Je doktorka povinná mi vyhovět?

2976
4.6.15 13:28

Je doktorka povinná mi vyhovět ?

Dobrý den maminky, mám dotaz ohledně toho zda je doktorka mi vyhovět když jí požádám aby malému 9měsíců odebrala krev a udělala test na štítnou žlázu? Mám k tomu vážné důvody jako jsou třeba, že u nás je štítná žláza dědičná, trpím na ní i já. Můj syn od narození strašně rychle přibýval na vázeje, v 7 měsících měl už skoro 11kg a i přes to, že se nepřejídá, ba naopak jí i míň než jiný děti a nedávám mu žádné cukry. Upozornili mě na to i jiný doktoři, když jsem jim řekla, že moje doktorka se tomu směje jak je velký, tak koukali s otevřenou pusou. Ještě bych chtěla dodat, že nemá být po kom obrovský, proto to těm jiným doktorům, co mě na to upozorňují, příjde divné, že tak přibejvá. Doktorce jsem v pondělí volala a když jsem jí řekla, že mě to vyšetření doporučují jiný doktoři chtěla jména a že se mám do konce týdne ozvat, pokud to ten doktor potvrdí, tak to udělá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5730
4.6.15 13:31

Jména bych jí vůbec neříkala, naopak bych si hledala někoho jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
4.6.15 13:31

Není.
Proč to dítěti neindikujou ti jiní doktoři, pokud to považují za vhodné?
nebo alespon napsat požadavek pro PL do zprávy, případně i napsat na žádanku, pak by vyhovět měl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
4.6.15 13:33
@offi píše:
Doktorce jsem v pondělí volala a když jsem jí řekla, že mě to vyšetření doporučují jiný doktoři chtěla jména a že se mám do konce týdne ozvat, pokud to ten doktor potvrdí, tak to udělá.

to mi přijde rozumný. proč jí je nechceš říct? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28945
4.6.15 13:33

@offi povinná myslím není (ale jistá si nejsem, to snad poradí někdo další), ty máš možnost ji změnit, když máš dojem, že se chová povýšeně a nepracuje (pro vás) jak by měla. Každopádně určité orientační vyšetření ŠŽ má syn hotové už z porodnice, v rámci třídenního skríningu metabolických vad (to píchnutí do patičky) se dnes dělá i vyšetření hormonů štítky. Nicméně teda u matek, které užívají hormonální léky na svou štítnou žlázu by se mělo toto vyšetření cca. po 10-14 dnech zopakovat, aby se vyloučila možnost, že v dítěti ve chvíli testu ještě kolovaly mateřské hormony a ve skutečnosti problémy má. Takže pokud ti to vyšetření nezopakovala po příchodu z porodnice na jedné z prvních prohlídek u ní, tak možná aspoň takto by o něj dalo požádat, že chceš mít jistotu. Mě kladli v porodnici při propouštění u obou dětí na srdce, abych je nechala přetestovat u pediatra, když sama užívám Euthyrox.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2976
4.6.15 13:34

To už jsem taky začala řešit, ale nevím kam jít. Na fb jsem se ptala místních maminek na dobrého lékaře v okolí a jedna část chválila tu naší, druhá zase jinou a ty co chválí mojí odsuzují tu druhou, tak jsem z toho už na palici a nevím co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32129
4.6.15 13:34

Povinna určitě není..je to její dobrá vůle..raději bych hledala jinou doktorku pokud se takto chová.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
4.6.15 13:37

Povinná je vyslechnout tebou sděléné obtíže, dítě vyšetřit a na základě toho zhodnostit, co vyšetří. a může dojít k távěru, že nevyšetří nic.

Doktorku bych změnila. ne proto, že ti nevyhověla, ale protože jí nevěříš. ten vztah je pak na prd. jak pro tebe, tak pro doktorku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5730
4.6.15 13:37

@offi Jinak jsi s ní spokojená, nebo je u ní takovéhle arogantní chování normální? Můžeš mrknout na známéholékaře. Mám zkušenost, že ty recenze tam docela sedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2976
4.6.15 13:38

@Lama Lama Ten jiný doktor byl neurolog, kterého jsem se ptala, on řekl, že to není jeho obor, ale pro svůj klid si mám o ten test říct. Pak 2 doktorky z rehabilitací, který říkaly, že tam měli chlapečka co vypadal jako on a jemu se to potvrdilo a ty si myslím nemohou napsat doktorce zprávu, též se jich to netýká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
4.6.15 13:41
@offi píše:
@Lama Lama Ten jiný doktor byl neurolog, kterého jsem se ptala, on řekl, že to není jeho obor, ale pro svůj klid si mám o ten test říct. Pak 2 doktorky z rehabilitací, který říkaly, že tam měli chlapečka co vypadal jako on a jemu se to potvrdilo a ty si myslím nemohou napsat doktorce zprávu, též se jich to netýká.

co by nemohli. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10749
4.6.15 13:41
@Lama Lama píše:
to mi přijde rozumný. proč jí je nechceš říct? :think:

No, já už vidím, jak doktorka hledá kontakt a volá do jiné ordinace: „Paní taata říkala, že bych podle vás měla udělat test na ŠŽ jejímu dítěti, je to pravda?“

Kolik ty testy stojí? Napadá mě dohodnout se s doktorkou, že jestli budou testy OK, platí matka, jestli ne, platí doktorka :) A chtěla bych to písemně. Jistě bych vzbudila nadšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
4.6.15 13:42

@offi
Není. Jen kvůli hmotnosti? Synovci všichni vážili v půl roce 10kg :nevim:
Navíc nechápu, když se jiní doktoři diví (jací, jaká specializace??) a houfně doporučují hormon. vyšetření, proč to neindikují sami?
Novor. screening kong. hypotyreosu vyšetřuje.
Nicméně pokud máš sama nějaké onem. štítné žlázy, klučina bude jistě trochu více sledován a při pochybnostech otestován i v budoucnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2976
4.6.15 13:44

@malinika Nejsem s ní spokojená vůbec, několikrát jsem jí upozornila na vyrážku co měl malej, naposled jsem jí řekla, že si myslím, že to je atopák. ona ukažte a nojo je to on. Miminka s dlouhodobou zácpou nechá dokud si s tím dítě neporadí samo, prý je to u miminek normální. Sousedky syn měl zácpu 5 měsíců, dokud jsem jí něco o tom nevyhledala a s mou pomocí se to chlapečkovi zlepšilo. známého lekaře znám, ale tady to je prdelákov, takže tam není tolik komentářů, bohužel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56563
4.6.15 13:45
@Knihomyš píše:
No, já už vidím, jak doktorka hledá kontakt a volá do jiné ordinace: „Paní taata říkala, že bych podle vás měla udělat test na ŠŽ jejímu dítěti, je to pravda?“Kolik ty testy stojí? Napadá mě dohodnout se s doktorkou, že jestli budou testy OK, platí matka, jestli ne, platí doktorka :) A chtěla bych to písemně. Jistě bych vzbudila nadšení.

nejde, bud se to rovnou dává jako samoplátce nebo na pojištovnu.
jinak jestli zavolá nebo nezavolá, to už bych nechala koňovi.
Kontakty si hledám běžně, volám taky, ne tedy kvuli štítné žláze, ale dořešit nějaké nejasné info od jiného lékaře sdělené pacientem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama