Je či není to průjem?

6429
13.8.04 21:42

Je či není to průjem?

Při pátku při večeru zrovna brouk do hlavy…
Mimko od pondělí ke kojení ještě dokrmujeme Bebou HA, přičemž ten dokrm je zřejmě větší část příjmu potravy (moc toho asi stále nenakojíme). :(
Skoro dva dny mimko nemělo stoličku, dnes dopolko hora, ale kaše, žlutozelená… 8O Tak jsem si říkala, že to bylo i tím, že dlouho nic nebylo… a že změna barvy a konzistence je třeba dána i tím umělým mlékem.. O 9 hodin později to samé, řídká jednolitá kaše shodné barvy… tak nevím, jestli je to pořád OK… U umělého mléka mne každý děsil, jak budou zácpy… bobečky apod… A tohle se mi nezdá…
Na druhou stranu mimko spokojené, bez teploty, hezky baští, nezvrací… Tak abych nešla na pohotovost a nebyla tam za nerva…
Kdy se podle vašich zkušeností může jednat o problémový (virový apod.) průjem? Jestli je stolic víc za den, či se kaše nezmění do 24h do jiné podoby? Díky za vaše rady, kdyby to vypadalo nějak fakt divně, tak na tu pohotovost skočíme.. otázka je, jestli drží pohotovost i nějaký peditar… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

830
13.8.04 22:38

Ahoj Efino,
já jsem také nedávno bádala nad tím, jestli má syn průjem, ale doktorka mě ubezpečila, že ne. Průjem je hodně častá (několikrát za den) stolička dosti zapáchající a hodně řídká, téměř vodová. Jestli přikrmuješ jen pár dní, tak bych to přičítala změně „jídelníčku“, a jestli je mimčo jinak spokojený, tak bych být tebou to jen pozorovala a případně po víkendu přinejmenším zavolala doktorce.
Jinak kojený děti vůbec nemusejí kakat každý den, klidně si dají třeba týden pauzu, a přesto to není zácpa. Nevím bohužel, jak je to s dětma uměle živenejma, ale přikláněla bych se k tomu přechodu k té umělé výživě.
Držím palce, ať je to v pohodě!
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1186
13.8.04 23:21

Milá Efino,

myslím že nemáš důvod k obavám. Pokud stolička není opravdu vodnatá, nemá cenu myslet si že jde o průjem.
I to, že ti mimčo nějakou dobu nekajdilo a dnes již dvakrát, nic neznamená. Mě například syn kajdí jednou týdně, ale potom kajdí tak 2× - 3× denně. Potom následuje opět týden bez stoličky.

Určitě bych, na pohotovost nejezdila, počkala bych do pondělí a zavolala dětské doktorce. Myslím že ti stejně řekne, že to nic není.

Simunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
14.8.04 13:11

Díky za uklidnění.. dnes se nám už zase povedla další hora kaše.. ta nazelenalá barva mne trochu zaráží, mimís dnes od rána pláče, ale baští a je bez teploty, tak spíš nějaké ty prdíky… těch pár bylo, než hora dorazila do cíle :D Škoda, že mimko nemůže ukazovat kartičky s popiskami, proč právě pláče… 8)
V po zavolám doktorce, asi je to OK, podle toho, co jsem hledala na webu..
Tak díky za info, ta zelená mi ale stejně nejde z hlavy… :)
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
14.8.04 13:36

Efino,
zelená barva stoličky není nic neobvyklého, aspoň teda u plně kojených miminek, bohužel v přikrmovaných a uměle živených mimčách nejsem až tak zběhlá, ale tím, že malá(ý) baští i tvoje mlíčko, tak bych to fakt pustila z hlavy :D .
Neboj, nic to nebude. Mějte se s mimčem fajn.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
14.8.04 19:49

Díky Katko za douklidnění :D
Až budu mít tak třetí mimko, budu již na stoličky profík :P
Zatím je to o tom, že to člověk nemá s čím porovnat… takže člověk občas tápe…
Už aby mimko mohlo říkat, jak se cítí apod., aby člověk nemusel tak vědecky nad vším dumat :-) Na druhou stranu se pak zas bude po mimku stýskat.. tak jako se mi stýská po tom bříšku, ve kterém se to pořád mlelo :wink:
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
830
14.8.04 21:42

:D , jo, máš pravdu, já už mám dva špunty, tak jsem trochu profík :lol: :lol: :lol: , ale každý mimčo je jiný a co jsem měla naučený u prvního syna, u druhého to tak vůbec není :roll: , pak si říkej zkušená matka!
A to o tý zelený barvě stoličky mám vyčtený z takový chytrý knížky, takže mě to nezaskočilo :lol: .
Tak kakání zdar :lol: ! k

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
15.8.04 09:26

Ahoj Efino,
myslím, že můžeš být opravdu v pohodě. Nedávno jsem tu řešila podobný problém, kdy holky přecházely z Beby na Nutrilon AR a měly po tom pár dní průjem, tedy podle mě, ona to asi byla jen trochu řidší stolice. No a srovnalo se to. Teď krásně bobkují, občas je to trochu řidší, taková kaše, ale to myslím, že je v pohodě. Možná je to také ovlivněné teplotou stravy, ale to jen tak tipuju. Tchýně má štěňátko a občas má taky řidší stolici a veterinář jí řekl, že je to tím, když mu dá chladnější mlíko, tak třeba je to stejné o u miminek :)
A s tou zkušenou matkou si nedělej moc velké plány, známá má 4 děti a taky si myslela, že jí už jen tak nic nepřekvapí a ejhle, ten čtvrtý klučina je úplně jiný a fígle co platili na 3 předešlé děti na něj neplatí :P Prostě každé mimi je individuální a podle toho taky musíme jednat, zvlášť když se nám babičky nebo jiné „zkušené“ osoby snaží vnutit svůj osvědčený postup. My jsme mámy našich prcků a nejlépe vycítíme co naše mimi potřebuje :P
Pac a pusu prckovi
Monča a princezny (10 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
14.8.15 14:23

Je to průjem?

Syn (5 týdnů) trpí na prdíky. Doktor nám doporučil přinejhorším použít rektální rourku. Zatím to vždy nějak vyprděl, ale včera se chudinka kroutil a tlačil celý večer a ještě celou noc, tak jsem dnes tu rourku použila. Překvapilo mě ale, že krom těch „míchaných vajíček“ vyprděl i obarvenou vodu. Je to normální, nebo je to průjem? Četla jsem, že při průjmu jde i hlen, ten jsem tam možná malinko zahlédla, ale nejsem si jistá, zda je to ono. Může miminko takhle „prdět vodu“?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
14.8.15 14:27

@amarila zkusili jste kapky BioGaia?

• Nahlásit
  • Citovat
7016
14.8.15 14:40

@amarila jo, celkem bezne deti kakali i vodu, kdy se prakticky vse vsaklo do pliny a navrch zbylo jen zabarveni a par srazenych kousku. Tez jsem to resila u prvniho, probiotika nic nezmenila, byl trochu vetsi, tak dostal smectu, z te se mu akorat spatne kakalo. Rourku jsem u tretiho pouzivala denne, bez ni by dite x hodin rvalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
14.8.15 16:21

@verulicek bioGaiu dávám už asi 10 dní, nepřijde mi, že by nějak výrazně pomohly, ale prozatím je nechám, určitě neuškodí. Ještě dávám BabyCalm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama