Je bydlení v Praze již opravdu pro většinu lidí nedostupné?

3657
3.5.17 14:26

Je bydlení v Praze již opravdu pro většinu lidí nedostupné?

V novinách se teď často píše o vysokých cenách bytů a domů v Praze, údajně se stává pro lidi s průměrnými příjmy nedostupným.

Viz například tento článek
http://archiv.ihned.cz/…s-drahe-byty

Myslíte si také, že je v Praze těžké pořídit si s pražským platem vlastní bydlení nebo jsou tvrzení článků zbytečně pesimistická?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3397
3.5.17 14:27

@Kaliopa myslím si, že bys nám měla povědět, kolik dostáváš za reklamu nebo vymýšlení diskuzí tady :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
3.5.17 14:28
@EmmaAnna píše:
@Kaliopa myslím si, že bys nám měla povědět, kolik dostáváš za reklamu nebo vymýšlení diskuzí tady :mrgreen:
:lol: :lol: už jak jsem viděla titulek, tak jsem si říkala, že se Kaliopa fakt nudí :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
3.5.17 14:29

Když to píšou v novinách, musí to být pravda :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26247
3.5.17 14:30

@Kaliopa Jako všude jinde na světě je centrum země prostě drahé. Je to omezený statek :nevim:

Protože tady chce bydlet hodně lidí, ceny jdou nahoru. To je normální. I kdybychom všichni zbohatli, tak by to nepomohlo, protože by ceny zase vzrostly. :nevim:

Nedostupné není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26247
3.5.17 14:31
@EmmaAnna píše:
@Kaliopa myslím si, že bys nám měla povědět, kolik dostáváš za reklamu nebo vymýšlení diskuzí tady :mrgreen:

Třeba je to autorka toho článku a zvyšuje si čtenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
3.5.17 14:32
@Kaliopa píše:
V novinách se teď často píše o vysokých cenách bytů a domů v Praze, údajně se stává pro lidi s průměrnými příjmy nedostupným.

Viz například tento článek
http://archiv.ihned.cz/…s-drahe-byty

Myslíte si také, že je v Praze těžké pořídit si s pražským platem vlastní bydlení nebo jsou tvrzení článků zbytečně pesimistická?

A jinak mě by spíš zajímalo, jaký má kdo názor na to, kam to bude směřovat. Jestli to fakt v nejbližší době zprudka poklesne nebo naopak bude relativně stabilně růst. Jinak myslím si, že je to aktuálně ještě pesimistický pohled, ale samozřejmě záleží na individuálních preferencích. My třeba chceme téměř nemožné :mrgreen: proto taky to není tak jednoduché. Někdo, komu stačí starší byt kdekoliv v širším centru poblíž metra nebo aspoň bus/tram, ten má výběr opravdu bohatý. A kdo je zvyklý na východ Prahy, tak ten to má teď úplně nejlepší.

Problém je, co bude za pár let a to jak s ohledem na nákup, tak i nájmy…

Příspěvek upraven 03.05.17 v 14:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
3.5.17 14:33
@Bábrdl píše:
@Kaliopa Jako všude jinde na světě je centrum země prostě drahé. Je to omezený statek :nevim:

Protože tady chce bydlet hodně lidí, ceny jdou nahoru. To je normální. I kdybychom všichni zbohatli, tak by to nepomohlo, protože by ceny zase vzrostly. :nevim:

Nedostupné není.
:palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26532
3.5.17 14:33

Tady je diskuze založena před pár dny.
https://www.emimino.cz/…dobe-287093/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
3.5.17 14:34
@EmmaAnna píše:

Proč vymýšlení diskuzí? To se nemohu zeptat na aktuální téma? Posledního půl roku vychází v novinách pořád takové články. Tak se chci zeptat, jestli je situace opravdu tak kritická.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
3.5.17 14:35
@jenny.fields píše:
Tady je diskuze založena před pár dny.
https://www.emimino.cz/…dobe-287093/

Aha, tak často sem nechodím, tak jsem si nevšimla. Přečtu si to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
3.5.17 14:35

@Nimie v Praze cihlový byt nikdy netratil (růst byl během krize pomalý, ale i tak nějaký byl)

když chceš dobrý byt za dobrou cenu, musíš vždycky v něčem slevit :nevim: za mě je fajn investovat do nepopulární čtvrti jako byl (a místy ještě je) Žižkov

nebo starí byt a zrekonstruovat - špatná dispozice, se kterou se ale dá něco udělat atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.5.17 14:39

:lol: mě vyloženě pobavil pojem „pražský plat“ :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
28799
3.5.17 14:42
@EmmaAnna píše:
@Nimie v Praze cihlový byt nikdy netratil (růst byl během krize pomalý, ale i tak nějaký byl)
když chceš dobrý byt za dobrou cenu, musíš vždycky v něčem slevit :nevim: za mě je fajn investovat do nepopulární čtvrti jako byl (a místy ještě je) Žižkovnebo starí byt a zrekonstruovat - špatná dispozice, se kterou se ale dá něco udělat atd.

Mě spíš jde o to, jestli ta bublina nepraskne brzo. Ten růst tam dlouhodobě je, ale všichni asi víme jak to vypadalo v 2008. Jeden rok byly ceny vysoko, ale kdo si počkal nebo mu to prostě tak vyšlo a koupit o 1 - 2 roky později, tak to samé získal za výrazně nižší cenu. Samozřejmě, že v dlouhodobém horizontu to asi poroste, otázkou je jak moc, tedy nakolik jsou správné odhady, že se Praha nezvládne rozšiřovat, sem se bude stěhovat čím dál víc lidí a nemovitostí furt nebude dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
3.5.17 14:42
@Kaliopa píše:
Proč vymýšlení diskuzí? To se nemohu zeptat na aktuální téma? Posledního půl roku vychází v novinách pořád takové články. Tak se chci zeptat, jestli je situace opravdu tak kritická.

A handicap z absence cestování je taky tak strašně aktuální? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama