemokolo
Povídálka 17 příspěvků 12.06.19 13:15

Pokud se jedná o „projektovy“ účet je to běžné. Zpravidla je to účet u financujici banky developera se zvláštním režimem. Zálohy se hradí postupne dle stupně připravenosti.

MP Evik
Kecalka 162 příspěvků 12.06.19 13:17

Ano, setkala jsem se s tím u všech velkých developerů. Ale také jsem setkala s tím, že byli ochotni rozdělit platby k dílčím milníkům tzn. až postavíme toto, vy pošlete 500 tis. Kč atd., ale to bylo u stavby domu nikoliv bytu.
Co se týče bytů ano s takovou praxí jsem se setkala, s pár velkými developery jsem jednala, nicméně jsem se nedostala do dalšího vyjednávání, protože jsme nakonec koupili starší byt a šlo to klasicky přes úschovu. Nevím jak jsou moc ochotni vyjednávat, to musíš zkusit…ale co mám známý tak ano, přistoupili na tyto podmínky a některým se to sakra vyplatilo neb to s developerem podepsali např. před 4 lety a letos/vloni se stěhují do nového bytu v Praze a zaplatili za něj v průměru o 2 mil. Kč méňě než je teď běžná cena.

Zkus vyjednávat a uvidíš. Obecně bez právníka ani krok.

Extra třída :D 13023 příspěvků 12.06.19 13:18
@Pedrrita píše:
@zoidberg tak to bych do toho nešla. Jestli o ten byt hodně stojíš, tak bych si asi pokusila sehnat kontakt na ty lidi, co to podle nich brali a zeptala bych se jich, problém je na to, sehnat ty kontakty, protože pokud bys je chtěl od té firmy, tak to taky nemusí být věrohodný…možná jsem moc nedůvěřivá, ale za byt to nebude malá částka. Nějaký „nezávislý“ recenze na ně jsi našel? nebo doporučení?

Společnost znám přes deset let, spolupracoval jsem s nimi v minulosti, ale tohle je něco jako pilotní projekt v této oblasti. Proto žádné recenze a proto velmi výhodná cena.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama