Je čas odejít - ukončení vztahu

Anonymní
16.7.20 09:06

Je cas odejit - ukonceni vztahu

Dobry den,
Rada bych slysela Vase doporuceni ohledne dalsich kroku v mem vztahu.
Situace:

• manzelstvi 15 let, 3 male deti, nejmladsi ma rok, bylo neplanovane, ale s radosti prijate
  • posledni materska dovolena totalne dorazila nas vztah:
    • zvyseni cetnosti hadek
    • pocit nulove hodnoty na me strane ( tyden pred porodem zacal muz basnit o sve nove mlade sekretarce, jak je krasna, hezky se obleka a je mila - ja o 20 let starsi, pred porodem jako velryba), doma jsem jen na peci o deti, uklid a vareni.
      • zhorseni meho zdravotniho stavu ( zlucnikove zachvaty, blokady patere a zavrate). Posledni stav trval dva mesice, nemohla jsem fungovat, neznala se pricina zavrati, coz u me vedlo k rozjeti uzkostnych stavu, doporuceni ADHD. Komentar manzela byl, ze jsem dlouhodoby psychiatricky pacient, poslednich nekolik let zvanim jenom o nemocech a vse doma jen komplikuji. Byla jsem zrala na sebevrazdu. Nastesti jsem se sebrala, uvedomila si, ze si musim vse vybojovat sama a s pomoci skveleho ortopeda vyresila problem zavrati ( mela jsem jenom bloklou krcni pater, coz dalsich 10 lekaru nepoznalo, ADHD jsem brat nezacala).
  • minuly tyden dalsi hadka ohledne tchyne, od ktere prijely deti nemocne, coz ohrozilo dalsi predem zaplacenou dovolenou. Tchyni jsem v afektu poslala ostrou sms. Manzel se k tomu postavil tak, ze uz nebude zit se mnou ale vedle me. Doma zacal delat drobne naschvaly ( nepustil vecer uklizeciho robota v obyvaku, aby bylo rano vse pripraveno pro lezeni naseho batolete, apod). Na muj dotaz, proc robota nepustil, rekl, ze se mnou nebude uz nic resit. Pri hadce jsem mu vrazila facku. On jel okamzite na pohotovost a asi i policii kvuli napadeni. Evidentne nepochodil a navrhl rodinnou poradnu.
  • na jeho navrh jsem zatim nereagovala, zacala jsem si hledat novy byt, abych se mohla odstehovat. Hledam si praci.

Dospela jsem k zaveru, ze s nim uz zit nechci a nemuzu ani kvuli detem, jinak skoncim skutecne v blazinci. Stojim za vic, nez abych byla “ tolerovana” a mlcky snasela jeho ustrky a navstevy jeho matky u nas. I pro deti bude lepsi, kdyz budu v pohode ve svem byte, nez stale nastvana na jejich otce - spolecne v jednom dome.
Podotykam, ze dokud jsem chodila do prace a vydelavala vic nez on, takto si nedovoloval.

Dekuji za nazor ohledne reseni situace a Vase osobni zkusenosti s resenim konfliktu v manzelstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24545
16.7.20 09:11

Já myslím, že ti trošku šibe, vrazit facku že nepustil robota? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
16.7.20 09:13

Ty jsi ho napadla a tady si hrajes na chudinku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7544
16.7.20 09:14

Ahoj mně přijde, že pro vás oba i děti bude rozvod to nejlepší možné řešení. Viz situace, že jste se pohádali do facek kvůli vysavači, a manžel tě následně jel udat na policii (nebo už jen to, že si to o něm myslíš) a na pohotovost. Je mi jasné, že téhle vyhrocenosti předcházely desítky jiných konfliktů, ale váš vztah je z tohohle popisu dávno za hranicí jakékoliv záchrany. Pokud to ještě jde, pokusila bych se rozejít aspoň trochu v přátelské rovině, sedla si, probrala to v klidu, že pro oba i děti bude lepší žít od sebe a v klidu. Vzhledem k jeho návrhu i on vypadá, že chce rozvod, jen asi nemá koule to naplno říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
16.7.20 09:14

@pikola tak asi nešlo jen o toho robota, ale vygradování všeho, když to bylo při hádce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
259
16.7.20 09:15

@pikola řekla bych že to nebylo jen kvůli robotovi, očividně se nakupilo víc takových věcí a vyústilo to v hádku

Asi bych zkusila tu manželskou poradnu. Za zkoušku nic nedáš.
My tedy máme ještě mladé manželství a zatím žádné děti, takže nemám ještě takové zkušenosti, ale pokaždé nechápu, jak se najednou ten vztah může takhle pokazit zničeho nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691

Mozna bys ty ADHD :mrgreen: :mrgreen: brat mela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Asi jsi v dlouhodobém napětí a rozčílí tě „maličkosti“, ale tvé reakce jsou nepřiměřené. Nicméně rozchod bude asi dobré řešení. Počítej ale s tím, že jedněch starostí se třeba zbavíš, ale přibudou další…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3331
16.7.20 09:16

V jakémkoliv partnerství by se konflikty měli řešit konverzací–ne obviňovanim, ne facka a… Lidé by si měli uvědomit, že chyba je vždycky na obou stranách. To je podle mě ten zásadní problém, tohle si málokdo dokáže přiznat. Nikdo s váma nežije, co chceš radit? Podle mě bys měla vzhledem k dětem udělat maximum pro zachování vztahu. Pokud to nejste schopni řešit sami, tak s pomocí psychologa v manželské poradně.

Příspěvek upraven 16.07.20 v 09:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.7.20 09:17
@Kaileee píše:
Mozna bys ty ADHD :mrgreen: :mrgreen: brat mela

Fakt je nutné se jí posmívat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24545
16.7.20 09:18
@Katka372 píše:
@pikola tak asi nešlo jen o toho robota, ale vygradování všeho, když to bylo při hádce.

Ale proč se s ním kvůli tomu hádá? Fakt mi přijde, že to trošku moc vše hrotí, to samé ta tchýně, určitě schválně jsou děti nemocné :roll: Tu poradnu bych zvážila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4267
16.7.20 09:19

Osobne se mi silne nelibi ani tvuj zpusob komunikace, vyjadrovat se, ze manzel si „dovoluje“ atd., facka kvuli uklizecimu robotovi, sms tchyni. Jsi asi zvykla, ze vsemu sefujes a neuvedomujes si, ze rodina nejsou tvi podrizeni ani deti. A ty ustrky a ponizeni jsou konkretne co?
Zpusob reakce na problemy mi ve tvem pripade prijde prehnana a neprimerena. Odbornika bych urcite zvazila, protoze i po rozvodu spolu budete muset nadale komunikovat a vzhledem k veku nejmladsiho to bude jeste peknych par let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.7.20 09:26

Děkuji za komentáře. Facku dostal ne kvůli robotovi, ale protože mi dal jasně najevo, že mě má naprosto u zadku a provokoval. Dva dny předtím ho ještě pustil, pak najednou ne. Naschvál. Dítě pak leze po čtyřech v nepořádku. Jeho odpověď byla, že se mnou nebude nic řešit. Byla to první facka za 15 let…

• Nahlásit
  • Citovat
3691
16.7.20 09:27
@Anonymní píše:
Děkuji za komentáře. Facku dostal ne kvůli robotovi, ale protože mi dal jasně najevo, že mě má naprosto u zadku a provokoval. Dva dny předtím ho ještě pustil, pak najednou ne. Naschvál. Dítě pak leze po čtyřech v nepořádku. Jeho odpověď byla, že se mnou nebude nic řešit. Byla to první facka za 15 let…

A tobe to pripada normalni? Kdyby ti vrazil on, tak to by byla jina, co…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
16.7.20 09:28

@pikola jo ty děti mě zarazily no. Za to by mě nenapadlo ji nadávat. Kéž by si moje tchyně spíš kluka na hlídání někdy vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama