Je důležitá porodnice s dětskou jipkou?

536
3.5.20 19:53

Je důležitá porodnice s dětskou jipkou?

Zdravím všechny, jsem sice na začátku těhotenství, ale jelikož jsem z Prahy už řeším kde bych chtěla rodit. Vždy jsem nechtěla žádnou Pražskou porodnici a to z důvodu vysoké kapacity a vždy jsme chtěla spíše menší. Rozmýšlela jsem Neratovice a Hořovice, ale nyní mě vyděsila Mamka, protože nemá ani jedna porodnice dětskou jipku a že takovou porodnici přes její mrtvolu. Jak to řeší porodnice, které jipku nemají a něco se opravdu semele? Naše všechny Pražské porodnice jipku mají? Měla jsme v hlavě tak strašně jasno, ale teď jsem z toho jen zmatená a bojím se, aby se v menší porodnice nemohlo něco stát a jen díky jipce by například při komplikací děťátko nezachránila. Co si o tom myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18469
3.5.20 19:58

@Zmrzlink pro me to bylo hlavni kriterium vyberu, ale ja na tu prazskou tovarnu na deti nedam dopustit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
3.5.20 20:02

A v Horovicich Jip neni? Kdyz tam jsou deti asi uz od 30tt, to se mi nezdá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15399
3.5.20 20:03

Resuscitovat dítě a poskytnout mu náležitou první pomoc umějí všude. Rozdíl je jen v tom, že komplikované případy pak převážejí a matky jsou za nimi následně přeloženy. Pokud budeš v těhotenství řádně chodit na všechny kontroly a rodit v termínu, je riziko malé. Rodila jsem v obou typech porodnic a rozhodně bych šla do menší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55094
3.5.20 20:07

@Zmrzlink tak nevím, jestli Hořovice mají přímo dětskou JIP, ale jsou schopní se postarat o děti narozené od 31 týdne, takže nejspíš ji tam mají a opravdu bych se nebála.
https://www.nemocnice-horovice.cz/…cke-oddeleni
Můžu srovnat Apolináře a Příbramskou porodnici a mě víc vyhovovala menší porodnice, i když na pražskou si vyloženě stěžovat nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15399
3.5.20 20:07
@Issabell28 píše:
A v Horovicich Jip neni? Kdyz tam jsou deti asi uz od 30tt, to se mi nezdá…

Teď na to koukám, Hořovice mají intermediární péči, to je novorozenecká jipka. Děti se tam můžou rodit od 30tt. Zakladatelko, budeš muset mamince vysvětlit, co to je ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1515
3.5.20 20:08

Myslím, že v Hořovicích detskou JIP mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22641
3.5.20 20:10

@Zmrzlink Novorozeneckou JIRP mají pouze tři pražské porodnice: FN Motol, Thomayerova FN a Podolí. Tam lze provádět akutní zákroky u novorozenců - případně je tam převáží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17213
3.5.20 20:13

Já rodila v jedné velké továrně na mimina. Vybrala jsem si jí právě kvůli špičkovému vybavení a měla jsem tam tak přirozený porod, že to ani nemuselo být. Bez léků, bez píchnutí vody, bez nastrihu, bohužel i bez klystýru,… aspoň že na samotný porod se tam objevil doktor. Tak nevím, co kdo má pořád s těmi velkými porodnicemi za problém, já bych tam šla znova, v žádný salaši bez pořádného vybavení bych nerodila ani za nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
3.5.20 20:23

U prvního porodu to pro mě bylo důležité, u druheho a třetího pro mě byly důležité jiné věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12762
3.5.20 20:25

Tož dítěti první pomoc budou umět poskytnou asi kdekoli, spíš jde o to, že děcko pak odvezou do jiné nemocnice, kdežto matka zůstane v té kde rodila, a asi ne vždy je ve stavu, že může podepsat reverz a odkráčet za děckem. Já si vybrala porodnici s jipkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18469
3.5.20 20:30

@terien ja rodila 2× v Podoli a oba lekari prisli, az bylo dítě venku. Takze jsem nechapala tu slavu s oteviranim oddeleni na Bulovce, kde se rodí v pripade nekomplikovanych porodu jen s PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3876
3.5.20 20:32

Pro me to důležité bylo. Jasně, ze první pomoc dítěti poskytnou snad všude, ale je lepší nikam nikoho neprevazet, následnou péči poskytnout rovnou, hned a na místě. Rodila jsem v továrně na mimina A moje porody byly přirozený tak, ze to víc snad ani nešlo. A u jednoho dítěte i přes naprosto bezproblémové těhotenství a bezproblémový rychlý porod nastaly poporosni komplikace. Naštěstí na jip nemusel, ale kdyby ano nedovedu si představit, ze by mi ho někam odvezli a já za ním mohla až za několik dní. Pokud mám tu možnost, určitě bych si vybrala porodnici se vším všudy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.5.20 20:33

@terien možná by jsi se měla podívat, jaká porodnice je v Neratovicích a v Hořovicích, než zacneš nějaké místo nazývat salaší :think:

• Nahlásit
  • Citovat
24228
3.5.20 20:34

@Zmrzlink kdybych nezažila 2× situaci, že my děti na dětskou jipku šly, řeknu ti, že není. První syn narozený 38+2, váha 1940g, silně přidušený, po vyndání ho do hodiny převáželi do nemocnice s JIP a já se z toho 2 roky dávala dohromady. Druhého syna jsem už jela porodit tam, kde tu JIP mají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama