Reklama

Je fatální chyba začít ovocem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.06.09 22:24
Je fatální chyba začít ovocem?

Ahoj maminky, předem díky za rady a zkušenosti. Máme Adama, 5 měsíců, je na UM, poslední měsíc skoro nepřibývá, začala jsem dávat polední příkrm. Ale: nejdříve Hami první lžička mrkev - katastrofa - mrkev všude, jen ne v puse, dítě řve:-( Pak brokolice první lžička - průjem, nespokojený… Květák první lžička - blinkal, kroutil se… tak jsem zkusila První lžičku jablíčko - a to mu chutnalo. Dnes snědl půl té malé skleničky a možná by i pokračoval, ale já mu dala dopít mléko (Sunar plus, 120 ml), což byla hotová tragédie - strašlivě plakal, vztekal se, mlíko úplně odmítal, to pak pokračovalo až do večera. takže se chci zeptat, zda je opravdu tak hrozné, že bychom začali jablkem (a později zkusili mrkev, brambor…), a jestli mu nemám zkusit třeba večer dát nějakou kaši, když u toho mlíka tak ječí…? Co myslíte..? (díky), jitul

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Fialka56
Kecalka 197 příspěvků 06.06.09 22:44

Ahoj,
my jsme na radu doktorky zacali bananem, a uplne v pohode. Pak jablko, pak mrkev, a mala ji zeleninku uplne stejne jako ovoce. Ja jsem tedy uplne nejdriv zacala kasi, a to nemlecnou ryzovou na vecer (aby se mi v noci nebudila hlady). Dala jsem ji trochu te kase smichane s vodou a pak dokojila, ale nevim, jak je to u UM, mozna by se to dalo delat stejne, tj. nejdriv kase s vodou a pak dorazit UM.

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.06.09 22:48

Díky, Fialko, já si taky říkám, že to půjde i se zeleninou…, snad. Jen mě zneklidňuje ten řev, Adámek je naše první dítě, tak nemám prakticky žádné zkušenosti, říkala jsem si, že papání spíš „uklidňuje“ a přitom u nás je u toho takový řev…

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 06.06.09 22:49

Ahoj, také jsme začínali banánem. Malej ho měl prostě rad a nic jiného nechtěl. Potom jsme přešli na jablíčko. Jabličko s mrkvičkou :lol: a po pár dnech jen mrkvičku a pak jsem přidala i brambory. Po mesíci mě baští uplně vše co mu dám a pusu natahuje jako kapřik :lol:

Fialka56
Kecalka 197 příspěvků 06.06.09 22:52

No, mne brokolici taky nejedla, navic spolu s kvetakem nadyma, to bych ais nedavala, spis mrkev, brambor, zkus i cuketu, nebo to nejak smichat, z ovoce jablko a banan (neni po nich vetsinou alergie). Nebo zkus zmenit lzicku. Ja mela tedy stesti,ze moje dite je neskutecne zrave, takze ja mam spis opacny problem- kdyz se chci najist ja, tak musi jist i mala, jinak je strasny rev. :lol:
Dej mu cas, v 5 mesicich se jeste nic nedej, kdyz to odmita.

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.06.09 22:53

tak to mě fakt uklidňuje, přesně takhle jsem si říkala, že to může jít, dokud jsem kojila a odstříkávala, měla jsem úplně ulepený prsty, prostě MM i UM je sladké ažaž, a najednou „nemastná neslaná mrkev na lžičce“, co si ty prťata mají myslet? chápu zá:,–(y zdravé výživy, sama miluju zeleninu, ale… děkuju…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.06.09 22:56

Ahoj,zacinat zeleninkou se ma protoze dite je zvykle na sledke mleko a musi si zvyknout na jinou chut nez na sladke.Takze akorat stoho duvodu takze s meho pohledu si myslim ze se az tak moc nestane.Jinak pokud chce dal tak mu to dej.My zacli taky prikrmovat a mala me prvni den snedla skoro celou tu malou sklenicku mrkve a druhy den celou.Taky vim ze by nemela ale kdyz to chtela tak jsem pokracovala.Jinak kvetak a brokolice jsou nadymave.Taky jsme zkusili brokolicu a boleni briska a to strasne moc.Takze brokolici priste zkusim pridat brambor uvarenej pul na pul nebo ctvrtku dam a pridam treba mrkev to same i s kvetakem.Jinak dneska nas ctvrty prikrm nejaka zahradni smes byl tam kvetak mrkev ryze a uz nevim co dal a mala opet skoro cela sklenicka boleni zadne.Jo a jinak ja ji dala napit potom caje a o mleko si rekne pak az tak za dve hodky.Ale je pravda ze ja ji ten prikrm davam po 2hodkach co vypila mliko jsme taky na um.Vecer kasi klidne zkus.Mam nejkaou od nutrilonu a pak jeste jakousi nestle tu jsme dostali v ordinaci.Jinak kasi spis davam flaskou misto 130ml udelam 260.Ale zkousela jsem i normalne ale to nesnedlaa vse takze za dve hodky hlad.

Fialka56
Kecalka 197 příspěvků 06.06.09 22:58

Ha ha, ja jsem ted chytra (mala ma 17 mesicu), ale taky jsem to desne resila, i tady na foru. Mne by mala taky nejdriv snedla na posezeni celou sklenicku, ja ji to nechtela dat, bala jsem se, aby ji neco nebylo, no a moje doktorka mi rekla, at ji dam, co si rekne. Takze tak. Nelam si s tim hlavu, me kamaradky deti odmitaly jeste v 8 mesicich cokoliv jineho nez mliko. A jestli chce jablko, tak mu ho dej, vzdyt je v nem spousta vitaminu. Po mrkvi hrozi predavkovani vitaminem C (stalo se nam), dite pak ma zlute rucicky nebo vypada hezky opalene, tak bacha na to.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.06.09 22:59

Jinak ta kase staci mala spi celou noc po ni.Nemusis davat mleko pokud to naredis vice jak pisou a das s flasky ale treba nebude vyhovovat malemu.Jsme tez na umele vyzive.

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.06.09 23:01

Dik za radu.Ale mensi otazka vadi to tolik i kdyz uz je tam vice druhy ty zeleniny ta mrkev nebo treba pridanej brambor???Myslela jsi i tak ze se muze previtaminovat?

jitul
Stálice 99 příspěvků 06.06.09 23:01

Díky všem. Jablko teda pojedeme dál a pak zkusím jablko s mrkví - pro kld duše, že jde o zeleninu:-) Když teda kaše mrňatům jede, jak píšete, zkusím…

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 06.06.09 23:04

Mela by mu stacit.Pokud pojedete pres flasku.

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 06.06.09 23:10
Fialka56 píše:
Ha ha, ja jsem ted chytra (mala ma 17 mesicu), ale taky jsem to desne resila, i tady na foru. Mne by mala taky nejdriv snedla na posezeni celou sklenicku, ja ji to nechtela dat, bala jsem se, aby ji neco nebylo, no a moje doktorka mi rekla, at ji dam, co si rekne. Takze tak. Nelam si s tim hlavu, me kamaradky deti odmitaly jeste v 8 mesicich cokoliv jineho nez mliko. A jestli chce jablko, tak mu ho dej, vzdyt je v nem spousta vitaminu. Po mrkvi hrozi predavkovani vitaminem C (stalo se nam), dite pak ma zlute rucicky nebo vypada hezky opalene, tak bacha na to.

Fialko to není žádné předávkování vit. C, ale spíš díky betakarotenu, který mrkev obsahuje. A o předávkování bych asi taky nemluvila, jen ho prostě měla víc najednou. A vitamínem C se předávkovat nemůžeš, protože ho tělo bez problémů vylučuje :wink:

Fialka56
Kecalka 197 příspěvků 07.06.09 09:26

Fialko to není žádné předávkování vit. C, ale spíš díky betakarotenu, který mrkev obsahuje. A o předávkování bych asi taky nemluvila, jen ho prostě měla víc najednou. A vitamínem C se předávkovat nemůžeš, protože ho tělo bez problémů vylučuje

Jo, diky za upozorneni, spletla jsem to, vitamin C se vylouci, A ne. A k predeslemu dotazu- kdyz se micha mrkev s bramborem, tak je to asi v pohode, mela jsem na mysli spis to, aby dite nemelo porad jen mrkev, pak to predavkovani asi hrozi.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 07.06.09 10:40

k původnímu dotazu - myslím, že se začíná zeleninou jednak z dlvodu zvykání si na novou chuť a pak taky na zeleninu je statisticky méně alergických reakcí…
ale myslím, že je to putna, hlavně když mu chutná aspoň něco.. jako druhou fázi bych zkusila mrkev s jablkem…

u mrkve se opravdu jedná o předávkování betakarotenem, ani to ale není nic hrozného, akorát dítko vypadá trochu jak kdyby mělo žloutenku :)
Vojtěch ale mrkev miluje naprosto nejvíc, a teď co začal být vybíravý v jídle, by baštil jen mrkev. a nezežloutl nikdy… :)
kaše - tu mají rádi.. my dali až v 7m, jelikož se začal budit přes noc, což jsem předtím neznala. hnedka první dávku spucnul snad do 120vody a spal celou noc. od začátku jsem ale krmila lžičkou, myslím, že je to taky o zvykání si na lžičku a na jídlo. do flašky dávám kaši jen pokud usíná u jídla, jinak nee. se to moc nedoporučuje…

OT - děti jsou různé. vojtěch třeba od začátku příkrmů - i dneska v 18m - má kolem poledne místo oběda 120ml mlíčka a jde spinkat. po spaní má teprve oběd. jiank to prostě nejde…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Kristen Bell kritizuje Sněhurku: Dává to dětem špatný příklad

Pokud máte někdy pocit, že se lidstvo řítí do záhuby, tento článek vás o tom... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >