Je dvouletá dcera připravená na nočník?

72
28.6.21 14:21

Je dvouletá dcera připravená na nočník?

Ahoj, mám čerstvě dvouletou dceru a ráda už bych jí naučila na nočník. jen si nejsem úplně jistá jestli už je připravená. Teď když je hezky chodí doma nahatá. Když jsme vevnitř a chce s jí na wc, tak mě odvede do koupelny a řekne si o plenku do které následně udělá potřebu. Venku když má kalhoty, tak si je stáhne a sedne na bobek. Samozřejmě někdy se zapomene doma i venku a počůrá se, ale víceméně jí docela jde to ovládnout. Ale problém je jak vidí nočník, to nastane řev jak blázen metod aby si na něj sedla. Zkusila jsem i nástavec na klasickou toaletu, ale výsledek stejný. Takže má otázka. Má cenu nějak (jak?)zkoušet skamarádit jí s nočníkem nebo se zatím spokojit s tím co jí jde a počkat až na nočník přijde sama? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1010
28.6.21 14:31

Počkala bych, asi ji nebudeš násilím držet na nočníku. Pomalu zkoušet, motivovat a nenásilně. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19364
28.6.21 14:33
@Follynka píše:
Ahoj, mám čerstvě dvouletou dceru a ráda už bych jí naučila na nočník. jen si nejsem úplně jistá jestli už je připravená. Teď když je hezky chodí doma nahatá. Když jsme vevnitř a chce s jí na wc, tak mě odvede do koupelny a řekne si o plenku do které následně udělá potřebu. Venku když má kalhoty, tak si je stáhne a sedne na bobek. Samozřejmě někdy se zapomene doma i venku a počůrá se, ale víceméně jí docela jde to ovládnout. Ale problém je jak vidí nočník, to nastane řev jak blázen metod aby si na něj sedla. Zkusila jsem i nástavec na klasickou toaletu, ale výsledek stejný. Takže má otázka. Má cenu nějak (jak?)zkoušet skamarádit jí s nočníkem nebo se zatím spokojit s tím co jí jde a počkat až na nočník přijde sama? Děkuji

Zkus obrázkovou knížku nebo videa, kde to děti dělají. Nebo zkus za 2 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
572
28.6.21 14:34

U nás to bylo podobné. Dcera od 1,5 roku čírala na nočníku a za necelé 2 měsíce se sekla a konec, řev. Nasadila jsem zase pleny a v necelých 2,5 letech úplně v pohodě zase sama začala chodit jak na nočník tak na normální toaletu, podle toho co je zrovna po ruce nebo podle toho kde zrovna jsme. Nikdy jsem ji násilím do ničeho nenutila, nedržela, neplácala (i když mi to teda někteří radili). Ona na to přijde sama. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
28.6.21 19:12

Počkat, dojde na to a ty vam oběma usetris nervy :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu