Je dobrý nápad pořídit si k 12leté kočce druhou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zesta
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 23.04.19 21:13
Je dobrý nápad pořídit si ke 12ti leté kočce druhou...?

Ahoj, prosím o váš názor - před měsícem jsme přišli o naší kočičku a zůstala nám doma 12ti letá kastrovaná kočička a 2letá fenka labradora. Nejprve jsem nápad s pořízením druhé kočičky úplně zavrhla, ale před pár dny mi to nedalo a náhodou jsem v jednom depozitu našla jednu tříletou kastrovanou kočičku, která plně vyhovuje našim potřebám - tj. je zvyklá na ostatní kočky, větší psy (což nebývá u koček úplně běžné) a děti. Nic nebrání tomu si kočičku vzít, ale manžel mě od toho nápadu odrazuje, že tím naší starší kočku připravím o klid a že toho kroku budu prostě litovat. Je mi jasné, že ptát se na názor je zavádějící, protože každé zvíře je jiné, ale přesto… máte prosím někdo podobnou zkušenost, že jste pořídili mladší kočku ke starší, jak jejich zvykání si probíhalo a jak dlouho trvalo období syčení a případně bojů…? Nelitovali jste třeba svého rozhodnutí? Děkuji všem za příspěvky :kytka:

Reakce:
LvE
Kecalka 216 příspěvků 23.04.19 21:22

Ahoj. my to udělali. ze začátku byla uražená, pak si celkem zvykla, ale kotě malé ju doteď otravuje. :) neudělala si pořádek a tak to má. ted už ho bere a někdy si i hrají. Ale někdy řve, naše kotě-kocour, je větší než ona a když si chce hrát, tak to je váha. on je vykastrovaný.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33897 příspěvků 23.04.19 21:24

Měli jsme kastrovaného kocoura, manžel dotáhl kotě-kočičku. Ten starý byl nemocný a zvyklý na svůj klid, kotě ho odrovnalo, asi měsíc poté pošel, psychicky fakt nebyl v pohodě

Ou
Echt Kelišová 7761 příspěvků 23.04.19 21:24

Spíš jo - domluv se v depozitu, že kdyby si nesedly, tak že ji vrátíš. Je to vcelku běžný požadavek. Ale tříletá, kastrovaná, klidnější kočka by pro starší, zvyklou na to že byla ve společnosti jiné kočky neměla být závažnější problém.

Kotě a kočka starší dvou let je hodně velkej rozdíl.

Ke stvajícím záchodkům přidej jeden nový a přidej novou misku na žrádlo. Stávajíc kočce věnuj o něco vštší pozornost a nějakou dobu ji podstrojuj oblíbené pokoutky.

Kdyby s tím byl velký problém, tak je drž oddělené v různých pokojích a občas je vyměň, aby si zvykly na pach té druhé a dohromady je pro začátek dávej jen pod dozorem.

Ale většinou to nebývá nijak dramatické, pokud ani jedna z těch koček není vyloženě dominantní a nebo bázlivá. Týden, dva jsou takový standard, kdy se to dostává na neutrál. Pokud nepomůže měsíc, tak je to spíš marný.

Příspěvek upraven 23.04.19 v 21:25

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 23.04.19 21:25

V klidu. Dva dny na sebe budou asi syčet a obezřetně se obcházet, ale to je přejde. Velmi zřídka se stane že se kočky nesnesou, ale to jsem viděla snad jen v televizi. Vždycky je líp zvířatům, kteří mají parťáka. Jednoho kocoura mám 19 let, dalšího 8…různě se u mě kočky střídaly a nikdy se nestal žádný problém.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 23.04.19 21:27

My tohle nikdy neřešili. Moje matka je sběratel potřebných zvířat, takže když se objeví nějaký pes, nebo kočka, berem je do smečky. Neřešíme, jestli máme doma holku nebo kluka, nebo jak staré. Už to takhle děláme přes třicet let a nikdy nebyl problém. Ale nevim, čím přesně to je, nebo jak to zařídit.

Arturie
Extra třída :D 14268 příspěvků 23.04.19 21:31
@Zesta píše:
Ahoj, prosím o váš názor - před měsícem jsme přišli o naší kočičku a zůstala nám doma 12ti letá kastrovaná kočička a 2letá fenka labradora. Nejprve jsem nápad s pořízením druhé kočičky úplně zavrhla, ale před pár dny mi to nedalo a náhodou jsem v jednom depozitu našla jednu tříletou kastrovanou kočičku, která plně vyhovuje našim potřebám - tj. je zvyklá na ostatní kočky, větší psy (což nebývá u koček úplně běžné) a děti. Nic nebrání tomu si kočičku vzít, ale manžel mě od toho nápadu odrazuje, že tím naší starší kočku připravím o klid a že toho kroku budu prostě litovat. Je mi jasné, že ptát se na názor je zavádějící, protože každé zvíře je jiné, ale přesto… máte prosím někdo podobnou zkušenost, že jste pořídili mladší kočku ke starší, jak jejich zvykání si probíhalo a jak dlouho trvalo období syčení a případně bojů…? Nelitovali jste třeba svého rozhodnutí? Děkuji všem za příspěvky :kytka:

Jestli jste v baraku, tak bych do toho sla. A kor, jestli byla starsi zvykla na partacku. Ja poridila k trilete kote, prvni rok to byl horor. Ale stridame byt (tam to je horsi) s letnim bytem. Dodnes nejsou vylozene tulici typy, ale maj se svym zpusobem rady (po trech letech). Treba v lete venku jedna druhou chrani, i kdyz se kolikrat rvou do krve.

Zesta
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 23.04.19 21:45

Všem moc děkuji. Ta naše kočka, o kterou jsme na konci března přišli, tak byla opravdu mega mazel - jakmile jsem si sedla, hned byla na klíně. To ta druhá nikdy dříve nedělala. Ale za ten měsíc, co je teď sama (když psa nepočítám), tak se hrozně povahově změnila, myslím jako k lepšímu, začala být hrozně mazlivá, vyloženě chce pořád drbat na bříšku (což dříve nesnášela, to hned sekla a odcházela) a chodí za mnou všude jako ocásek. Manžel říká, že jí to prospívá, že je sama a že si to hlavně i užívá - což je asi pravda. Přesto bych ráda druhou kočičku měla, často někam na víkendy jezdíme a rve mi to srdce, že je tu doma sama (psa bereme s sebou), i když jí je to možná úplně fuk :think:

lilithlilith
Zasloužilá kecalka 518 příspěvků 23.04.19 21:53

@Čičorečka máte skvělou maminku :srdce:

Arturie
Extra třída :D 14268 příspěvků 23.04.19 22:08
@Zesta píše:
Všem moc děkuji. Ta naše kočka, o kterou jsme na konci března přišli, tak byla opravdu mega mazel - jakmile jsem si sedla, hned byla na klíně. To ta druhá nikdy dříve nedělala. Ale za ten měsíc, co je teď sama (když psa nepočítám), tak se hrozně povahově změnila, myslím jako k lepšímu, začala být hrozně mazlivá, vyloženě chce pořád drbat na bříšku (což dříve nesnášela, to hned sekla a odcházela) a chodí za mnou všude jako ocásek. Manžel říká, že jí to prospívá, že je sama a že si to hlavně i užívá - což je asi pravda. Přesto bych ráda druhou kočičku měla, často někam na víkendy jezdíme a rve mi to srdce, že je tu doma sama (psa bereme s sebou), i když jí je to možná úplně fuk :think:

Myslim, ze vi, ze truchlis po te mrtve kočičce, a ze ji (tu dvanactiletou) ted potrebujes.

ocean.mama
Kecalka 243 příspěvků 23.04.19 23:38

@Zesta my jsme taky sberatele potrebnych kocek. Jednou se mamce stalo, ze ke starsimu kocourovi pribrala mladsi kote a starej kocour byl z toho tak v haji, ze zacal znackovat. Bylo to sileny, mamka byla na nervy

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 24.04.19 08:18
@lilithlilith píše:
@Čičorečka máte skvělou maminku :srdce:

Ano, má veliké srdce.

Váš příspěvek
Reklama