Reklama

Je dětský dudlík rozložitelný v žaludku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PloPlo
Kecalka 125 příspěvků 30.12.16 21:11
Je dětský dudlík rozložitelný v žaludku?

Stalo se nám to, že jedno z našich koťátek (chovám mainské mývalí kočky) ukouslo silikonovou část dudlíku a sbaštilo ji. Na RTG bylo vidět, že je cumel v žaludku. Dali jsme tomu den, jestli ho náhodou nevyzvrací, což se nestalo a dnes jsme jeli na domluvenou operaci, že vet dudel chirurgicky vytáhne. Udělali jsme kontrolní RTG a sono a cumel nikde. Jsem si na 100% jistá, že kotě cumel nevyzvracelo, ani nevykadilo. Je možné, že by se v žaludku rozpustil? Byl to dudlík od AVENTU, volali jsme distributorovi, ale nedokázali říct, zda je to možné. Napadlo mě, že kdyby takto dudlík spolklo malé dítě, bylo by dobré, kdyby se dudlík takto „rozpustil“. Děkuji za Vaše odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 30.12.16 21:13

@PloPlo Osobne neverim, ze by se za jeden den rozlozil.

ka2ka
Extra třída :D 12673 příspěvků 1 inzerát 30.12.16 21:13

Podle mě se to nerozpustí, je to umělý to se do druhého dne nerozpadne, nemá to spíš ve střevech?

PloPlo
Kecalka 125 příspěvků 30.12.16 21:14

@Cuddy Rozkousaný cumel jsme našli v době vánočních svátků. Bez jakýchkoli příznaků, až předevčírem jsme zjistili, že se něco děje.

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 30.12.16 21:15

@PloPlo tak záleží, pokud je latexový, tak bych řekla, že je ot i možné. sám o sobě časem je takový mazlavý, lepkavý, tak by mohl být rozleptaný žaludeční kyselinou, ale to bych se spíš bála, at nevytvoří nějakou zátku. u silikonového bych to viděla méně pravděpodobné, ale někdy se člověk až diví, co lidské tělo (event. zvířecí) zvládne. dobré by to asi nebylo, kdyby se rozpustil, neb tak by se do těla mohly vstřebat některé látky, které asi nejsou zrovna nejvhodnější (přesněji řečeno naopak).

edit: myšleno, že se nerozpustí, ael spíš tvarově zdeformuje

Příspěvek upraven 30.12.16 v 21:24

PloPlo
Kecalka 125 příspěvků 30.12.16 21:20

@ka2ka Podle veta ve střevech není, bylo by to vidět. Ten dudlík na snímku přímo zářil. @PavlaHr Dudlík byl silikonový. Kotě je teď úplně OK, baští za dva. Je to pro mě docela záhada. Zkoušela jsem googlit a jediné, co jsem našla, tak byl příspěvek v diskusi o tom, že nějaké malé dítě spolklo cumel, nikdy z něj nevyšel a stalo se to před 11 lety. Tak nevím.

AndelaCerna
Zasloužilá kecalka 966 příspěvků 30.12.16 21:21

To by se to muselo rozleptat i slinama, to je blbost, vydrzi to bod varu, spis to vykadil a zase odnesl nekam schovat na hrani, nebo udelali blbe utz, mohlo to byt uz ve strevech nekde v zatacce obalene bobkem. Staford nam sezral dudliky 2, 1 den se take na utz neobjevil a rozhodne se nerozpustili, vykadil to a paak zas sezral… :D pak uz se mu to nastesti nepovedlo

Misheli
Kecalka 223 příspěvků 30.12.16 21:23

Já bych čekala tak týden než bych přistoupila na operaci, silikon je měkký, žádné ostré hrany…ale nepíšete již, jestli jste od operace upustili, když se nezobrazil předmět na dalším snímku (RTG? Opravdu? tam jde viět silikon???) Ani jak je kotě velké. To je teda raubíř jestli dokázal oddělit savičku od plastové části :cert: :lol:

Podle mě dudlík projde, nechala bych tomu pár dní, nebo bych dala něco lehce projímavého… :mrgreen:

(mě např. můj pes, jako štěně snědl salám i s igelitovým sáčkem a vyšel po dvou dnech)

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 30.12.16 21:27

@AndelaCerna ve slinách je zcela jiné složení, než v žaludeční štávě nebo pankreatické.
ae jinak každopádně souhlasím, že rozpustit určitě se nerozpustil.ale tvar klidně změnit mohl v případě latexu a tím bych se bála spíš té zátky. ale jinak si taky mslím, že ho časem bud vys.. a ani se na to nemusí přijít třeba.

lokasenna
Kecalka 198 příspěvků 30.12.16 21:27

Masožravecký žaludeční šťávy jsou o dost kyselejší než u člověka, čertví co se tam stalo:D. Teoreticky to zvíře rozkousalo na menší kousky, které pak už v hovínkách nebyly rozeznatelé, ale to by bylo patrné na rtg. Ohledně rozpustnosti - těžko říct, silikonů je celá řada, některé jsou rozpustné i ve vodě.

PavlaHr
Kelišová 6721 příspěvků 30.12.16 21:29

@Misheli jo s rtg vidětní dudlíku jsem si taky říkala, ale možná viděli spíš jinou konzistenci při vyplnění dudlíku, protože rtg kontrastní látky v nich asi nebudou.
a jinak se nedivím, náš malý ukousl vysloveně savičku od plastu u dudlíku, ale latexového a proto, že on ho měl jen na období růstu řezáků a v těch 7 měsících ho tahal tam a zpět a tím si odíral ty řezáky a dudlík mu vyhovoval nejvíc narozdíl od kousátek.

PloPlo
Kecalka 125 příspěvků 30.12.16 21:31

Je to 10týdenní kotě. K operaci chtěl vet přistoupit z toho důvodu, že dudlík byl v žaludku, aby se nedostal do střev a nešprajcl se tam, bylo by to horší. Hledali jsme i kliniky, kde by to vytáhli endoskopem, ale na to je náš raubíř moc malý. Na další kontrolu jdeme v pondělí a uděláme nové snímky. Těch snímků jsme dělali více i sono, náš vet je opravdu výborný a hlavně pečlivý. Malý čičoun dostává teď hodně měkkou stravu, kdyby tam byl, aby se dostal co nejlíp ven. Dnes ráno mu bylo asi dobře, protože jsem jen na minutu odešla a hned bral našemu malému cumel z pusy. Nenapravitelný dareba to je. člověk musí mít oči i vzadu a stejně je to málo.

PloPlo
Kecalka 125 příspěvků 30.12.16 21:35

@lokasenna To kotě ten cumel „čistým chirurgickým řezem“ odkouslo a celý spolklo, 14 mm. Dnes jsem měli na veterině s sebou i malého, který měl v puse úplně stejný dudlík. Zrentgenovali jsme ten dudel i s kocourem a byl naprosto totožný.

lokasenna
Kecalka 198 příspěvků 30.12.16 21:40

@PloPlo :D možná to chce experimentálně zkusit rozpustit stejně velký kus dudlíku v roztoku kyseliny chlorovodíkový o pH 1,5? Protože jestli to už nešlo ven…

PloPlo
Kecalka 125 příspěvků 30.12.16 21:42

@lokasenna To nás taky napadlo, že si zahrajeme na chemiky. Je mi jasné, že dudel se nevypařil. :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama