Je facebook skutečně tak důležitý?

354
31.3.17 09:58

Je facebook skutečně tak důležitý?

Ahoj všem, už nějaký ten rok jsem zde na emiminu. Ráda pročítám diskuze maminek, občas přihodím svůj názor, nebo sem chodím i na rady maminek. Poslední dobou ale jsem si povšimla, že se tu opravdu hodně řeší nevěra a v mnoha případech je to spojitost s facebookem. tak si tak říkám, jestli je opravdu v životě tak strašně důležitý? Já sama jsem ho měla také, ale zrušila jsem ho, protože mi bral volný čas, který se dal využít jinak. Když vidím, jak ho všichni využívají na to, se ostatním „pochlubit“ a ukázat co dokázali, co dělají, co si myslí a podobné věci, tak se zamýšlím nad tím, jetsli je toto všechno nutné a potřeba. To, že facebook nemám mi nevadí, nepřipadám si nijak pozadu ani zaostalá, spíše naopak jsem ráda, že se můžu bavit s lidmi osobně, můžeme se vidět osobně, můžeme si ukázat fotky pouze mezi sebou a popovídat si o všem co se nám v průběhu života stalo. Ale je smutné když vidím jak se dvě kamarádky na facebooku domluví, že zajdou do kavárny, po cestě do té kavárny obě koukají do mobilu a když sednou v kavárně ke stolu, tak jeidné co promluví je objednávka a zbytek je opět mobil v ruce a dívání se do mobilu. Je toto normální? přeci když jdu s kamarádkou do kavárny, tak si s ní jdu popovídat a mobil k tomu nepotřebuju. Je to jen takový poznatek z diskuzí, které jsem zaregistrovala. Zaujalo mě to hlavně díky té nevěře. My s manželem ani jeden facebook nemáme, s přáteli se scházíme po domluvě smskou či zavoláním a vše si můžeme říci osobně a ne to zveřejňovat pro x dalších lidí. Je tu někdo mezi Váma, kdo facebook nemá a žije normálním šťastným životem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1087
31.3.17 10:02

To uz tu taky nekdo resil ;) FB nemam a ziju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1245
31.3.17 10:04

Facebook jsem neměla, nemám a mít nebudu. Nepotřebuji žít jako v akváriu, cením si svého soukromí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:05

Ja. Manžel fb ma - mne je to fuk, každého věc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.3.17 10:09

Nemam a ziju, nicmene bych to smahem neodsuzovala a nedavala mu vinu za nevery atd. I tady plati to o dobrem sluhovi a spatnem panovi ;). Vseobecne lze rict, ze moderni technologie ten pristup k pripadne nevere pouze usnadnuji a je jen na nas, jestli ty moznosti vyuzijeme.

A i kdyz treba netravim cas na FB, chodim si zase pokecat do jinych diskuzi na netu :mrgreen:, takze se to mozna vyrovnava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
31.3.17 10:09

Fb zrovna nemá moc společnýho s nevěrou, ta byla je a bude facebook nefacebook…

jinak já ho mám a využívám, na zprávy s přáteli i na spoustu jiných věcí, ale fakt tam nepíšu jak se cejtim, pocity a tyhlety krá. vovinky :lol: a když se s někym domluvim, že jdu do kavárny nebo na pivo tak jdu a nečumim pak do mobilu (mmch v mobilu net nemám a nechci mít) jinak s FB je to jako s ohněm je to dobrý sluha, ale zlý pán a je to pouze a jen nástroj…tj.to není o Fb, ale o lidech :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13915
31.3.17 10:10

Ja fb mam, ale vyuzivam jenom messenger, od celyho facebooku me odradilo prave to, jak tam kazdej sdili kazdej prd s prominutim :lol: jsem rada, kdyz mi nekdo napise a domluvim se treba na kafe nebo prochazku, ale aby me zajimalo co kdo zrovna dela, ma k obedu, ze se porad nudi, to at si nechaj pro sebe :D neni nad osobni kontakt. Fb je zbytecnost, lide se kuli nemu akorat hadaji, podeziraji z nevery, deti se stavaj obetmi virtualni sikany, kazdej sedi celej den u pocitace, aby mu tam neco nahodou neuteklo. Kdyby se zrusil bylo by na svete lip :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
31.3.17 10:15

Já to taky nevyužívám, ani manžel. Nejsme ani chlubící typy, a říkat někomu že jedu na dovolenou teda fakt nechci, prostě co je komu do toho…Radši si žiju svým soukromým životem a je mi tak daleko líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4173
31.3.17 10:15
@wiwinka píše:
Ahoj všem, už nějaký ten rok jsem zde na emiminu. Ráda pročítám diskuze maminek, občas přihodím svůj názor, nebo sem chodím i na rady maminek. Poslední dobou ale jsem si povšimla, že se tu opravdu hodně řeší nevěra a v mnoha případech je to spojitost s facebookem. tak si tak říkám, jestli je opravdu v životě tak strašně důležitý? Já sama jsem ho měla také, ale zrušila jsem ho, protože mi bral volný čas, který se dal využít jinak. Když vidím, jak ho všichni využívají na to, se ostatním „pochlubit“ a ukázat co dokázali, co dělají, co si myslí a podobné věci, tak se zamýšlím nad tím, jetsli je toto všechno nutné a potřeba. To, že facebook nemám mi nevadí, nepřipadám si nijak pozadu ani zaostalá, spíše naopak jsem ráda, že se můžu bavit s lidmi osobně, můžeme se vidět osobně, můžeme si ukázat fotky pouze mezi sebou a popovídat si o všem co se nám v průběhu života stalo. Ale je smutné když vidím jak se dvě kamarádky na facebooku domluví, že zajdou do kavárny, po cestě do té kavárny obě koukají do mobilu a když sednou v kavárně ke stolu, tak jeidné co promluví je objednávka a zbytek je opět mobil v ruce a dívání se do mobilu. Je toto normální? přeci když jdu s kamarádkou do kavárny, tak si s ní jdu popovídat a mobil k tomu nepotřebuju. Je to jen takový poznatek z diskuzí, které jsem zaregistrovala. Zaujalo mě to hlavně díky té nevěře. My s manželem ani jeden facebook nemáme, s přáteli se scházíme po domluvě smskou či zavoláním a vše si můžeme říci osobně a ne to zveřejňovat pro x dalších lidí. Je tu někdo mezi Váma, kdo facebook nemá a žije normálním šťastným životem?

Facebook důležitý není.. jak dáváš příklad s těma kamarádkama a kavárnou, tak je ještě horší, když jdou na rande kluk s holkou a oba čumí do mobilu.. a hlavně nevěra nesouvisí až s tak s FB, prostě kdo podvést chce, tak podvede, ať má FB nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
81
31.3.17 10:17

Ahoj, taky nemám Facebook, a žije se mi bez něj dobře. Vidím to podobně jako zakladatelka diskuze. Nepoužívám tablet a nemám ani chytrý telelefon (mám starý tel., kterému dlouho vydrží baterie, to je pro mě podstatné). A vždycky mě pobaví hovor od operátora, který mi nutí „skvělé nabídky“, bez kterých asi nemá smysl existovat, to jim vždy říkám: Ukončete hovor, tady vám pšenka nepokvete :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
354
31.3.17 10:19

Jasně, že je to každého soukromá věc, o tom žádná. Jasně, jsou i lidé, kteří tam píší fakt jenom něco málo, jiní tam píšou každou svou minutu života co dělají, nejlepší na celém facebooku jsou selfie s výstřihem, to vážně nemá chybu :-D Podle mě je to také zbytečnost, myslím si, že se dá dělat tolik užitečných věcí, než právě u něho sedět. Sama jsem viděla co to dokázalo udělat u mých známých a teď když ho nemají, tak jsou spokojeni.
Jen mě zajímal Váš názor. Dle diskuzí jsem si povšimla, že tu nejsou pouze maminky, jsou tu i mladé slečny, čerstvé maminky, starší maminky a prostě různé věkové kategorie lidí, tak mě zajímaly tyto různé názory.
Jinak zatím všem děkuji za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
661
31.3.17 10:21

Je tu někdo mezi Váma, kdo facebook nemá a žije normálním šťastným životem? 8o 8o to nemusím ani komentovat…

@wiwinka Já profil na Facebooku mám a žiju si „normálním šťastným životem“, ale mám zde pouze cca 50 lidí, které opravdu znám a fakt nemám potřebu tam sdílet svůj osobní život. Internet v mobilu nemám a opravdu do něj nečumím, sama toto zírání od srdce nesnáším. Já třeba možnost scházet se s danými kamarády pouze osobně nemám- vysoká škola, zahraničí atp, takže aspoň vidím, jak se mají a občas si napíšeme. A jelikož vím, že ostatní mají většinou internet v mobilu, tak mohu z pohodlí domova napsat zprávu zadarmo a neplýtvat kredit. Samozřejmě bych se obešla i bez něj, ale proč ho nevyužít, čas mi opravdu nebere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
31.3.17 10:21

Já mám FB a neměnila bych, ale je to o tom jaké si to uděláš, určitě to není tak, že když máš FB tak nemáš osobní kontakt apod. já mám FB hlavně na komunikaci, která na tom FB začne a pokračuje osobně, domlouváme si srazy, prodávám na bazárku apod. A v přátelích mám jen rodinu a nejbližší přátele, s nimi sdílíme fotky.
Pokud někdo neumí používat FB (má veřejné fotky, informace) tak je to jeho problém.
Kamarádka FB neměla, ani její chlap a stejně ji začal podvádět, nevěra tady byla i před FB. Ani jsem nezažila nikdy to, že bych šla někde s kamarádkou a byla na mobilu, ani sem nikoho takového v těch kavárnách nepotkala…

• Nahlásit
  • Citovat
25486
31.3.17 10:25

@VikiJ :mrgreen: to nekomentuj, my co Fb máme přece nežijeme normálním štastným životem, ty miliony lidí co na něm jsou musej bejt přece všichni neštastný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47554
31.3.17 10:26

No tak dulezity neni, teda spis jak na co.
Treba messenger je pro me dulezity, jednak se da volat a psat zdarma, my jsme treba s kolegy na VS v kontaktu nejvic ma fb, messengeru, je to rychla komunikace, kdyz neco se potrebujeme poradit. Dcera uz se taky naucila napsat. Kdyz neni mozne volat, tak to je dobra alternativa.
Ocitla jsem se ted nekolikrat v miste, kde diky skalam nebyl signal, volat se nedalo hovor se furt prerusoval, jedine co temer furt fungovalo poslat zpravu na messenger a fb sel jen u okna, na email nebylo mozne se vubec dostat. A to mam stesti, ze mam tmobile a net v mobilu furt, ze ty ktere maji jineho operatora nemely vubec signal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama