Je bezpečné spaní dětí v posteli rodičů?

444
4.8.15 10:33

Je bezpečné spaní dětí v posteli rodičů?

Ahoj. Docela mě zarazil názor jedné paní doktorky, která tvrdí, že spaní dětí v posteli rodičů je nebezpečné. Abych to upřesnila. Šlo o spaní novorozence s matkou, kdy došlo k náhlému úmrtí dětátka. Bylo to údajně proto, že plíce novorozence nejsou ještě dostatečně vyvinuty a CO2,které matka vydechuje může novorozence udusit. Já jsem intuitivně měla všechny děti u sebe v posteli a takhle jsem o tom vůbec neuvažovala. Brala jsem to tak, že dítě, malé dítě, přítomnost matky prostě potřebuje. Co si o tom myslíte? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5931
4.8.15 10:38

Dle mého je to přirozené a žádoucí. Kolik mláďat v živočišné říši spí samo v postýlce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anro
4.8.15 10:38

Taky se mi to nezdá, kolik dětí usne s rodiči v posteli při kojení, matka taky, a nic se nestane. I moje děti takto usnuly, a žijou oba dva :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
791
4.8.15 10:39

@evale Já s malým v posteli usnula jen asi 2× a dobrý pocit jsem z toho neměla. Neustále myšlenky, že ho zalehnu, udusím, že se zamotá do mé deky…
A několikrát se skutečně stalo, že matka novorozence zalehla :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
4.8.15 10:42

Není to nebezpečný, pokud není monitor dechu, tka je větší riziko syndromu náhlého úmrtí u dítěte, které spí samo, než u toho, které spí vedle maminky, jak spí vedle sebe, tak novorozenec dýchá stejně jako matka, navíc matka se většinou intuitivně probudí, kdyby něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
4.8.15 10:42

@evale ani jedno z mych deti s nama v loznici nikdy nespalo od narozeni mel kazdej svůj pokoj jak dcera tak sny jednak mi to prijde divny spat rodice se svejma detma v jedne posteli, jednak bych se bala zalehnuti jednak a mam rada svůj prostor a soukromi takze každého věc jak si s kym spi ale normalni to není spat se svejma detma v posteli pro me teda :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
4.8.15 10:44
@evale píše:
Ahoj. Docela mě zarazil názor jedné paní doktorky, která tvrdí, že spaní dětí v posteli rodičů je nebezpečné. Abych to upřesnila. Šlo o spaní novorozence s matkou, kdy došlo k náhlému úmrtí dětátka. Bylo to údajně proto, že plíce novorozence nejsou ještě dostatečně vyvinuty a CO2,které matka vydechuje může novorozence udusit. Já jsem intuitivně měla všechny děti u sebe v posteli a takhle jsem o tom vůbec neuvažovala. Brala jsem to tak, že dítě, malé dítě, přítomnost matky prostě potřebuje. Co si o tom myslíte? :kytka:

překvapivě obě moje děti žijou. V životě jsem je nezalehla, neudusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16661

@Plomba mam to podobne. Vleze mi kojit neslo, takze nejake spolecne spani o nicem. Parkrat jsem takhle usla a spani to skoro nebylo. Asi jsem moc hystericka, ale kvalitnejsi spani mam, kdyz vim, ze je na monitoru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21174

Já jsem měla všechny děti do dvou let u sebe v pelechu, samozřejmě zajištěné proti skutálení. Je to praktické kvůli kojení, navíc i příjemné. Kvalita a síla spánku v novorozen. období byla u mě taková slabší, furt jsem se budila. Takže zalehnutí nehrozilo…A vydýchání vzduchu? Tak máme vyvětráno a mezi mým a miminím nosem byl celkem kus :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26496
4.8.15 10:45

Považuji to za nesmysl.
Nebezpečné to je časem pro matku, těch kopanců do zubů :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11605
4.8.15 10:45

Kvuli riziku SIDS se to nedoporucuje…o tom CO2 jsem neslysela, ale spis kvuli zalehnuti nebo kvuli zamotani do periny nebo polstare…takze pokud spi dite s rodici, ma byt tak, aby k nicemu z uvedeneho nedoslo. Tolik teorie…nicmene pro spani deti s rodici zase mluvi jine teorie…tak si vyber :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
4.8.15 10:46

Spala jsem s malou od 4 měsíců, předtím mně to nějak nenapadlo samotnou :zed: Přijde mi to rozhodně lepší než samo v postýlce, ale je samozřejmě potřeba dodržovat určité bezpečností zásady. Jako nechodit spát nějak ovlivněna (alkohol, léky, drogy apod.), také by nemělo ležet mezi rodiči, protože muž není tak vnímavý. Což vede k zabezpečení boků, aby miminko nespadlo. A tak dále :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.8.15 10:46
@jenny.fields píše:
Považuji to za nesmysl.
Nebezpečné to je časem pro matku, těch kopanců do zubů :mrgreen:

Případně spaní na asi 10cm širokém pruhu postele a neustálé padání z ní, přeležení rukou atd. :D :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26496
4.8.15 10:52
@lleennttiillkkaa píše:
Případně spaní na asi 10cm širokém pruhu postele a neustálé padání z ní, přeležení rukou atd. :D :mrgreen:
:pankac: :pankac: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13549
4.8.15 10:53

Malej taky zije :-D kdyby bylo dite rizikovy nebo nemocny nechala bych ho pri jistotu spat v postylce s monitorem jinak je to asi jedno… jinak je to spis nepohodli pro matku no :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama