Je člověk nakažlivý před vypuknutím nemoci?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 10:27
Je člověk nakažlivý před vypuknutím nemoci?

Nevíte někdo prosím, zda je člověk nakažlivý pár hodin před prvními příznaky klasické virozy? Včera jsme byli v kontaktu s příbuzným, nic mu nebylo a v noci mu začali první příznaky…jsme před zaplacenou drahou dovolenou…proto se ptám…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 22409 příspěvků 13.02.19 10:28

Ano.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7817 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 10:29

Ano je to kapénková infekce, takže už měl viry v těle. :(

Helca83
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 13.02.19 10:30

Souhlasím s @Bábrdl

Bábrdl
Generální žvanilka 22409 příspěvků 13.02.19 10:34
@Anonymní píše:
Nevíte někdo prosím, zda je člověk nakažlivý pár hodin před prvními příznaky klasické virozy? Včera jsme byli v kontaktu s příbuzným, nic mu nebylo a v noci mu začali první příznaky…jsme před zaplacenou drahou dovolenou…proto se ptám…

Ale nikde není dané, že jste se nakazili, to zase ne. Prostě je to buď , a nebo. :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 50744 příspěvků 4 inzeráty 13.02.19 10:38

Ano, obvykle je dokonce nejvíce infekční těsně před vypuknutím.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20592 příspěvků 13.02.19 10:40

ano, teoreticky už jste to mohli chytit.
Možná bych začala nějakou preventivní léčbu - vyšší dávku vitamínů, zázvor, cibulový sirup nebo tak něco, aby případná viroza přešla co nejrychleji :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 10:43

holky ach jooooooo…nasadím nám prevenan acut a uvidíme… :,(

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7817 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 10:44
@Anonymní píše:
holky ach jooooooo…nasadím nám prevenan acut a uvidíme… :,(

No, to, že jste se zrovna nakazili ani být pravda nemusí. Stejně tak na vás mohl někdo prsknout něco v obchoě atd. Nevím proč plašíš. V tomhle období je přece normální, že se potkáš s lidmi, kteří jsou nakažliví :)

Nehroť to, dej si vitamíny a bude dobře :) Psychika je potvora. :)

Fonty
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 10:53

Tak zrovna na tohle psychika nemá vliv 8) nakažlivý byl je to vážně buď a nebo :nevim: tak ať to dobře dopadne

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7817 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 11:09
@Fonty píše:
Tak zrovna na tohle psychika nemá vliv 8) nakažlivý byl je to vážně buď a nebo :nevim: tak ať to dobře dopadne

JAko myšleno tak, že když si pořád člověk říká, že něco chytí a bude nemocnej, tak se to dost často stane.

Bábrdl
Generální žvanilka 22409 příspěvků 13.02.19 11:55
@P4ja píše:
JAko myšleno tak, že když si pořád člověk říká, že něco chytí a bude nemocnej, tak se to dost často stane.

To je blbost… Tím jenom okolí šikanuje lidi, kteří vědí, že mají slabší imunitu.
Víš, že po setkáním s chrchláky nejspíš onemocníš. Snažím se tomu vyhnout. Chrchlák tě ale ještě buzeruje „že to chytit můžeš kdekoliv“ a je to proto, že „sis to přivolala.“ :zed: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Bych vám pučila mojí imunitu a pak bychom viděli. To byste si pětkrát řekli, že „to určitě nechytnete“, ale chytli to a pak už by si každý dával taky pozor.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7817 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 12:17
@Bábrdl píše:
To je blbost… Tím jenom okolí šikanuje lidi, kteří vědí, že mají slabší imunitu.
Víš, že po setkáním s chrchláky nejspíš onemocníš. Snažím se tomu vyhnout. Chrchlák tě ale ještě buzeruje „že to chytit můžeš kdekoliv“ a je to proto, že „sis to přivolala.“ :zed: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:Bych vám pučila mojí imunitu a pak bychom viděli. To byste si pětkrát řekli, že „to určitě nechytnete“, ale chytli to a pak už by si každý dával taky pozor.

Právě proto nešílím, když potkám někoho nachrchlaného a nezjišťuju, jestli ten člověk mohl být infekční nebo ne. Kdybych to měla řešit v práci, tak bych nemohla ani otevřít dveře.

Bábrdl
Generální žvanilka 22409 příspěvků 13.02.19 12:22
@P4ja píše:
Právě proto nešílím, když potkám někoho nachrchlaného a nezjišťuju, jestli ten člověk mohl být infekční nebo ne. Kdybych to měla řešit v práci, tak bych nemohla ani otevřít dveře.

A já zase neřeším, jestli bylo jídlo 100% času v lednici, jestli je všechno umytý, jestli je všechno 100% čerstvý, protože mám „silnej“ žaludek a střeva. Ale mám pochopení pro ty, kteří mají se svým tělem opačnou zkušenost. :jazyk:

Rozhodně před nima okázale nepiju studniční vodu, nejím tři dny starou omáčku a nekoulím očima 8o, že nadělá a bakterii může spolknout „v čemkoliv“. :nevim:

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 7817 příspěvků 1 inzerát 13.02.19 12:30

@Bábrdl Tak každého věc no. Jen to musí být strašné půl roku chodit mezi lidmi a koukat, kdo zrovna prská a nebo řešit, kdo onemocněl, a jestli jsem to zrovna chytila. :? Taky jsem jednu dobu měla takové období, že jsem chytila každou blbost a štvalo mně to. A pomohl mně pozitivní přístup, cvičení, sauna atd.. Samozřejmě to nikomu nevnucuju.

Teď jsem v tomhle fatalista, když člověk něco má chytit, tak to chytí a nic nenadělá. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a scenáristu Mostu! Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >